Четвер, 25.04.2024, 19:04
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                Львівської ОТГ

Меню сайту
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Новини

9 листопада 2020р. у ліцеї №38 ЛМР витала святкова атмосфера з нагоди Дня писемности та мови. Урочистості розпочалися із написання вихованцями закладу Всеукраїнського радіодиктанту національної єдности. Кожен учасник мав змогу долучитися до масштабного міжнародного флешмобу.
Цікавою була розважально-інтелектуальна гра "Вивчаймо українську разом", яку провела з учнями 6-А класу вчитель української мови та літератури Тарас М.П. Виконуючи різноманітні лінгвістичні завдання: «Лінгвістичний редактор», «Стародавня Україна», «Мовне асорті», «Словограй», «Прислів`я-перевертні», «Таємничий напис», ліцеїсти поринули у світ краси української мови.
Усний журнал "Світлиця слова", який підготували одинадцятикласники під керівництвом учителя Ригель Г.С., ознайомив учнів 5-9 класу з історією рідного слова, його силою та незламним духом.
Пізнавальні завдання мовознавчого квесту "Таємниці слова", розроблені вчителями-філологами Терешкевич С.В., Гуменюк О.С. та Легкун Т.Ф., захопили учнів і вели стежками історії, географії, математики та музики. Змагання було спрямоване на розвиток інтересу учнів до рідного слова, кмітливості, зорової пам`яті, інтелекту, спостережливості та творчих здібностей.
Для учнів 3-В класу бібліотекар Олійник Н.Я. та вчитель початкових класів Кирилюк І.Б. провели бінарний урок "Мова - духовне багатство народу". Між командами "Україна" та "Вишиванка" відбувся справжній мовознавчий двобій. Учасники захопилися цікавими інтелектуальними іграми-конкурсами знавців української мови: вікторинами, розгадуванням загадок, ребусів.
Народна мудрість стверджує, що без рідної мови не може повноцінно існувати жодна людина. Рідна мова дорога їй, як саме життя. Престиж української мови зростає. І сьогодні ми, як ніколи, розуміємо її значення, намагаємося ... Читати далі »

Переглядів: 129 | Додав: директор | Дата: 11.11.2020

                    

На виховну годину до учнів 6-В класу (класний керівник М.Береснева) завітала інспектор ювенальної превенції Шевченківського відділу поліції Діана Білич. Темою обговорення стало підвищення обізнаності учнів та формування у них нетерпимого ставлення до будь-яких проявів насильства, а саме: «Протидія булінгу в дитячому середовищі». Поліцейська розповіла школярам про відповідальність неповнолітніх за вчинення правопорушення, пояснила школярам їхні права і обов’язки та наголосила про неприпустимість «мобінгу» та «булінгу» в дитячому середовищі.

Яремків Н.В., заступник директора з виховної роботи

Переглядів: 156 | Додав: Alexis | Дата: 10.11.2020

«ВЕСЕЛІ КАНІКУЛИ ОСЕНІ» - це (цього року) дистанційний Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацького естрадного мистецтва. Він сприяє популяризації дитячої естрадної української пісні, народного та класичного танцю, інструментального та розмовного жанрів, виявляє обдарованих талановитих юних виконавців і авторів естрадних жанрів, підсилює вплив професійного українського мистецтва на естетичне і патріотичне виховання дітей і молоді.

                    

Народний ВІА «Вишиваночка» і керівник Михайло Тивонюк уже вкотре отримують нагороди цього фестивалю.
Знову вітаємо з перемогою!!!

Переглядів: 133 | Додав: nadiyashalay | Дата: 10.11.2020

Саме так звучить гасло Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови, учні школи разом із учителями української мови та літератури Антоняк С.І. та Харатинович М.В. вкотре долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Текст, згідно усталеної традиції, прочитав український лінгвіст Олександр Авраменко. Цьогоріч автор обрав тему – «Наші пісні».

   

Учні 5-Б класу (класний керівник М.Харатинович) провели надзвичайно цікавий захід «Шануй мову капинову». Вони знають, що для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця – українська. Тож разом вивчають, зберігають та примножують її.

Яремків Н.В., заступник директора з виховної роботи

Переглядів: 162 | Додав: Alexis | Дата: 10.11.2020

9 листопада 2020 року, у День писемності, учні V-VI класів Львівської правничої гімназії традиційно взяли участь у написанні Ювілейного ХХ Радіодиктанту національної єдності. Також у гімназії відбувся літературний вечір, де всі охочі ділилися своїми авторськими віршами та улюбленими поезіями.

   

Переглядів: 150 | Додав: muroslava | Дата: 09.11.2020

Хай це, можливо, і не найсуттєвіше,
але ти, дитино,
покликана захищати своїми долоньками
крихітну свічечку букви "ї",
а також,
витягнувшись на пальчиках,
оберігати місячний серпик
букви "є",
що зрізаний з неба
разом із ниточкою.
Бо кажуть, дитино,
що мова наша – солов'їна.
Правильно кажуть.
Але затям собі,
що колись
можуть настати і такі часи,
коли нашої мови
не буде пам'ятати
навіть найменший
соловейко.
Тому не можна покладатися
тільки на солов'їв, дитино.
Іван Малкович.

                    

Свято української мови та писемності - день, коли у нас є нагода вклонитися СЛОВУ в його красі та виразності, влучності та розмаїтості. XX ювілейний радіодиктант національної єдності зібрав сьогодні шанувальників рідного слова. Серед них і учасники ліцею 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради,учні 9-11 класів.

Переглядів: 128 | Додав: mariyavrublevska | Дата: 09.11.2020

У понеділок, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. День встановлений указом президента України 6 листопада 1997 року “на підтримку ініціативи громадських організацій… в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця”.

Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 млн, більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де мешкають українці. Українська є другою чи третьою слов’янською мовою за кількістю мовців (після російської та, можливо, польської) та входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Українська мова є результатом інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови – полянського, деревлянського та сіверянського. Для запису української мови використовують адаптовану кирилицю, зрідка – латинку в різних варіантах. З погляду лексики найближчою до української є білоруська мова (84% спільної лексики), потім польська (70% спільної лексики) і словацька (68% спільної лексики).

Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються.

“Мова м ... Читати далі »

Переглядів: 153 | Додав: dudaps | Дата: 09.11.2020

Переглядів: 193 | Додав: dudaps | Дата: 09.11.2020

«Грамотність – це одна з головних рис, які характеризують людину набагато більше, ніж це робить одяг або зовнішність», – доктор філологічних наук Віктор Мойсієнко.
Усеукраїнський радіодиктант національної єдності — традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові. Лунає на Першому каналі Українського радіо в День української писемності та мови — 9 листопада. Цьогоріч він був ювілейним – 20. Його ще називають наймасовішим флешмобом осені, який загартовує націю, об’єднує українців усього світу (бо отримав міжнародний статус).
Тисячі прихильників української мови щороку долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. У нашому Центрі творчості сьогодні, 9 листопада 2020 року, теж перевіряли свою грамотність: директор Любомир Войтович, культорганізатор Надія Шалай та керівники гуртків Мирослава Мишолівська й Наталя Нестерук. Цікаво, чи можна написати без помилок?

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 142 | Додав: nadiyashalay | Дата: 09.11.2020

Страдч — село Яворівського району Львівської області на річці Верещиці. Розташоване на трасі Львів—Краковець. У селі працює силікатний завод. А ще Страдч – це відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ, яка за значущістю прирівнюється до Зарваниці та Унева. Це є також одна з найдавніших українських християнських святинь, адже молитва вперше вознеслася тут до неба ще в далекому ХІ ст. Тоді у невеличкій печері, видовбаній у піщаному пагорбі, розпочали свій чернечий подвиг двоє ченців, що, за легендою, примандрували сюди з Києва. Страдецький печерний монастир унікальний тим, що зберігся майже без змін ще з часів свого заселення.

   

Початок листопада – час, коли можна (і треба) помолитися за всіх померлих і вшанувати героїв українсько-польської війни, які загинули в боях за ЗУНР. Керівники гуртків туристського напряму (Мирослава Мишолівська та Оксана Тибінка) разом з ... Читати далі »

Переглядів: 168 | Додав: nadiyashalay | Дата: 06.11.2020

Переглядів: 159 | Додав: dudaps | Дата: 06.11.2020

1 листопада 2020 р. відбулося відзначення 102 - річниці Листопадового чину і проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. З нагоди цієї дати у Львові відбулося театралізоване військово-історичне відтворення подій тих часів, а також на Личаківському кладовищі в цей день вшанували пам’ять борців за незалежність України. Відбулося покладання квітів до  Меморіалу воїнам Української галицької армії, до могил Дмитра Вітовського  (держсекретаря військових справ ЗУНР), Олександра Тисовського (засновника «Пласту»), Михайла Галущинського (команданта легіону Українських січових стрільців), Северина Левицького (видатного пластового діяча), Євгена Петрушевича (президента національної ради ЗУНР), а також до могил новітніх Героїв.

Не залишилися байдужими до цієї події й лідери учнівського парламенту Залізничного району м. Львова (керівник Любомир Войтович), які підготували відеоролик, у якому виклали коротку інформаційну довідку про цю сторінку нашої історії. Пишаємося такою молоддю!!!

Переглядів: 141 | Додав: dudaps | Дата: 06.11.2020

Янівський цвинтар — це кладовище у Львові. Другий (після Личаківського) найбільший за кількістю похованих тут історично значущих постатей некрополь міста. Відкритий у 1888 році.
На цвинтарі поховані, зокрема, генерал УГА Мирон Тарнавський, державний діяч Кость Левицький, громадсько-політична діячка Ольга Басараб, поет Богдан Ігор Антонич…
А також покояться у галицькій землі понад тисяча вояків, що загинули у боях за Львів у листопаді 1918 року. Цьогоріч минає 102 річниця цих подій.

                    

Керівники гуртків Мирослава Мишолівська та Оксана Тибінка разом зі своїми вихованцями 1 листопада вшанували героїв Листопадового чину, які у Львові проголосили ЗУНР і загинули за неї. Молодь має про це знати….

Переглядів: 157 | Додав: nadiyashalay | Дата: 03.11.2020

Переглядів: 141 | Додав: dudaps | Дата: 02.11.2020

Відійшла у вічність заступник директора з іноземних мов гімназії «Престиж»

Фурман Галина Миколаївна

Добра, чуйна, порядна людина, досвідчений, розумний, вимогливий педагог і керівник. 41 рік свого життя посвятила улюбленій справі - викладанню англійської мови,

з них 26 років – як заступник директора.

Заслужений вчитель, учитель-м ... Читати далі »

Переглядів: 173 | Додав: dudaps | Дата: 30.10.2020 | Коментарі (0)

29 жовтня 2020 року в режимі ZOOM відбулась нарада при директору ЦДЮТ. Усього взяло участь 38 педагогів. Нарада відбулась у два етапи:
І група – поч. 11-00 (координатор Юрій Келемен).
ІІ група – поч. 11-45 (координатор Олена Горшкова).
На нараді було розглянуто такі питання:
- Дотримання Протоколів щодо роботи в умовах карантину.
- Аналіз участі творчих колективів у конкурсах фестивалях, туристсько-спортивних змаганнях, міських заходах у вересні-жовтні 2020 року.
- Аналіз проведених методичних заходів у вересні-жовтні 2020 року та їх ефективність і результативність.
- Планування культурно-мистецьких заходів та науково-методичної роботи на листопад-грудень 2020 року.
Модераторами наради були: директор ЦДЮТ Любомир Войтович, заступник директора Юрій Келемен, методист Олена Горшкова, культорганізатор Надія Шалай, завідувач відділу Мирослава Мишолівська та методист Вікторія Семенова.

Наша zoom-нарада пройшла активно, ефективно та плідно.

Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 140 | Додав: nadiyashalay | Дата: 30.10.2020

У зеленому міжгір’ї Карпат серед смерек, ялин, буків і берізок розкинулось село Ямельниця… Кажуть, що назва походить від того, що колись тут було багато млинів, куди з’їжджалися молоти зерно люди з навколишніх сіл. Сьогодні село належить до Сколівського району Львівської області.

   

Мандрівка гуртківців «Пішохідного туризму» (кер. Тибінка Оксана та Мишолівська Мирослава) в Ямельницю 25 жовтня видалась дуже цікавою. Надзвичайно багато скель, чи каменів, як їх називають місцеві. Криївки вояків УПА, радіостанція Афродіта(Незалежна Україна), гостинний кемпінг «Готар», де була нагода пожити в глиняній хаті. Діти з керівниками провели ввечері вікторину з історії села та діяльності УПА в цьому селі. І наостанок - ватра. Така насичена і цікава програма. Діти задоволені і обізнані, це, напевно, - найголовніше!

Переглядів: 149 | Додав: nadiyashalay | Дата: 29.10.2020

28 жовтня 2020 року педагоги Львівської правничої гімназії пройшли тренінг з надання першої домедичної допомоги від Мальтійської служби допомоги. Дякуємо за цікаві та практичні заняття!

   

Переглядів: 125 | Додав: muroslava | Дата: 29.10.2020

Back to school або дистанційне навчання? У 2020-2021 навчальному році формат отримання знань залежить від рівня епідемічної небезпеки в регіоні або адміністративно-територіальній одиниці.

Так, у «зелених» зонах епідемічної небезпеки можна відвідувати заклади освіти без обмежень. *Проте, якщо на самоізоляції через контакт з хворим на COVID-19 перебуває більш ніж 50% учнів та персоналу закладу, відвідувати заклади загальної середньої освіти заборонено.

Ця норма автоматично застосовується для «жовтих» та «помаранчевих» зон. У «червоній» зоні відвідувати заклади освіти заборонено.

Структуру та форму дистанційного навчання визначає педагогічна рада школи, враховуючи освітню програму, навчальний план та особливості закладу і регіону.

Переглядів: 143 | Додав: dudaps | Дата: 28.10.2020

« 1 2 ... 55 56 57 58 59 ... 137 138 »
Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений

Конструктор сайтів - uCoz