Субота, 23.02.2019, 05:39
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                м.Львова

Меню сайту
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Новини

Головна » 2018 » Травень » 13 » НВК "ШКТ-ЛТЛ". Перемога у міському мистецько-краєзнавчому конкурсі «Львівське рондо».
09:11
НВК "ШКТ-ЛТЛ". Перемога у міському мистецько-краєзнавчому конкурсі «Львівське рондо».

Учні ліцею протягом часу пізнавали наше місто, детально вивчали його історію архітектури. Ліцеїсти взяли участь у міському мистецько-краєзнавчому конкурсі «Львівське рондо». Учні 9-ого  класу написали роботу, обравши напрям: «Львів часів імені М. Шашкевича. Відомі і забуті тіні старого Львова», на тему: «На сторожі величі культурної спадщини Галичини» та отримали в цій номінації перше місце.

          

Відвідавши екскурсію в національному музеї ім. митрополита А.Шептицького,  ініціативна група була  вражена експозиціями в музеї та їх колекціонуванням. Їх зацікавив  процес формування та заснування цієї святині української культури. Досліджуючи цю тему, учні дізнались, що музей був заснований 1905 р. великим сином українського народу, патріотом, духовним пастиром для мільйонів українців, митрополитом Галицьким Андреєм Шептицьким. Вникаючи детальніше у дослідження, учнів дізнались, що була ще одна знакова постать, яка присвятила майже п’ятдесят років життя і праці Музеєві, його перший директор Іларіон Семенович Свєнціцький. Взявши інтерв’ю в працівників музею, опрацювавши архівні документи бібліотеки ім. В. Стефаника (зокрема листування вченого, що є в додатках), побачили, що І.Свєнціцький зумів не тільки достойно увійти до числа української еліти Галичини, але й стати однією з найвидатніших постатей української історії своєї епохи. 

Учні 10-ого класу взяли участь у іншому напрямку: «Таємні знаки Львівської архітектурної спадщини», на тему: «Одвічна жіноча краса, що застигла в камені львівських будівель» і отримали друге місце. Ініціативна група вирішила написати про таємні знаки на кам’яницях, де зображені жіночі образи, скульптури, сцени з жіночими силуетами. Жіночі скульптури в архітектурі – не рідкість. У львівському середмісті чимало будинків, на фасадах яких – грецькі богині, німфи, русалки, мавки, алегорії. Тонкі кам’яні силуети  прикрашають будівлі банків, університетів, музеїв. Кам’яне жіноцтво Львова надає нашому місту неабиякого романтизму, шарму. Працюючи над роботою, знайомлячись з джерелами та літературою, роблячи фотознімки об’єктів, старались їх відтворити у власних малюнках. Досліджуючи зображення жіночих скульптур на фасадах кам’яниць міста, учні глибше дізнались історію будівель, їхніх архітекторів, скульпторів.   Ліцеїсти пишучи такі роботи, дізнались більше про історію рідного краю, що допомагає їм засвоїти нові поняття, терміни, здобути цінні знання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 68 | Додав: dudaps | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Календар
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений

Конструктор сайтів - uCoz