Понеділок, 23.12.2024, 13:47
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                Львівської ОТГ

Меню сайту
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Фестиваль "Розквітай же, слово!"


Сценічні  діалоги

20 березня 2018 року в рамках VII районного фестивалю української мови “Розквітай же, Слово!» відбувся конкурс «СЦЕНІЧНІ  ДІАЛОГИ», під час  якого його учасники продемонстрували неабиякий артистизм, виявили самобутній талант. На сцені актового залу СЗШ №91, де проходив конкурс, ожили герої творів І.Котляревського, І.Карпенка – Карого, Лесі Українки, І.Нечуя – Левицького та  Б.Лепкого.

               

Вітаємо з перемогою юних акторів СЗШ №22!  Друге  місце розділили представники  СЗШ №23 і 91, а третє здобули учні СЗШ №30, 97 і ШЕЛ.

 


Що? Де? Коли?

14 березня 2018 року  в СЗШ №97 старшокласники – юні знавці життя і  творчості Григорія Сковороди виборювали перемогу в інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?». Найкращими в цьому змаганні виявилися ерудити СЗШ №91, 20, 81.

            


Памятна зустріч.

Мрії збуваються! Так емоційно можна відгукнутися про другу сторінку Фестивалю «Розквітай же, Слово!». 28 лютого 2018 року в переповненому залі Бібліотеки на пл. Ринок, 9 відбулася довгождана зустріч з лідером групи «Мері» ВІКТОРОМ ВИННИКОМ.

                    

Старшокласники та вчителі Шевченківського району м. Львова мали змогу насолодитися піснями улюбленого музиканта, послухати у його виконанні уривки з автобіографічної книжки «90/60/90».

          

    Слова особливої подяки – Тетяні Пилипець за допомогу в організації зустрічі, за подаровану атмосферу свята.


СЛОВЕСНИКИ   ГОТОВІ  ПРАЦЮВАТИ  ПО-НОВОМУ

Цьогоріч урочисте відкриття Фестивалю української мови «Розквітай же,  Слово!»  збіглося з оголошенням карантину в багатьох школах Шевченківського району м.Львова, тому цей захід, запланований у СЗШ №57, довелося скасувати.  Але Фестиваль все-таки розпочав свою ходу.  23 лютого 2018 року вчителі української словесності дружною родиною зібралися в СЗШ № 97 на НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «Використання інноваційних методів навчання на уроках української мови та літератури», під час якої філологи  СЗШ №97  АНТОНЯК С.І.,  ЛУЧКІВ О.В. та  МІК О.Я. поділилися досвідом, як можна поєднати уроки української мови  та біології / чи географії, історії, образотворчого мистецтва/ і презентували методичний посібник «Бінарні та інтегровані уроки мовленнєвого розвитку у 5-9 класах», а вчителі ГЕЧА  І.Г. /СЗШ №91/ і ЗАБОЛОТНА  Г.Б. /СЗШ №100/ розповіли, як запроваджують у своїй роботі методи й прийоми розвитку критичного мислення.

                   

Зацікавлено слухали всі присутні виступ почесного гостя Фестивалю – скульптора і письменниці КАТЕРИНИ  НЕМИРИ.

   

Учителі – словесники Шевченківського району м. Львова продемонстрували бажання й готовність працювати по-новому в нових освітніх реаліях.

Євген  Романюк, автор й організатор Фестивалю  


02_04_17_R

 У  гостях у Мельпомени

     Завершився VI районний фестиваль «Розквітай же, слово!» переглядом на малій сцені Національного театру імені М.Заньковецької вистави «Та, яку кохали». Глядачі / а ними були вчителі української словесності Шевченківського району м.Львова / стали свідками щирої сповіді-монологу головної героїні спектаклю Марка Вовчка про своє життя, багате на події, сповнене душевних страждань і болю.

     Її порівнювали із Жорж Санд, називали «мовчазним божеством», «Моцартом любовних історій», вважали фатальною жінкою, казали, що надала українській літературі «надмірної сльозливості». А вона, Марія Вілінська, жила «думкою одною про ті часи, коли людина стане володарем своєї долі, свого щастя».

    


06_03_17_R

З Україною в серці.

Святковим акордом розпочався в СЗШ №43 районний конкурс сучасної української поезії «З Україною в серці»: усіх зачарували своїм співом учасниці ансамблю «Ка-Приз». Не менш задоволеними залишилися члени журі і від виступів двадцятьох чотирьох конкурсантів, кожен з яких виявив неабияку акторську майстерність,  уміння по-своєму інтерпретувати обрану поезію.

       Виступи декламаторів були настільки рівними, що вперше за багато років журі вирішило не присуджувати Гран-прі. А  ЛАУРЕАТАМИ  КОНКУРСУ  стали: 

  • Галаджун  Андрій, учень 7-Б класу СЗШ №22;
  • Дубас Юлія, учениця 11 класу СЗШ №23;
  • Дроздовська Божена, учениця 10-А класу СЗШ №30;
  • Кокотко Анна, учениця 9-А класу СЗШ №43;
  • Грубель Галина-Софія, учениця 9-Б класу СЗШ №44;
  • Булак Олег, учень 10 класу ССЗШ №57;
  • Ілевич Юлія, учениця 10-Б класу СЗШ №91;
  • Полотнюк Василина, учениця 11 класу НВК «ШЕЛ».

    

    


03_03_17_R

«ЩО?  ДЕ? КОЛИ?»

    По-особливому цьогоріч  відзначили день народження геніальної Лесі Українки в Шевченківському районі  м.Львова. У рамках VI  районного фестивалю української мови «Розквітай же, слово!» було проведено в СЗШ №97 інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?» серед  учнів 5-8 класів.

    Емоційно зворушили і збагатили на початку змагань юних ерудитів старшокласники СЗШ №30, які під керівництвом учителів української мови та літератури   БІЛІНСЬКОЇ  ЗІНИ  МИХАЙЛІВНИ та  БАКАЙ  МАРІЇ  ВОЛОДИМИРІВНИ підготували спеціально для цього заходу поетично – музичну композицію «До тебе, Україно, наша бездольная мати, струна моя перша озветься».

    А далі з напутніми словами звернувся до присутніх директор СЗШ №97  КРУПНИК  ПЕТРО  МЕТОДІЙОВИЧ, який зазначив, як важливо бути вільною людиною й мати в серці «те, що не вмирає».

    І ось, нарешті, сама гра. Підготувала і провела її вчитель української мови та літератури СЗШ №97 АНТОНЯК  СОЛОМІЯ  ІВАНІВНА. 19 команд виборювали

     

перемогу, а найкращими визнано лесезнавців СЗШ №20/І місце/, 38/ІІІ місце/ і гімназії «Престиж»/ІІ місце/.

ЄВГЕН  РОМАНЮК,

автор і організатор Фестивалю


02_03_17_R

VIVAT, ФЕСТИВАЛЬ!

22 лютого 2017 року в СЗШ №44 відбулися урочистості з нагоди відкриття VI районного фестивалю української мови «Розквітай же, слово!».

     До присутніх звернувся керівник РМО вчителів української мови та літератури  Романюк Євген Володимирович, який зазначив, що багатоактне мовне дійство, яке проводять у Шевченківському районі  м. Львова з 2012 року, має надзвичайно позитивну енергетику. Щоразу фестиваль відкриває нові таланти, об’єднує творчих, небайдужих до рідної мови людей, робить їх однодумцями. Коло знайомств учительської та учнівської аудиторій із відомими письменниками і науковцями весь час розширюється.

    Почесним гостем VI районного фестивалю української мови “Розквітай же, слово!» стала письменниця, заступник головного редактора газети «Високий Замок» ГАЛИНА  ВДОВИЧЕНКО, яка розповіла про джерела й секрети своєї творчості, про участь у Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова», ознайомила з історією написання роману «Маріупольський процес», порадила, які художні твори варто запропонувати школярам для позакласного читання, а також закликала вчителів-словесників до літературної творчості: бути не тільки провідниками  між письменником і учнем-читачем, а й найактивнішими учасниками літературного процесу.

     


02_03_17_R


Д У М К И    П Р О   V  РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ «РОЗКВІТАЙ  ЖЕ, СЛОВО!»

/ ВРАЖЕННЯ, ІДЕЇ, ПРОПОЗИЦІЇ /

« « « « « « «

Успіх ювілейного фестивалю української мови «Розквітай же, слово!», що вже вп'яте відбувся в Шевченківському районі м.Львова, - це спільна творча праця вчителів, учнів, науковців, усіх небайдужих учасників, що додає натхнення плекати рідне Слово.

ІРИНА  ГРИМАЛЮК, заст. директора авторської школи «Тривіта»

« « « « « « «   

«Як би ти знав, як много важить слово…» - промовляє до нас крізь століття великий Іван Франко. Та чи здатні сьогодні роздумувати про вагу слова ми, дорорслі, що губимо свою сутність у лабіринтах обов'язків, невдоволень та розчарувань; наші діти, які так необачно засмічують солов'їну споконвіку чужим для неї бур'яном; наші маленькі внучата, котрі, ледь зіп'явшись на ноги, за співрозмовника обирають комп'ютер? Що допоможе нам бути пильними, бути мудрими та відповідальними за Слово – чи не найвищу цінність людського духу?

Сіячі розумного, доброго, вічного, які попри усю складність сьогодення усвідомлюють свою відповідальність за трепетну дитячу душу, переконані, що порятунку треба шукати в красі, у мистецтві, у художньому слові. Мабуть, тому вже вп'яте фестиваль української мови «Розквітай же, слово!» об’єднав усіх небайдужих до рідної мови. Його сміливо можна назвати дійством, коли бачиш блиск в очах і вловлюєш емоційне тремтіння в голосі юних декламаторів, коли чуєш щирість дитячої пісні чи спостерігаєш, як майстерно перевтілюються в драматичний образ твої вихованці.

Фестиваль допомагає школярам розкрити себе, виявити здібності, які завтра можуть стати справжнім талантом. Діти хочуть бути на сцені, вони прагнуть, щоб їхні старання оцінили дорослі, тому церемонія нагородження для переможців та лауреатів конкурсу стала неабияким святом. Але найважливіше – юні львів'яни доторкнулися до краси рідного слова – і воно розквітло в їхніх серцях.

ОЛЬГА  МАЇК, учитель української мови та літератури  ССЗШ № 81

« « « « « « « 

Найбільшою нагородою для кожного вчителя є успіхи його учнів, розумних, здібних, талановитих… А таких дітей у Шевченківському районі м.Львова є багато. Це засвідчили учнівські конкурси V фестивалю «Розквітай же, слово!».

Приємно, що серед переможців є учні нашої ССЗШ №81. Зокрема, Котик Олександр /10 клас/ став володарем Гран-прі конкурсу «Слово єднає різні людські береги» /номінація «Читець поезії»/. Віршем І.Франка «Якби ти знав, як много важить слово…» він відкрив гала-концерт у Шевченківській райадміністрації.

Гран-прі здобула також команда учнів школи в літературній грі «Що? Де? Коли?», продемонструвавши глибокі знання творчості Т.Шевченка.

Чудову гру показали юні актори у фрагмнгті драматичного твору Лесі Українки «Лісова пісня». Вони стали лауреатами театрального конкурсу.

Успіхів вам, дорогі діти, у майбутніх конкурсах щорічного районного фестивалю української мови «Розквітай же, слово!»

ГАЛИНА  ПРОЦЬ, учитель української мови та літератури ССЗШ №81

« « « « « « «

Фестиваль залишив багато спогадів і вражень. Найголовніше – сприяв згуртуванню як вчителів, так і учнів району, розкрив творчий потенціал дітей різного віку: їхні акторські здібності, декламаторської вміння, музичні обдарування.

ЛЮБОВ  ОЛЕКСЮК, учитель української мови та літератури СЗШ №99  




Нова інформація розміщується в кінці сторінки.


Наказ №34 від 10.02.16 Про організацію та проведення V районного Фестивалю української мови «Розквітай же, слово!»



Творчий конкурс "Слово єднає різні людські береги".

18 лютого 2016 року на базі СЗШ №81 представники двадцяти трьох навчальних закладів Шевченківського району  м.Львова змагалися за перемогу у творчому конкурсі «Слово єднає різні людські береги».

Зі сцени звучали рядки поезій про мову, лунали пісні, які бадьорили, втішали, вселяли надію, проймали до сліз.

Юні конкурсанти вразили членів журі та глядачів силою свого таланту, високою сценічною культурою, вмінням по-новому інтерпретувати відомі вже твори.

Переможцями в номінації «ДЕКЛАМАТОРИ» стали:

  • Галаджун Андрій,учень 6-Б класу СЗШ №22 /молодша вікова категорія/,
  • Котик Олександр, учень 10-А класу ССЗШ №81 /старша вікова категорія/.

  Головні призи в номінації «ВОКАЛІСТИ» вибороли:

  • Ковальчук Марта, СЗШ №78/найкраща солістка/;
  • Алендар Анастасія та Баранець Юлія /найкращий дует/; «Радуниця» /найкращий хоровий колектив/,

 


Театральний конкурс.

Цьогоріч одним із конкурсів Фестивалю був театральний конкурс (міні-композиція чи уривок з драматичного твору українського автора), що відбувся на базі ЛЗШ №43. Журі і глядачі  заходу були вражені учнівськими  інтерпретаціями творів Лесі Українки, Миколи Куліша, Івана Кочерги, Степана Васильченка, Івана Франка, які надзвичайно вдало були пов’язані тематично із сьогоденням:

     

     

     


ВІСТІ З V ФЕСТИВАЛЮ "РОЗКВІТАЙ ЖЕ, СЛОВО!"

СТОРІНКА  ПЕРША. МАЙСТЕРНЯ  ХУДОЖНЬОГО СЛОВА


23 лютого в СЗШ №91 відбулася зустріч школярів Шевченківського району м.Львова з цікавими творчими особистостями: поетом-піснярем ОЛЕСЕМ ДЯКОМ, художницею і письменницею МАРІАННОЮ ВДОВИКОВСЬКОЮ та молодою авторкою АННОЮ ВДОВИКОВСЬКОЮ, випускницею СЗШ №91, лауреатом поетичного конкурсу ІІ районного фестивалю "Розквітай же, Слово!". Кожен із гостей ділився секретами творчості, зачитував дещо із свого доробку.
Особливо запали в душу казки-притчі МАРІАННИ ВДОВИКОВСЬКОЇ. З дозволу автора публікуємо одну з них.


КАЗКА ПРО КУФАЙКУ. СІЛЬСЬКИЙ БЛАЖЕННИЙ
...а він таким не був. Просто ходив у куфайці ватяній, бо кожну копійку то "крапав" у долоньку голодної дитини, то кидав перехожій бідачці в торбу, щоб і не бачила, бо встидався своєї доброти. А купити пальто міг би, але як тоді дивився б у вічі немічному, збідованому, нещасному.
Сміявся сонцю,- то й не дивно. Сміявся дощу з негодою, бо чув у собі вдячність за те, що є разом з ними в цьому просторі й часі. Куфайка зносилась, продерлась на спині...Він часто засинав десь серед лісу, залюбований місячним світлом. Не встигав у чотири стіни дому на сон, як то люди звикли. Ватяне шмаття звисало з рамен. Здаля виглядало, мов крила. Діти кричали: "Дивіться! Янгол!" А він усміхався: "Блаженні..."

     

     


ВІСТІ З V ФЕСТИВАЛЮ "РОЗКВІТАЙ ЖЕ, СЛОВО!"


СТОРІНКА  ДРУГА . КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ "ОБРАЗ ПІДЛІТКА В НОВІТНІЙ  УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ /СЗШ № 22/

      24 ЛЮТОГО в рамках фестивалю "Розквітай же, Слово!" вчителі української мови та літератури Шевченківського району обговорювали найпомітніші твори української підліткової літератури новітнього періоду. У ході розмови було порушено низку проблемних питань. Чи знає молодь сучасних українських письменників? Чи читає їхні твори? Які теми привертають увагу підлітків? Чи задовольняє вчителів те, що написано про підлітків і для підлітків? Чи є серед творів, опублікованих упродовж останніх 15 років, такі,що можна рекомендувати учням для позакласного читання? Якою має бути книжка, щоб підліток захотів її прочитати?
      На зустріч запрошено провідного бібліотекаря Міської бібліотеки для дітей та юнацтва ТЕТЯНУ ПИЛИПЕЦЬ, письменників АНДРІЯ БАЧИНСЬКОГО й НАТАЛКУ МАЛЕТИЧ. Повість А.БАЧИНСЬКОГО "СТО ДЕЦИБЕЛІВ ТИШІ", написану про життя глухонімих, визнано найкращою в номінації "Дитяча книжка року ВВС-2015". Твір вражає своїм гуманістичним звучанням. Наскрізною ідеєю повісті є слова: "ЯКЩО КОЖЕН ІЗ НАС РОЗЗИРНЕТЬСЯ НАВКОЛО І ДОПОМОЖЕ ХОЧА Б ОДНІЙ ДИТИНІ, ЯКА ПОТРЕБУЄ ПІДТРИМКИ, ТО І ЦЕ ВЖЕ ГЕТЬ НЕ МАЛО. РЯТУЮЧИ ОДНУ ДИТИНУ, ТИ РЯТУЄШ ЦІЛИЙ ВСЕСВІТ".
    Не менш цікавою є збірка оповідань Н. МАЛЕТИЧ "ЩОДЕННИК ЕЛЬФА",що привертає увагу читача гостротою порушених проблем і вмінням розкрити такі непрості сучасні реалії.

     

     


ВІСТІ З V ФЕСТИВАЛЮ «РОЗКВІТАЙ ЖЕ, СЛОВО!»

СТОРІНКА ТРЕТЯ /29.02.2016 р./ «ШЛЯХАМИ ДОЛІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ».

Так було названо літературно-музичну композицію, яку підготували для фестивалю учні СЗШ №54. Фрагменти біографії геніальної поетеси органічно доповнювали її поезії, написані в різні роки, сценки з драматичних творів, пісні у виконанні зразкового дитячо-юнацького хору «Радуниця». Зацікавлено слухали присутні виступ дослідника творчості Лесі Українки доцента ЛНУ імені І.Франка РОСТИСЛАВА ЧОПИКА.

 

 


ВІСТІ З V ФЕСТИВАЛЮ "РОЗКВІТАЙ ЖЕ, СЛОВО!"

СТОРІНКА ЧЕТВЕРТА.

Возвеличу Малих отих рабов німих!

Я на сторожі коло їх Поставлю слово.

               01 березня 2016 року V Фестиваль української мови «Розквітай же, Слово!» зібрав ерудитів шкіл Шевченківського району в СЗШ №97 на інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?», присвячену життєвому та творчому шляху нашого Генія – Тараса Шевченка.

               Свято відкрила літературно-музична інтерпретація «Шевченко і Біблія» у виконанні учнів СЗШ №99. Після цього упродовж години 18 команд демонстрували свої знання та ерудицію, відповідаючи на складні та цікаві запитання організаторів гри: Мік О.Я., Антоняк С.І. (вчителі української мови та літератури), Концур Н.М. (учителя математики) та Антонів Л.О. (вчителя інформатики).

               Захоплююча атмосфера гри полонила всіх учасників, а перемогу здобули учні ССЗШ №81.

Антоняк С.І., вчитель укр. мови та літератури


ВІСТІ  З  V  ФЕСТИВАЛЮ  «РОЗКВІТАЙ ЖЕ,  СЛОВО!»

СТОРІНКА  П’ЯТА /МЕТОДИЧНА/

   1 березня 2016 року на базі гімназії «Престиж» відбувся семінар – практикум для вчителів української словесності на тему «Від успішного вчителя до успішного учня». Основна мета заходу – розкрити особливості технології створення ситуації успіху на уроках української мови та літератури.

   Досвідом роботи поділилися вчителі  Пиртик О.А., Споляк Г.В., Кравець О.М., шкільний психолог Кваша М.Й.  Особливо емоційним був виступ кандидата філологічних наук, доцента кафедри гуманітарної освіти ЛОІППО  Богосвятської А.І., котра дала поради, як підготувати смачний, ароматний,кольоровий урок літератури, тобто як можна інтегрувати музику, живопис  та літературу,що сприяє глибшому, емоційному розкриттю  значення  художнього слова, допомагає учневі бачити багатство і різноманітність світу, а головне – розвиває емоційну сферу дитини, її почуття, душу.

 


УРОЧИСТЕ  ЗАКРИТТЯ  V  РАЙОННОГО  ФЕСТИВАЛЮ  «РОЗКВІТАЙ  ЖЕ,  СЛОВО!» /10.03.2016 р./

Багатоактне мовне дійство «Розквітай же, слово!» , що тривало більш ніж два тижні, завершилося на оптимістичній ноті.

Лунають бадьорі акорди фінальної пісні «Мова єднання». На сцені актового залу Шевченківської районної адміністрації – переможці та лауреати всіх творчих конкурсів, що проводилися під час фестивалю. Від усвідомлення того, скільки талантів відкрито цьогоріч, стає  світліше й радісніше на душі. Переконаний, в усіх цих дітей – велике майбутнє в рідній, оновленій Україні.

Хай щороку розквітає рідне слово диво-пелюстками пам’яті, шани, любові!  Хай щастить кожному з нас в обстоюванні законних прав української мови, у примноженні її багатств та в піднесенні престижу рідного слова!

Євген  Романюк, автор й організатор Фестивалю


Наказ №72 від 03.03.16 Про підсумки V – го районного Фестивалю української мови «Розквітай же, слово!».


Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений

Конструктор сайтів - uCoz