Субота, 23.02.2019, 05:33
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                м.Львова

Меню сайту
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Методична робота

 

             

 


 

Ліцей 81. ВІДКРИТИЙ УРОК З ГЕОГРАФІЇ В 10-А КЛАСІ.

18.02.2019 року в ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради в 10-А класі вчитель географії Кохана Наталія Степанівна провела відкритий урок на тему "Японія. Економіко-географічна характеристика".

                    

Вчитель чітко спланувала структуру уроку, використавши компетентнісний підхід, що сприяв інтенсифікації та оптимізації навчального процесу.
Вміло використала інноваційні методи навчання: проблемний, роботу в групах, міжпредметні та внутрішньопредметні зв'язки.
Ефективно втілила в структуру уроку проектну роботу учнів, мультимедійні засоби навчання та традиційні методи: випереджувальне навчання, роботу з картою, атласом, індивідуальні завдання.
Особливою родзинкою було використання елементів критичного мислення, яке створило на уроці творчу невимушену обстановку - гарантію формування неординарної індивідуальної особистості учня.
Кохана Н.С. - творчий досвідченний вчитель, для якої учень - яскрава особистість.
Девізом її роботи є слова Василя Сухомлинського "Ми виховуємо учня не як носія знань, а як людину, яка має жити в суспільстві і приносити йому користь.

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3

 


СЗШ №40 м.Львів. Мовний струмок від другокласників.

21 лютого 2019 року відзначаючи Міжнародний День рідної мови учні 2-В класу СЗШ № 40 приготували проект "Українська мова - рідна мова мого роду" до інтегрованого уроку з християнської етики та літературного читання разом з учителями: сестрою Христофорою та Мазепою О. Ю., тим самим вшановуючи та виявляючи свою дитячу любов до рідного українського слова.

   

Учні 2-Б класу разом з учителькою Цяпкою О. І. до Дня рідної мови провели інтегрований урок з літературного читання та розвитку мовлення на тему: «Від рідного слова ти сил набирайся», під час якого діти дізнались багато цікавих фактів про українську мову, а також написали диктант «Мовний струмок», таким чином другокласники не тільки говорили та слухали про рідну мову, а ще й на практиці перевірили свої знання та вміння грамотно використовувати рідну українську мову у своєму житті.

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3 · Картинка 4

 


 

СЗШ №40 м.Львів. Вчимося бути миролюбними.

20.02.2019 року у 4-В класі СЗШ № 40 було проведено бінарний урок з читання та християнської етики на тему: «В. Сухомлинський "Не загубив, а знайшов". Вчимося бути миролюбними».

   

Спираючись на зміст оповідання Василя Сухомлинського, в якому автор розповідає про життя хлопчиків і дівчаток, коли в начебто звичайних ситуаціях відкривається щось несподіване в людських стосунках, а також на основі християнських оповідань, учителі Пономарьова М.О. та сестра Христофора (Чава Н.) намагалися підвести учнів до думки, як можна досягнути миру в конфліктних ситуаціях, як важливо зробити першим крок до примирення. Діти вчилися розуміти один одного, набували навиків та вміння вислухати один одного, терпіння, витримки та взаєморозуміння.

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3 · Картинка 4

 


СЗШ №40 м.Львів. Урок метеорології у 6-му класі.

12 та 14.02.2019 року учні 6-их класів СЗШ № 40 мали змогу провести урок географії разом з учителькою Яремко Л.З. у «Зеленому класі», поряд з яким знаходиться метеорологічний майданчик, адже даний пленерний урок мав тему: "Погода та елементи погоди. Метеорологічні спостереження".

   

Завданням уроку було поглибити та систематизувати знання учнів про погоду та її елементи; формувати практичні вміння характеризувати різні типи погоди, пояснювати причини зміни погоди; розвивати уміння спостереження за погодою. Також під час уроку учні ознайомилися з роботою пришкільного метеорологічного майданчика, навчилися вимірювали атмосферний тиск та температуру повітря. Знаючи атмосферний тиск у межах школи, визначили абсолютну висоту місцевості, де її побудовано. Також діти ще раз пригадали навики орієнтування на місцевості, визначивши сторони горизонту, у чому їм допомогли вимірювальні прилади, пристрої та спорядження пришкільного метеорологічного майданчика.

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3 · Картинка 4

 


НВК "ШКТ-ЛТЛ". Театралізоване дійство: «Давньогрецька міфологія як обов’язковий елемент вивчення людської природи».


СЗШ № 40 м.Львів. Урок «Гетьманщина в роки правління гетьмана Івана Виговського».

14.02.2019 року учні 8-А, 8-Б та 8-В класу СЗШ № 40, працюючи над проектом «Історія в назвах» провели пленерний урок з історії України на тему «Гетьманщина в роки правління гетьмана Івана Виговського» разом з учителькою історії Макар О.В.

   

Для проведення уроку було вибране місце у Скнилівському парку, що розташований по вулиці Івана Виговського, славного будівничого Української держави, гетьмана, видатного історичного діяча ХVІІ ст.. Під час уроку було використано наочний матеріал - портрет гетьмана, карта подій періоду правління Виговського 1657-1659 рр., також учні підготували повідомлення про його діяльність. Розповідь учительки та доповнення учнів дали змогу дітям краще усвідомити особливості тієї історичної епохи, дати оцінку правління гетьмана Івана Виговського, пояснити причини і наслідки україно­-московської війни 1658—1659 рр.., з’ясувати причини громадянської війни, що спалахнула в Україні. Як підсумок уроку, була проведена вікторина, яка дала змогу закріпити вивчені дати, терміни, історичні назви. Поряд з вихованням почуття патріотизму, інтересу і поваги до історичного минулого України, учні змогли краще збагнути суть значення постаті видатного гетьмана Івана Виговського в історії, чиїм іменем названа вулиця, що розташована у мікрорайоні нашої школи. Від тепер учні, володіючи більшою інформацією про історичну постать, якою є Іван Виговський, зможуть доносити цю інформацію до інших, розповідаючи хто він такий і чому дана вулиця носить його ім’я.

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3 · Картинка 4

 


СЗШ №40 м.Львів. «Давньогрецька міфологія та релігія».

06.02.2019 року учні 6-В класу СЗШ № 40 разом з учителями історії Гураль І.Я. та зарубіжної літератури Савчук Л.П. провели бінарний урок на тему: «Давньогрецька міфологія та релігія». Під час уроку учителями були використані презентації, таблиці, карти, роздатковий матеріал до теми, за допомогою якого діти дізналися про пантеон богів Давньої Греції, ознайомилися з давньогрецькими міфами, зокрема, про створення світу і людей, також в учнів формувалися уявлення про давньогрецьку міфологію та релігію, розвивалися основні предметні компетентності: інформаційні, просторові, хронологічні та загальні уміння відтворення усно текстів історичного змісту, розвиток уваги, логічного мислення.

                    

Також даний урок сприяв вихованню інтересу до історії та загальнолюдських цінностей, зацікавленості давньогрецькою міфологією. Адже давньогрецька міфологія вважається однією з найбільш відомих, які збереглися до наших часів. Вона стала основою для виникнення античної літератури, яка справедливо вважається колискою європейської літератури.

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2 ·Картинка 3

 


СЗШ № 40 м.Львів. «АЕС. Атомна енергетика України. Екологічні проблеми атомної енергетики».

06.02.2019 року учні 9-А класу СЗШ № 40 разом з учителем фізики Мацьо М.С. мали нагоду провести цікавий музейний урок на тему: «АЕС. Атомна енергетика України. Екологічні проблеми атомної енергетики» у експозиції пожежно-технічної виставки у Львові на вул. Підвальній, 6. На виставці до 20-річчя аварії на Чорнобильській атомній станції був відкритий новий зал — тут зібрані різноманітні свідчення найбільшої техногенної катастрофи світу (фотографії, документи, також зразки дитячої творчості). Окремо учні змогли оглянути і матеріали, які розповідають про долю 300 львівських пожежників, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

         

Також дев’ятикласники мали змогу довідатися багато цікавого про АЕС, про те, що АЕС мають багато позитивних ознак, але в той самий час ні уряд, ні вчені не можуть гарантувати безпеку ядерних установок, тому існує безпосередня небезпека для добробуту світу. Діти збагнули, що людство повинно зважити позитивні і негативні аспекти атомної енергетики, і потім вирішувати, за яким джерелом майбутнє, і що принесе користь не тільки людям, але і навколишньому середовищу. Також учням цікаво було довідатися, що особливу роль у зменшенні масштабів трагедії відіграли пожежники, які ціною свого життя запобігли поширенню пожежі на інші реактори. На завершення уроку, учням була надана можливість висловити свої міркування над аргументами «за» і «проти» будівництва АЕС, проаналізувати причини і наслідки трагедії на ЧАЕС.

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3 · Картинка 4

 


СЗШ №40 м.Львів. #РАНОК_УРОК #STOP_SEXТИНГ .

З метою захисту дітей від сексуальних ризиків в Інтернеті учні 9-11 класів СЗШ№40 м.Львова приєдналися до Всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг. Вчителі інформатики Комарницька О.В. та Кукулевська О.С. провели уроки на тему : «Інтимні селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?». Під час уроку діти дізнались що таке «секстинг» та «онлайн-грумінг»? Учні мали змогу дізнатися як убезпечити себе, як діяти коли вже стали жетвою онлайн-грумерів. Також учні дізналися і записали собі телефон дитячої гарячої лінії. На протязі уроку діти задавали запитання чи це правда і як це можливо, чому? Головне що винесли з цього уроку учні – вони в соціальних мережах не одні! Секстинг — це обмін власними фото/ відео/текстовими матеріалами інтимного характеру, із застосуванням сучасних засобів зв’язку: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж. Секстинг стає все більш популярним серед підлітків. надсилати такі світлини.

                    

Онлайн-грумінг — це побудова в мережі Інтернет дорослим/групою дорослих осіб довірливих стосунків з дитиною (підлітком) з метою отримання її інтимних фото/відео та подальшим її шантажуванням про 6 розповсюдження цих фото. Це робиться з метою отримання грошей, більш інтимних зображень чи навіть примушування до особистих зустрічей.

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3 · Картинка 4

 


Ліцей №38 Львівської міської ради. Мобільна наукова лабораторія.

21 січня 2019 року в ліцеї № 38 ЛМР в рамках міського заходу «Дні науки в школі» розпочала роботу Мобільна наукова лабораторія, яка складається з 10 експонатів: «Діапазон слуху», «Брахістохрона», «Архітектурні арки», «Слухаючи кістьми», «Магдебурський експеримент», «Вентилятор Бернуллі», «Внутрішні напруги — конструкції під тиском», «Перевернутий зір», «Дірка у воді», «Людина-пазл», кожен з яких розкриває цікаве фізичне явище.
Учні 1-11 класів мали змогу ознайомитися з цими експонатами та власноруч протестувати кожен з них. Вони визначали частотний діапазон звукових хвиль, який сприймає їхнє вухо і переконалися, що звук сприймається не тільки через барабанну перетинку, але і за допомогою кісткової провідності; визначали криву найшвидшого спуску, випробовували на собі ефект «перевернутого зору», намагалися повторити досліди бургомістра міста Магдебурга Отто фон Геріке з вивчення порожнистого простору та розглянули принцип роботи вентилятора Бернуллі, який базується на ефекті Коанди, що став основою для багатьох винаходів.

 


СЗШ №33. Майстер - клас з української мови і літератури «Використання інтелект – карток на уроках української мови і літератури»

Вчителі української мови і літератури взяли участь у майстер – класі «Використання інтелект - карток на уроках української мови і літератури», який презентувала голова методичного об’єднання вчителів Франківського району Львова в рамках засідання методичного об’єднання вчителів української мови і літератури Шевченківського району

   

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2 ·Картинка 3 ·Картинка 4

 


ЛПГ. "Тренінг з використання інструментів МozaBook".

3 січня 2019 року методисти навчально-методичного центру освіти Г.Кебас та Н.Левицька провели для вчителів Львівської правничої гімназії практичний тренінг з використання інструментів МozaBook.

                    

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3

 


Є. Романюк. ОКРИЛЕНІ ТВОРЧІСТЮ.

 3 січня 2019 року в СЗШ №22 м. Львова відбулося чергове засідання районного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури Шевченківського району на тему «Використання ментальних карт на уроках української словесності».

                    

       Зацікавлено слухали педагоги почесного гостя – вчителя вищої категорії СЗШ №17, переможця конкурсу «Успішний учитель -2018» ТЕРЛЕЦЬКУ  ОЛЬГУ  МИХАЙЛІВНУ, а потім, працюючи в парах, складали інтернет-карти за казкою «Мишка» Б. Лепкого й радо ділилися своїми творчими ідеями.

   

       Наприкінці засідання підбито підсумки олімпіади та учнівських конкурсів, заслухано інформацію вчителя ЛПГ Іванчишин О.С. «Література для позакласного читання в  9 – 11 класах.

   

       Сподіваюся, що проведений захід запам’ятається кожному новизною матеріалу, атмосферою творчості та емоційної щирості.

                                                                                         ЄВГЕН  РОМАНЮК,

                                                      керівник районного МО, засл.вчитель України

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3 · Картинка 4 · Картинка 5 · Картинка 6 · Картинка 7 · Картинка 8· Картинка 9 · Картинка 10 · Картинка 11 · Картинка 12

 

 


СЗШ#40 м.Львів. Пленарний урок з англійської мови.

28.12.2018 року учні 5А класу мали змогу у цікавій формі провести урок англійської мови разом з учителями Богачик Т.І. та Романко О.С.. Пленерний урок на тему "Різдвяні розваги" пройшов на території ТВК «Південний», де облаштована відпочинкова передріздвяна зона.

   

Метою такого уроку було повторити лексичні одиниці до теми «Різдво», з чим діти з задоволенням справлялися, відчуваючи святкову атмосферу від прикрашеної величавої ялинки та інших святкових атрибутів. Під час уроку учні вправлялися також у правильності написання письмових завдань, пов'язаних з Різдвом, співали англійською мовою колядки, зачитували привітання та вірші, описували символи Різдва, дотримуючись та слідкуючи за правильністю вимови та граматики. «Merry Christmas! Happy New Year!» – побажали всім і кожному учні 5-А класу.

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3 · Картинка 4

 


НВК "ШКТ-ЛТЛ". Відвідування Львівського зоологічного  музею.

З метою  проведення бінарного уроку з географії та біології на тему «Тваринний світ» учні 10-Б класу з учителем географії Глущак Оксаною Володимирівною 11 грудня відвідали Львівський зоологічний  музей. Діти побачили унікальні  колекції ссавців, безхребетних тварин, риб та птахів з різних регіонів світу, одержали про них багато цікавої інформації, дізнались про ареали поширення. Неабиякий інтерес викликала колекція безхребетних тварин: голкошкірих, молюсків, коралів, губок. Вразила учнів і ентомологічна колекція: метелики, комахи, павуки, цикади і клопи, привезені  з Європи, Австралії, Кавказу.

                    

         Особливу увагу дітей привернула експозиція риб, яких у фондах більше 500 екземплярів.  Серед них: панцирні щуки, електричний вугор, риба-місяць, морські голки та коники, різноманітні акули. Ліцеїстам показали унікальний експонат – скелет морської корови Стеллера, яка мешкала поблизу Командорських островів у Тихому океані і на даний час у дикій природі не зустрічається.

                    

         Учні були вражені найбільшою колекцією птахів. У ній представлені біля 1010 видів. До унікальних експонатів належить колекція колібрі та нектарниць, привезена до Львова у 1823 р. з імператорських колекцій у Відні.

                    

         З класу ссавців у музеї зберігаються не лише рідкісні види, яким загрожує зникнення, але й ті, що вже зникли. Серед рідкісних видів ссавців найцікавішими є: лемур Варі, силака діадемовий,  кашалот, малайський ведмідь. Колекція тропічних тварин була представлена коалою, мурахоїдами, слоном африканським, носорогом чорним. У результаті проведеного уроку учні поглибили та систематизували свої знання про тваринний світ, його видовий склад і ареали поширення на Земній кулі.

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3 · Картинка 4 · Картинка 5 · Картинка 6 · Картинка 7 · Картинка 8 · Картинка 9

 


ЛПГ. "Cемінар для вчителів математики шкіл м. Львова "ІКТ на уроках математики: за і проти".

20 грудня 2018 року на базі Львівської правничої гімназії відбувся семінар для вчителів математики шкіл м. Львова "ІКТ на уроках математики: за і проти". Зустріч проводила директор гімназії О.Савчак та вчителі: Н.Лукашевська, Н.Дачук, М. Торган. Педагоги ділились досвідом використання на уроках математики презентацій, програм Kahoot та додатків Learning Apps.

                    

Також вчителі практично опанували за комп'ютерами компоненти та вбудовані інструменти GeoGebra шляхом виконання покрокових побудов і навчальних досліджень. На завершення присутні у форматі дебатів обговорювали плюси і мінуси системного використання ІКТ на уроках математики. Дякуємо за пізнавальний і цікавий семінар!

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3

 


СЗШ № 97. «Акція діти - дітям»

Як ви вчилися розпоряджатися фінансами? З допомогою батьків чи на власних помилках? Мабуть, не всім було легко. Та нове покоління буде фінансово грамотним! Принаймні в цьому впевнена вчитель географії Стеців І.Р. Саме на уроках фінансової грамотності вона навчає учнів створювати продукт, встановлювати його собівартість та ринкову ціну.

                     

Школярі 6-х класів перейшли від теорії до практики! Саме вони організували ярмарок «Діти – дітям». На ньому представили товари, які зробили власними руками, навчились рекламувати та продавати свій товар. Більшу частину вилучених коштів передали представникам учнівського самоврядування школи на придбання подарунків для дітей пільгових категорій.

Яремків Н.В., заступник директора з виховної роботи

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3

 


СЗШ №40 м. Львова. Урок

Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений

Конструктор сайтів - uCoz