Субота, 22.02.2020, 12:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                м.Львова

Меню сайту
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
Олеська
Форма входу

Методична робота

 

             

 Ліцей №75 імені Лесі Українки. Місячник нестандартних уроків

В ліцеї 75 імені Лесі Українки розпочався Місячник нестандартних уроків учителів, що атестуються в 2019-2020 н.р. Учні 7-х класів на уроці зарубіжної літератури творчо працювали над створенням скрапбуків до твору О. Гріна «Пурпурові вітрила» та презентували їх.

   


Ліцей №75 імені Лесі Українки. Показовий урок домашнього читання з англійської мови

19.02.2020р. учитель Дмитренко Н.Ф. провела показовий урок домашнього читання з англійської мови у 10-А класі. У ньому взяла участь учениця 11-В класу Стрийняк Наталя, яка є автором книги «Милосердя». Урок пройшов у теплій атмосфері під гаслом «Живи з Богом. Проявляй милосердя до ближнього свого».

 

 

 


СЗШ №97. «Музей без аналогів»

«Русалка Дністрова» - «кобзарева сестра» О.Гончар
Учні 9-А класу разом з вчителем української мови та літератури Харатинович М.В. провели урок у музеї «Русалка Дністрова». Під час заняття учні ознайомилися з життям і діяльністю членів «Руської трійці» М.Шашкевичем, І. Вагилевичем і Я.Головацьким.

   

Урок сприяв формуванню національної свідомості і вихованню гордості за славетних земляків, прагнення і далі вивчати цікаві сторінки історії та літератури рідного краю.

Яремків Н.В., заступник директора з виховної роботи


Ліцей 81. МОБІЛЬНА НАУКОВА ЛАБОРАТОРІЯ

Сьогодні у ліцеї 81 ім.П.Сагайдачного почала працювати мобільна наукова лабораторія, яку у 2018 році було придбано за кошти міста. Лабораторія складається з 9 експонатів, кожен з яких розкриває цікаве фізичне явище: «Діапазон слуху», «Брахістохрона» «Архітектурні арки», «Слухаючи кістьми», «Магдебурський експеримент», «Вентилятор Бернуллі», «Внутрішні напруги — конструкції під тиском», «Перевернутий зір», «Людина-пазл».

                    

Цього тижня всі уроки фізики будуть проведені у лабораторії, додатково побувають у лабораторії і учні 5-6 класів. Учні ліцею, які побували у Кракові на Малопольській ночі науковців особливо зацікавились і стали прекрасними помічниками вчителів фізики при проведенні уроків в лабораторії. Це Нос Яна, Кунанець Софія, Харко Роксолана, Стойко Інеса, Шевчук Ірина, Лінник Максим, Паюк Андрій, Мандзюк Олег і Щирий Віталій. Перший день роботи в лабораторії ( бо понеділок був зайнятий складанням конструкцій власними силами вчителів і учнів) був насичений і цікавий. Віриться в те, що після всього ліцеїсти почнуть більше розуміти, що без фізики і знань про неї наше життя є просто неможливим.


Ліцей №75 ім. Лесі Українки. Iнтегрований бінарний урок хімії і зарубіжної літератури

Творчою оригінальністю педагогічної майстерності відзначився інтегрований бінарний урок хімії і зарубіжної літератури «Хімічна складова казки-притчі А. Екзюпері «Маленький принц». Відносна молекулярна маса. Головні життєві цінності у творі». Присутні на уроці колеги високо оцінили методичний рівень, масштабність проведеної роботи, продумане використання інноваційних технологій, сучасність і виховний потенціал уроку. Працюйте завжди з радістю і натхненням!

 

 


Ліцей 81. ВІДКРИТИЙ УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ "ТИХА ЛЮБОВ ФРАНКОВА"

Романтична атмосфера панувала на відкритому уроці позакласного читання, проведеного у 10-А класі ліцею 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради вчителем Вонсовською Г.Б. Тема уроку: "Тиха любов Франкова". Саме так називається повість О.Коцюби, у якій розповідається про взаємини І.Франка та молодої письменниці Уляни Кравченко (Юлії Шнайдер).

                    

Застосовуючи метод проєктів, Галина Богданівна спонукала учнів до пошукової, творчої роботи. «Біографи» та «Літературні критики» досліджували маловідомі сторінки життя талановитої поетеси та вчительки У. Кравченко, з’ясовували, який вплив мав І. Франко на її творчість. А групи «Акторів» та «Декламаторів» створювали інсценізацію уривків повісті О.Коцюби. На уроці діти представляли свої напрацювання, а на завершення писали сенкани на символічних сердечках «Дерева любові».
Натхненне читання поезії, лірична музика перетворили урок на справжній гімн коханню.


СЗШ №40 м.Львів. День прав людини - 10 грудня.

День прав людини - 10 грудня
3 грудня 2019 року, напередодні Міжнародного дня прав людини, учні 9-Б та 9-В класів СЗШ № 40 разом з учителькою основ правознавства Макар О.В. провели цікавий урок-зустріч у бібліотеці-філії №22 ЦБС для дітей з піар-менеджеркою ГО Центр «Жіночі перспективи» п. Надією Костіною. Учасники зустрічі мали можливість з фахівцем обговорити важливе складне питання порушення прав людини сьогодні як торгівля людьми. Даний захід проходив у рамках кампанії «16 днів проти насильства». Учні довідалися, як слід уникати небезпек, щоб не стати жертвою торгівлі людьми. Щоб діти краще зрозуміли та запам’ятали такі прояви порушення прав людини в сучасному світі як насильство, торгівля людьми, сучасне рабство, їм було запропоновано переглянути комікси «Твоє життя – твій вибір», а також особливо захоплюючою для учнів виявилася гра «Рожеві окуляри». Діти об’єдналися у групи та давали відповіді на запитання, складаючи карти. Перемагали ті, хто швидше давав відповіді на запропоновані запитання, що стосувалися правових понять з прав людини та життєвих ситуацій, які можуть привести до порушення наших прав.


Ліцей 81. МУЗЕЙНИЙ УРОК АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

28 листопада 2019 року учні 9-Б класу ліцею 81 ім.П.Сагайдачного ЛМР на теренах львівського Національного музею імені Андрея Шептицького провели музейний урок англійської мови на тему " Ancient Ukrainian art from the XII-XV centuries.The Bohorodchansky Iconostasis."

                    

На початку екскурсії, вчитель англійської мови Андрусишин Наталія Миронівна ознайомила учнів з історією заснування музею. Дев'ятикласники підготували цікаву інформацію про сам музей, експозиції та митрополита Андрея Шептицького. Як випереджуюче навчання учні займалися пошуковою роботою, яка передбачала пошук інформації про ікони XII-XV ст. Цікавим був невеличкий квест, де учням запропоновано знайти експозиції, про які вони почули під час уроку. Окрім цього, вони виконували письмове завдання, складали діалоги, дискутували та ділилися враженнями про музей.
Як підсумок уроку, дев'ятикласники мали чудовий майстер-клас, де їм було запропоновано намалювати ікону "Святий Миколай", під час якої вчитель Наталія Миронівна розповіла про вітраж, стиль барокко та мистецтво малювання на склі.


ЛПГ. "Майстер-класи “Сучасний урок. Як зробити його якісною та натхненною працею учнів?”

19-20 листопада 2019 року у Львівській правничій гімназії відбувалась серія майстер-класів “Сучасний урок. Як зробити його якісною та натхненною працею учнів?”.

   

Представники усіх методоб’єднань закладу ділились досвідом, як цікаво і неординарно провести урок. Заходи відбулися в рамках підготовки до прийдешньої педради.


СЗШ №78. Тиждень іноземної мови.

Вивчення іноземної мови-процес складний,але багатогранний і цікавий .Іноземна мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей .Оволодіння іноземною мовою є потребою часу .Під час вивчення іноземної мови ми знайомимось з традиціями і звичаями інших народів та переконуємось у неповторності власної української культури .
З метою покращення знань учнів у СЗШ І-ІІІ ст.№78 м.Львова проводивсь« Тиждень іноземної мови»(04.11-08.11.2019 р.) З метою узагальнення знань з англійської мови ,розвитку логічного мислення та вміння працювати в команді було проведено квести: «We love English» (2-А кл.,вч. Чорнобай Л.В.), «Happy English»(3-Б,3-В кл.,вч. Пемпусь Н.М.), « English with fun»(6-А кл.,вч. Книш Х.Я.), «Our English World» (5-А кл.,вч. Кучминда М.Л.).

   

З метою зацікавлення найменших школярів було проведено змагання «Spelling contest»(промовляння вивчених слів по буквах ) у 2-Б кл, вч. Кучминда М.Л.Учні 1-А і 3-А класів ( вч. Кучминда М.Л.) виконували і презентували свої проектні роботи «All about me » .А учні 8 класу працювали над проектом «Naucz się wyrazy od kolegi» (вч. польської мови Власюк О.В.).
Учні 5-А класу на презентаційному уроці закріпили свої знання з теми «Країни та міста» за допомогою різноманітних ігор та цікавих асоціацій .А також ,у ході командної гри вдосконалили знання дієслів (вч. польської мови Власюк О.В.).А учні 5-Б класу на презентаційному уроці «Moja rodzina i ja » (вч. польської мови Канівець В.О.) у цікавій формі повторили вивчену лексику .
Також під час тижня діяла фотозона для всіх бажаючих .Кафедра вчителів іноземних мов дякує всім,хто долучився до проведення тижня і бажає всім хорошого настрою!


Ліцей 81. ВІДКРИТИЙ УРОК МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У 7-Б КЛАСІ

Музика сповнена гравітації -
Джазу магічні імпровізації.
Контрабас, барабани, гітари,-
Фортепіано на них має чари.
Саксафон першу скрипку грає,
Потопає любов й воскресає...

В рамках методичного тижня в ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради відбувся відкритий урок музичного мистецтва у 7-Б класі на тему "Жанрова палітра музичного мистецтва. Джаз. Витоки джазу", який провела Гулей Лілія Петрівна. Урок відбувся в рамках теми семестру "Музичне мистецтво в нашому житті". Учні познайомились із жанрами музичного мистецтва і їх характерними ознаками, прослухали твори виконавців джазу Луї Армсронга, Елли Фіцджеральд, Раймонда Чарльза Робінсона, взяли участь у вікторині про різновиди джазу, показавши серйозну обізнаність в цьому напрямку.
Всі присутні і учні, і вчителі отримали задоволення від творчої атмосфери уроку.

 

 


Ліцей 81. ІНТЕРАКТИВНИЙ ВІДКРИТИЙ УРОК З БІОЛОГІЇ У 8-В КЛАСІ

24.10.2019 у 8-В класі ліцею 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради відбувся інтерактивний відкритий урок з біології, який проводила вчитель Климочко Галина Петрівна на тему «Харчування та обмін речовин. Їжа та її компоненти. Склад харчових продуктів. Значення компонентів харчових продуктів". На уроці учні складали схеми перетворення білків, жирів, вуглеводів. Також цікавою була групова робота, під час якої розглядалися наступні питання:
1. Вміст білкових речовин в продуктах харчування.
2. Переглянули та обговорили відеоролик «10 найбільш корисних продуктів».
3. Як підсумок, учні висловили свої думки про раціональне харчування.
Урок був насичений цікавою інформацією, практичними завданнями, які можна використати в повсякденному житті.


СЗШ №40 м.Львів. Пленерний бінарний урок на тему: «Складові особистої гігієни. Особиста гігієна під час занять фізичною культурою і спортом.

   

24.10.2019 року учителькою основ здоров’я Іваницькою О.М. та учителькою фізичної культури Черкас С.В. з учнями 6-В класу СЗШ № 40 було проведено пленерний бінарний урок на тему: «Складові особистої гігієни. Особиста гігієна під час занять фізичною культурою і спортом. Відпрацювання елементів передачі м`яча». Метою уроку було формування здоров`язбережувальної компетентності. Також, в процесі ознайомлення з правилами особистої гігієни під час занять фізичною культурою, учні мали змогу перевірити свої знання, як фронтально,так і в роботі у малих групах та готуючи проекти про особисту гігієну. Після фізичної розминки відпрацьовували елементи передачі м’яча в парах, удосконалювали техніку удару по нерухомому м’ячу та м’ячу, який котиться, що сприяло розвитку швидкості, спритності, координації рухів у дітей.


СЗШ №40 м.Львів. Пленерний урок з англійської мови "Мій друг. Хобі".

   

24.10.2019 року учні 3-А класу СЗШ № 40 разом з учителькою англійської мови Романко О.С. провели пленерний урок "Мій друг. Хобі", метою якого було закріплення вивченої лексики з даної теми, вдосконалення навичок читання, розвиток навичок усного і писемного мовлення за допомогою використання інтерактивних форми навчання (ігри, робота в парах, робота в групах). Діти навчалися креативно мислити, розвивали уяву та зацікавленість у вивченні англійської мови.


Лист Міністерства освіти і науки України № 1/11-5966 від 01.07.2019 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році»


СЗШ №22. Урок у Політехніці.

Цьогорічне вивчення шкільного курсу інформатики для учнів 8-их класів СЗШ № 22 ім. В. Стефаника закінчилось цікавим і пізнавальним уроком на кафедрі електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій Національного університету «Львівська політехніка» за сприяння Романишина Юрія Михайловича — доктора технічних наук, завідувача цієї кафедри.

                    

А працював з учнями Голяка Роман Любомирович— доктор технічних наук, професор кафедри електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій Національного університету «Львівська політехніка», який розповів дітям про свою участь у міжнародних наукових проектах з розробки сенсорних пристроїв для організацій і підприємств Канади, Японії, країн Європейського союзу. Зацікавили школярів і наукові інтереси професора: сенсорна та вимірювальна техніка, інтелектуальні сенсори, мікроконвертери, твердотільна електроніка, інтегральна схемотехніка, адже Роман Любомирович показав нам наочно ці пристрої в дії. На позитиві ми завершили навчальний рік, з зацікавленням до нових ... Читати далі »


СЗШ №33. Виїзний інтегрований історико – географічний краєзнавчий пізнавальний урок «Тараканівський форт. Дубнівський замок»

З метою вивчення історії рідного краю , історичної спадщини українського народ та культурних пам’яток  України  учні 5 – 7 класів школи відвідали національні пам’ятки культури Тараканівський форт. Дубнівський замок (10.05.2019р., організатори-  класні керівники Зайцева В.А., Гула У.М., Чабан О.Л.)

                    

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3


СЗШ №78. Урок-лекція "Анатомо-фізіологічні і психологічні особливості підліткового періоду".

Здоров'я людини. Шкідливі звички та їх негативний вплив на людину, профілактика захворюваності. Урок проведений на базі учбових лабораторій кафедри нормальної, кафедри патанатомії, музею хворіб ЛНМУ імені Данила Галицького.

                    

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3

 


СЗШ №78. «Виготовлення інтер’єрного виробу технікою плетення з паперової лози».

07.05.2019 р. в рамках проведення тижня естетичного циклу і фізичної культури і з метою реалізації проекту «LinguaCraft» у 9-Б класі СЗШ І-ІІІ ст. №78 був проведений інтегрований урок вчителем трудового навчання Лазурак Н.В. та вчителем англійської мови Чорнобай Л.В. «Виготовлення інтер’єрного виробу технікою плетення з паперової лози».

   

Англійською мовою учні обговорили проблеми навколишнього середовища і поради щодо допомоги нашій планеті :зменшення відходів,повторне використання старих речей,про сортування сміття і переробку ,зокрема про переробку старих газет і журналів .І цю ідею учні реалізували на уроці :з газетних трубочок («еко-лози») виготовили інтер’єрні вироби технікою плетення.

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3 · Картинка 4

 


 

СЗШ №78. Квест-урок "Хімія та фізика навколо нас".

 

У рамках реалізації освітнього проекту «Сучасні підходи у вивченні хімії» 23 квітня 2019 року був проведений квест-урок для учнів 9-А та 9-Б класів СЗШ 78 «Хімія та фізика навколо нас» ( учителі хімії Наталія Левицька та фізики Галина Баб‘як ) під девізом: навчати шукати, грати.

   

Як стимулювати розвиток логічного та критичного мислення в учнях? Як навчити швидко аналізувати та оцінювати ситуацію? Як дати можливість учням відчути себе безпосередніми учасниками освітнього процесу, а не бути лише спостерігачами та споживачами інформації, пропонованої вчителем? Як викликати інтерес до вивчення природничих дисциплін? Саме квест- урок і допомагає створити ситуацію успіху та дати відповіді на всі ці запитання. Під час цього квесту учні розв‘язували задачі, розгадували загадки та ребуси, не тільки самі вчилися, а й навчали одне одного, обмінювалися знаннями. Робота в ко ... Читати далі »

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2 ·Картинка 3 ·Картинка 4

 


 

ЛПГ. "Cемінар «Шкільна театральна педагогіка як інноваційна модель навчання».

17 квітня 2019 року в Львівській правничій гімназії відбувся семінар «Шкільна театральна педагогіка як інноваційна модель навчання». Захід об’єднав вчителів української мови і літератури та зарубіжної літератури Шевченківського та Залізничного районів міста.

                    

Наші педагоги ділились досвідом використання театральної педагогіки, імпровізації, риторики, інсценізації, проведення уроків та екскурсій у театрах, долучали присутніх до проведення майстер-класів. Основною частиною семінару став показ вистави «Шевченко наш! Він на усі віки!». Дякуємо всім учасникам семінару за натхненну зустріч!

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2 ·Картинка 3

 


 

Є. Романюк. Налагоджуємо педагогічні мости.

Так можна відгукнутися про районний семінар – практикум, який відбувся 17 квітня на базі Львівської правничої гімназії. У заході взяли участь вчителі як української мови й літератури, так і зарубіжної літератури Шевченківського та Залізничного районів м.Львова.

  

Словесники обговорювали питання, пов’язані зі шкільною театральною педагогікою, вчилися відчувати сценічний простір, демонстрували неабиякі вміння імпровізувати, емоційно реагували на літературно – музичну композицію «Шевченко – наш! Він на усі віки!», яку підготували учні гімназії.

   

Як важливо вчити дітей відчувати Слово і через нього виявляти себе як особистість!

                    

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3 · Картинка 4 · Картинка 5 · Картинка 6 · Картинка 7 · Картинка 8 · Картинка 9 · Картинка 10 · Картинка 11

 


 

Ліцей №75 ім. Лесі Українки. Мобільна фізична лабораторія

Учні ліцею імені Лесі Українки у захопленні від експонатів Мобільної фізичної лабораторії. Брати участь у процесі експерименту цікаво! Це спонукає до глибшого розуміння фізичних явищ.

   

 


 

Ліцей №75 ім. Лесі Українки. Науково-практична конференція з іноземних мов «Українські жінки-науковці та їхній внесок у розвиток св. науки.

18 квітня 2019р. у ліцеї №75 імені Лесі Українки успішно розпочала свою роботу науково-практична конференція з іноземних мов «Українські жінки-науковці та їхній внесок у розвиток світової науки», організаторами якої є управління освіти ДГП ЛМР та навчально- методичний центр м. Львова, зокрема під патронатом головного методиста учителів іноземних мов С. Матис.

 

СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений

Конструктор сайтів - uCoz