Середа, 18.10.2017, 03:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                м.Львова

Меню сайту
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Методична робота

 

             


Н.Савчук

Мова художнього твору в таблицях та схемах.


 


Запрошуємо Вас взяти участь у он-лайн презентації
навчального комплекту з навчання грамоти у 1 класі
«Я ЧИТАЮ І ПИШУ»

Веб трансляція почнеться о 13 годині.
Посилання https://www.youtube.com/watch?v=fc97UnGMjmA

 

 


  


Електронні версії підручників для 9 класу вже онлайн

22.08.2017

v4-728px-Identify-Trees-Step-9

Цього року Міністерство освіти і науки вперше разом із плановим друком підручників закупило у видавництв електронні версії книг.

Таким чином у вільному доступі для усіх бажаючих є повний комплект підручників для 9 класу з усіх предметів, найменувань та авторства, що закуповувалися 2017 року. Завантажити книги можна за посиланням.

«Цього року під час планової закупівлі нових підручників для 9 класу в тендерних вимогах ми прописали, що разом із друкованою версією видавництво має надати МОН електронну версію книги для вільного розповсюдження. Нам треба ще багато працювати як над якістю змісту, так і над візуальним оформленням книг. Це лише перший крок до того, аби згодом запровадити повноцінні мультимедійні підручники, що значно більше відповідають потребам та інтересам сучасних дітей, ніж звичайна паперова книжка», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

На сайті Інституту модернізації змісту освіти електронні версії підручників для учнів  9 класів ЗНЗ розділені відповідно до навчальних предметів – так їх значно зручніше шукати і людина витрачає менше часу.

2017 року загалом було надруковано 228 назв підручників для 9 класу. Загальний наклад – 8млн 346тис 347 примірників на суму 328млн 449тис гривень. Відбір підручників відбувався за участі вчительської спільноти. Сьогодні всі договори на розвезення підручників укладено, і вже 23,7% загального накладу (1млн 976тис 467 примірників) передано на доставку до обласних книжкових баз.

Нагадуємо, що раніше МОН також розмістило у вільному доступі Хрестоматію сучасної української дитячої літератури для читання в 1-4 класах. Вона доступна на сайті Міністерства, завантажити її можна тут.

Інформує прес-служба МОН Україна

 


 

Підбірка матеріалів для розробки та проведення Першого уроку на тему "Екологічна культура - шлях до сталого розвитку, енергонезалежності України" у ЗНЗ м. Львова у 2017-2018 н.р.

 

 

 

 


Методичні матеріали для підготовки до проведення Першого уроку у 2017/2018 навчальному році

Новини

Шановні колеги! 

Перше вересня – урочистий та хвилюючий день у житті кожної людини. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Перший дзвінок і початок нового навчального року – це свято учнів, учителів, батьків, свято, яке об’єднує всі покоління. Пропонуємо вашій увазі підбірку матеріалів для підготовки до проведення Першого уроку у 2017/2018 навчальному році, яка постійно доповнюватиметься та оновлюватиметься.

 

Методичні рекомендації 
Сценарії виховних справ

 

Навчально-методичний комплект «Початкова школа: виховання на цінностях» у двох частинах:

І. Національно-патріотичне виховання на уроках літератур­ного читання

ІІ. Виховуємо патріотів: збірник виховних справ

 

Вірші
Відеоролики, аудиозаписи

 


Методичні рекомендації викладання навчальних предметів у школах в 2017-2018 році

18.08.2017

Ontwikkeling-van-het-jonge-kind

Міністерство освіти і науки України розробило та надіслало для практичного використання методичні рекомендації викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році.

Відповідний лист був надісланий до управлінь (департаментів) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій та Інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Рекомендації містять особливості навчання дітей у початковій школі та особливості викладання шкільних предметів учням 5-9-х і 10-11-х класів.

Документ містить посилання на навчальні програми, за якими навчатимуться учні, форми оцінювання, види контролю їх знань, час для вивчення окремих тем, переліки нормативних документів, якими мають користуватись учителі-предметники та інші особливості вивчення кожного предмета.

Інформує МОН України


20_06_17_S38

ВИПУСКНИЙ !

У житті кожної людини є особливий незабутній період життя – роки дитинства і юності, проведені у школі. Саме там ми пізнаємо перші життєві уроки, знаходимо вірних друзів і перше кохання. Та щасливе дитинство швидко пролітає, і,  хочемо ми цього чи ні, настає пора прощання.

         10.06.2017р. попрощались із школою, щирими друзями,  вчителями- наставниками випускники НВК «Школа-садок І – ІІІ ступенів № 38 м. Львова». Уже завтра перед ними  відкриються двері у нове самостійне життя. А сьогодні вони  батьківська гордість, талановита молодь,  гідні громадяни своєї Батьківщини, випускники – 2017 року!


07_06_17_LPG

Відеоконференція «Багатство та бідність. Благодійність»

25 травня 2017 року в рамках міжнародного проекту «Generation Global» у Львівській правничій гімназії було проведено ще одну онлайн-відеоконференцію на тему: «Багатство та бідність. Благодійність». Цього разу гімназисти мали змогу поспілкуватися та обмінятися думками із учнями однієї із шкіл Об'єднаних Арабських Еміратів.

 


10_05_17_S81

«Зустріч із письменницею»

«Читати – це справді бути в тренді, бути серед тих, хто мислить, розвивається, йде вперед», - ця думка Ірини Мацко, української письменниці, видавця, художниці, стала лейтмотивом її зустрічі з учнями 9-их класів ССЗШ №81 ім. П.Сагайдачного.

Пані Ірина живе і працює в Тернополі. ЇЇ читацька аудиторія дуже різноманітна: від діток, яким адресовані дитячі казки та оповідання, а ще популярні альбоми «Книга мого роду» та «Рости, моє деревце, з міцного коріння» від «Видавництва Старого Лева», до дорослих, які зачитуються новелами- притчами «Шпинат для мізків» та «Мигдаль для серця».

На зустрічі з дев’ятикласниками письменниця презентувала свою книгу «Перехідний вік моєї мами». Відбулася цікава розмова про те, як порозумітися у такий непростий підлітковий період батькам і дітям, адже донька пані Ірини теж дев’ятикласниця. Було багато запитань і відповідей, багато теплих емоцій.  


02_05_17_S81

 «Велосипед – не розкіш»

24 квітня у 6-их класах ССЗШ №81 ім.П.Сагайдачного на уроках предмета основи здоров'я відбулись лекції на тему "Велосипедист у місті: безпека велоруху та рекомендації для учасників дорожнього руху", яку провели представники громадської організації "Львівська асоціація велосипедистів" Микола Ковальський та Юрій Тер-Арутюнян. Уроки пройшли дуже цікаво, в учнів виникало багато запитань, на які вони отримали відповіді. Після уроків шестикласники звернулись до адміністрації школи з проханням зробити біля школи велопарковку.

 

 

 


02_05_17_S81

«Зустріч із Сашком Лірником»

Чи любите ви казки? А чи знаєте ви сучасні українські літературні казки та їх авторів? Така можливість випала учням   ССЗШ № 81 ім.П.Сагайдачного, де відбувся майстер-клас для  учнів 5 класів з неперевершеним українським казкарем, співцем  слави козацької, захисником мови української – Сашком Лірником. 

Учні із захопленням слухали авторські твори у виконанні казкаря і про « Дівчину Варочку», і про « Чорного козака та страшне закляття», і про « Козака Гандрея та яничарський скарб»…

Окрім цього п’ятикласники були активними учасниками інсценівок, із задоволенням виконували запропоновані ролі.

Учні, вчителі та батьки отримали море позитивних емоцій.


01_05_17_S97

«Професія рятувальник».

Мій титане, мужній вогнеборцю!

Я до тебе із пошаною звертаюсь.

Твоїм розумом й гарячим серцем

І хоробрістю і силою пишаюсь!..

Чи їздили ви у пожежній машині? А бачили пожежника, схожого на космонавта? Ні? А ми бачили! Мабуть, однією з найбільш цікавих та корисних екскурсій для школярів є екскурсія до пожежної частини.

20 квітня 2017 року для учнів 4-В класу СЗШ № 97 відбувся незвичайний інтерактивний урок з курсу «Основи здоров’я». Проходив він у пожежній частині міста Львова. Вогнеборці розповіли учням про способи гасіння пожежі, про захист від вогню та можливості сучасних пожежних машин. Школярі ознайомилися з тонкощами професії рятувальника, побачили пожежний автомобіль та захисне спорядження пожежних-рятувальників, бойовий одяг, пожежно-технічне обладнання для гасіння пожеж та рятування людей. Побачили учні як відпочивають пожежники, як вміють швидко реагувати на виклик, а також які вони сміливі, відважні.

Цікавими і повчальними була бесіда про причини виникнення пожеж, небезпеку пустощів із вогнем та вибухонебезпечними предметами. Також рятувальники розповіли школярам про правила пожежної безпеки в побуті, заборону спалювання сухої трави та як необхідно діяти в разі виникнення пожежі чи будь-якої надзвичайної ситуації.

Урок видався дуже цікавим, а головне корисним для дітей, адже дав можливість познайомитись із героїчною професією - рятувальника та навчити їх безпеці життєдіяльності. Після побаченого і почутого кожен учень глибше зрозумів важливість та героїчність професії пожежника. Це заняття познайомило школярів з професією героя-рятувальника та навчило дітей безпеці життєдіяльності.

Звичайно, після спілкування з вогнеборцями не тільки хлопчики, але й дівчатка захотіли стати пожежниками.

Діти запевнили всіх, що такий урок їм запам’ятається назавжди!

Яремків Н.В., заступник директора

з виховної роботи


01_05_17_S43


22_04_17_LPG

Музейний урок з геометрії

20 квітня 2017 року вчителем математики Львівської правничої гімназії Наталею Лукашевською було проведено музейний урок з геометрії у VII(11) класі на тему “Об'єми та площі поверхонь многогранників і тіл обертання. Розв'язування прикладних задач”. Під час уроку гімназисти познайомилися з життям та творчістю митця Михайла Дзиндри, поринули в мистецький світ талановитого українського скульптора, а разом з тим повторили теоретичний матеріал з теми "Площі поверхонь та об'єми геометричних тіл", систематизували та узагальнили свої знання і застосовували їх під час розв'язування прикладних задач. Діти із захопленням знаходили у скульптурах геометричні фігури, вимірювали необхідні елементи для обчислення площі поверхні та об'ємів, а також, використовуючи знання з фізики та хімії, знаходили необхідну кількість цементу, води та піску, що витратив скульптур для виготовлення певного елементу фігури. На уроці був застосований метод "Мозкового штурму" та робота в групах. Результати кожної групи були представлені у вигляді міні-проектів. Урок став підсумком довготривалого дослідницького проекту "Урок математики в музеї".


10_04_17_S43

Цікавий світ природи.

Світ природи - цікавий і неповторний. У цьому переконалися учні 4-А ЛЗШ №43 (учитель Чичелюк Ж.Л.), які були учасниками заходу у Державному природничому музеї НАН України. Працівник музею Середюк Г.В.  продемонструвала цікаві факти з життя тварин і птахів та провела майстер-клас. Діти були не тільки слухачами , а й брали безпосередню участь, презентуючи свої проекти про домашніх улюбленців, розгадували загадки про тварин, декламували вірші. Завершальним етапом стала екскурсія природничим музеєм. Цей захід сприяв вихованню в учнів любові та бережливого ставлення до природи.

 


 


07_04_17_S92

Нестандартні уроки англійської мови у СЗШ №92.

В рамках міського проекту Real Life вчителі англійської мови СЗШ №92 Кривуля Н.М. та Ших І.М. розробили та провели відкриті уроки в нестандартній для школярів обстановці.

    Мета проекту: удосконалити та закріпити навики монологічного та діалогічного мовлення, читання, аудіювання й письма; систематизувати знання учнів й активувати їхню лексику щодо теми; стимулювати мислення учнів через рольові ігри в реальних умовах.

    Завдання: навчити учнів розпізнавати здорову та нездорову їжу, розуміти важливість здорового способу життя для власного організму, розвинути мислення, уяву та творчість учнів в реальних умовах, розповісти про правила поведінки в ресторані, та навчити як слід замовляти страви, користуючись меню.

    Учасниками стали учні 6-А й 10-А класів.

Незвичайні уроки провели на теми:

1) "Seasons and Weather" (у Брюховицькій лісопарковій зоні);

2) "Healthy and Unhealthy Food" (у кафе-барі).

    Навчальний та культурно-виховний аспекти цих уроків мали позитивний вплив на школярів, тому разом з учителями вони створили серію відеороликів по цих заняттях.

 

Переглянути відеоролики можна тут:

1) "Seasons and Weather" 

    Част. І: https://www.youtube.com/watch?v=Wh4DrOfsDyU&sns=fb

    Част. ІІ: https://www.youtube.com/watch?v=FPCA8Fqfrso&sns=fb

    Част. ІІІ: ttps://www.youtube.com/watch?v=lXfjOMCHIiU&sns=fb

 

2) "Healthy and Unhealthy Food"

    Част. І: https://www.youtube.com/watch?v=qp7NlEgOauY&sns=fb

    Част. ІІ: https://www.youtube.com/watch?v=Vw-UfF-JCRo


Круглий стіл «Передові освітні технології сучасного світу».

Учителі 1 – 4 класів СЗШ № 97 беруть активну участь у роботі круглого столу «Передові освітні технології сучасного світу» для голів методичного об’єднання вчителів початкових класів з 27 по 29 березня 2017 року у приміщенні НМЦО м. Львова.

Сеньковська О. М., Гренюх Х. Р. підготували презентацію та відеоматеріали «Загадки фінської школи».


23_03_17_S78

Семінар-практикум для вчителів образотворчого мистецтва.

  


22_03_17_S97

 «Невмируще Слово Кобзаря».

Світ постав зі Слова,

І Україна постала зі Слова,

І те Слово було – Шевченковим.

Йде землею 203 весна від дня народження Великого Кобзаря. Зустрічаючи світлий березень, кожен з нас подумки говорить з Тарасом. Звичайно, у всіх нас свій Шевченко і своя дорога до нього. Геніальна поезія Т. Г. Шевченка окриляє душу українського народу.

17 березня 2017 р. в актовій залі СЗШ №97 учні, вчителі, батьки мала змогу переглянути виставу «Наймичка». Цікавим і незвичним було те, що акторами виступили учні 9-х і 5-х класів під керівництвом Фігель Н.В., учителя української мови та літератури, Стеців І.Р., учителя географії та Матвєєвої Д.С., учителя музичного мистецтва.

Вистава поєднала у собі відео, акторську гру, мистецтво подачі поезії. Сценічну майстерність показали всі актори, прагнучи донести певну інформацію до глядачів, використали український фольклор, класику Шевченка, а також сучасні можливості техніки.

На шкільній сцені, без перебільшення, відбулося справжнє захоплююче сценічне дійство. Все було по-справжньому – костюми, декорації, музика, хореографія, пісні... Та майстерна акторська гра!

Чи бачили ви таке, щоб уся школа була охоплена суцільним театралізованим дійством? Це неймовірно! Таке враження, що ти потрапив не до школи, а до професійного театру. 

Яремків Н.В., заступник директора з виховної роботи


21_03_17_LTL

Похід на пивоварню «Старгород»

Учні 9-го класу Львівського технологічного ліцею під керівництвом вчителя хімії Красовської  Оксани Ярославівни та класного керівника Мойси Тетяни Василівни відвідали пивоварню «Старгород».  Ліцеїсти під час екскурсії ознайомились з історією пивоварні, її технологічними особливостями та з самим процесом виготовлення пива, а саме: виробництві солоду, отримання пивного сусла, зброджування сусла пивними дріжджами, бродіння, фільтрація пива і розлив.

     

На уроках хімії вивчається тема «Спирти та їх властивості».  На прикладі виготовлення пива  учні почерпнути знання про властивості спирту. Ліцеїсти  побачили, що все це відбувається з використанням новітнього обладнання від передових компаній пивоварної промисловості світу.


Без хімії людина ніколи не змогла б

розгадати таємниці природи

Менделєєв Д.І.

21 лютого у рамках проведення тижня хімії, учні 7 класу СЗШ №20 під керівництвом вчителя хімії Закревської У.І. взяли участь в екскурсії на хімічний факультет ЛНУ ім. Івана Франка. Вчитель хімії Закревська У.І. ознайомила учасників екскурсії з історією хімічного факультету, пояснила роль хімії у житті людини. В лабораторії кафедри органічної хімії інженер-лаборант Кукіль О.І. провела для учнів ряд цікавих дослідів. Учні мали можливість особисто взяти участь у проведенні дослідів з визначення підгрупи галогенів. Доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії Герцик О.М. провела захоплюючу екскурсію кафедрами хімічного факультету. Семикласники відвідали музей кафедри органічної хімії, у якому представлені хімічні установки часів ХVІІІ, ХІХ ст.


10_03_17_S78

Майстер-клас «Самообслуговування. Культура харчування. Правила поведінки за столом. Сервірування святкового столу.»

Мета заходу: продовжити ознайомлення учнів з культурою харчування, правилами поведінки за столом; навчати правильно розташовувати посуд та столові прибори, відповідно до правил етикету, складати серветки до святкового столу; формувати навички роботи в групах; виховувати культуру та естетичний смак, індивідуальність при виконанні завдань, охайність та творчій підхід до роботи.

16 лютого 2017 року для учнів  2-Б класу СЗШ №78 м.Львова був проведений цікавий майстер-клас, головною метою якого було  поглибити знання учнів про культуру споживання їжі та навчити оформляти та сервірувати святковий стіл.

Учні дізнались про види посуду та столові прибори, навчились складати паперові серветки та сервірувати стіл до сніданку;

Родзинкою уроку стала рольова гра «Чекаємо гостей»,а також розповідь учителя «Цікаво знати», під час якої учні почули про різноманітність і багатство страв української кухні.

Зміст уроку сприяв розвитку творчого мислення, акуратності, дисциплінованості, відповідальності за результат роботи та вміння працювати в групі, активності та самостійності, вміння планувати та контролювати свою роботу.


04_03_17_S20

Музейний інтегрований урок (літературне читання, образотворче мистецтво) «У світі Франкової казки».     

3 березня 2017 року в експозиції історичного палацового комплексу Національного музею імені Андрея Шептицького був проведений музейний інтегрований урок (літературне читання, образотворче мистецтво) «У світі Франкової казки».

     Під час уроку вчитель 3 класу СЗШ №20 Прус Г.В. творчо застосувала сучасні освітні технології: музейна технологія та особистісно-орієнтаційне навчання.

Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Новини СЗШ №20
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Календар
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений
Відвідування сайту
Flag Counter

Copyright MyCorp © 2017
П.Дуда 


Конструктор сайтів - uCoz