Вівторок, 12.12.2017, 01:55
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                м.Львова

Меню сайту
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
djmik86
Форма входу

Методична робота

 

             


ЛСЗШ Іст. №53Бінарний урок з математики та інформатики.

Цей світ не може без грошей прожити,
Людина не вміє без надії жити.
Тому професія банкіра
Важлива для життя й для надіі.

Відкриєм ми простори Інтернету,
Його глибин незвідані шляхи,
Корисні посилання і веб-сайти,
І скриньки, і домашні сторінки.

29 листопада в 2-А класі у відділенні ПриватБанку відбувся бінарний урок з математики та інформатики на тему: "Віднімання одноцифрового числа з переходом через 10: віднімання частинами і табличний спосіб віднімання. Доповнення скороченого запису умови складеної задачі.

      

Розв’язування складеної задачі за планом. Складання задачі за скороченим записом. Обгрунтування вибору розв’язку. Початкові уявлення про Інтернет. Можливості інтернету." Діти ознайомилися з різними способами віднімання з переходом через десяток, дізналися що таке Інтернет, електронна пошта, Інтернет-банкінг. А також учням розповіли про роботу банкірів та провели цікаву екскурсію по всіх куточках відділення. На закінчення уроку-екскурсії школярів запросили стати клієнтами ПриватБанку, виготовивши картки Юніора.

Вчителі Петрів С.С. та Купчак Н.О.


06_12_17_S43

Урок у музеї мінералогії при ЛНУ.

Урок природознавства  для учнів 3-Б класу (учитель початкових класів ЛЗШ №43 Цех Р.Я.) пройшов у царстві мінералів не тільки з різних куточків України, а й світу (музейна експозиція при геологічному факультеті ЛНУ налічує понад 14 000 зразків!) Школярі вперше побачили осадові гірські породи, що утворились з морських організмів (вапняк, кремнезем). Цікавість викликали ювелірні і оздоблювані камені: малахіт, бірюза, гранат, берил, топаз, рубін тощо.  На світлинах у музеї красувалися великі кристали кварцу і берилу з Волині, а також мінерали з Уралу і Середньої Азії.

Професія геолога здалась учням захопливою. А переконання  у тому, що всі корисні копалини треба економно використовувати – тверде: це справа всіх!

 

 

 

 

 

 


24_11_17_S43

Урок-захист міні-проектів.

Залучення молодших школярів до проектної роботи сприяє формуванню в них таких компетентностей: уміння працювати в колективі, розділяти відповідальність, аналізувати результати діяльності, відчувати себе членом команди, навички аналітичного погляду на інформацію, здатність до адекватної самооцінки. Це добре розуміє вчитель початкових класів ЛЗШ №43 Цех Р.Я. Так, на уроці природознавства у 3-Б класі відбувся захист міні-проектів «Звідки береться пил? Виявлення пилу в повітрі та встановлення джерел його забруднення». Школярі провели дослідницьку роботу: кожен упродовж тижня мав спостерігати за накопиченням пилу на меблях, підвіконниках, кімнатних рослинах, зібрати цей пил на спонжі. Діти також знайомились з інформацією про вплив якості повітря на здоров’я людини, зі способами боротьби з пилом.

 

 

 

 

 

 

 


05_11_17_S43

Пленерний урок з природознавства в 3-ому класі.

Головне завдання кожного вчителя на сучасному етапі – стимулювати в школярів інтерес до учіння, творчо використовувати вивчене у життєвій діяльності людини. Учитель початкових класів ЛЗШ №43 Тимченко А.А. практикує проведення пленерних уроків. Одним із них був урок природознавства, на якому третьокласники  вивчали вітер,  його значення в природі, використання вітру людиною. Ставши у дві шеренги, обличчям одні до одних, по команді діти запускали паперові літачки. У процесі експерименту учні прийшли до висновку, що від напряму вітру залежить, як далеко полетить літачок. Таким чином, вони засвоїли  причинно-наслідкові зв’язки між явищами, діями тощо. Дехто з учнів поділився власним досвідом у визначенні напрямку вітру. На даному уроці формувалася потреба в пізнанні природних явищ, розвивалися кмітливість, спостережливість, мислення.

 

 

 


02_11_17_S43

Я обираю здоров'я.

«Я обираю здорові звички!» - заявили всі учні ЛЗШ №43 на уроках з основ здоров’я у жовтні 2017 року. Використовуючи навчальні ігри, метод дослідження і спостереження, проектну діяльність, школярі продемонстрували важливість для організму людини, її самопочуття правильного харчування, дотримання режиму дня, рухової активності, відсутності різного роду узалежнень. Учителі початкових класів і вчитель основ здоров’я Купин М.Я. навчали школярів укладати власну тарілку здоров’я, яскравими прикладами спонукали формувати здорові звички. А шестикласники активно працювали над частиною проекту «Навігатор по етикетках».

 

 

 

 

 

 

 

 


20_10_17_S43


Галина Савчук

Мова художнього твору в таблицях та схемах.


 


Запрошуємо Вас взяти участь у он-лайн презентації
навчального комплекту з навчання грамоти у 1 класі
«Я ЧИТАЮ І ПИШУ»

Веб трансляція почнеться о 13 годині.
Посилання https://www.youtube.com/watch?v=fc97UnGMjmA

 

 


  


Електронні версії підручників для 9 класу вже онлайн

22.08.2017

v4-728px-Identify-Trees-Step-9

Цього року Міністерство освіти і науки вперше разом із плановим друком підручників закупило у видавництв електронні версії книг.

Таким чином у вільному доступі для усіх бажаючих є повний комплект підручників для 9 класу з усіх предметів, найменувань та авторства, що закуповувалися 2017 року. Завантажити книги можна за посиланням.

«Цього року під час планової закупівлі нових підручників для 9 класу в тендерних вимогах ми прописали, що разом із друкованою версією видавництво має надати МОН електронну версію книги для вільного розповсюдження. Нам треба ще багато працювати як над якістю змісту, так і над візуальним оформленням книг. Це лише перший крок до того, аби згодом запровадити повноцінні мультимедійні підручники, що значно більше відповідають потребам та інтересам сучасних дітей, ніж звичайна паперова книжка», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

На сайті Інституту модернізації змісту освіти електронні версії підручників для учнів  9 класів ЗНЗ розділені відповідно до навчальних предметів – так їх значно зручніше шукати і людина витрачає менше часу.

2017 року загалом було надруковано 228 назв підручників для 9 класу. Загальний наклад – 8млн 346тис 347 примірників на суму 328млн 449тис гривень. Відбір підручників відбувався за участі вчительської спільноти. Сьогодні всі договори на розвезення підручників укладено, і вже 23,7% загального накладу (1млн 976тис 467 примірників) передано на доставку до обласних книжкових баз.

Нагадуємо, що раніше МОН також розмістило у вільному доступі Хрестоматію сучасної української дитячої літератури для читання в 1-4 класах. Вона доступна на сайті Міністерства, завантажити її можна тут.

Інформує прес-служба МОН Україна

 


 

Підбірка матеріалів для розробки та проведення Першого уроку на тему "Екологічна культура - шлях до сталого розвитку, енергонезалежності України" у ЗНЗ м. Львова у 2017-2018 н.р.

 

 

 

 


Методичні матеріали для підготовки до проведення Першого уроку у 2017/2018 навчальному році

Новини

Шановні колеги! 

Перше вересня – урочистий та хвилюючий день у житті кожної людини. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Перший дзвінок і початок нового навчального року – це свято учнів, учителів, батьків, свято, яке об’єднує всі покоління. Пропонуємо вашій увазі підбірку матеріалів для підготовки до проведення Першого уроку у 2017/2018 навчальному році, яка постійно доповнюватиметься та оновлюватиметься.

 

Методичні рекомендації 
Сценарії виховних справ

 

Навчально-методичний комплект «Початкова школа: виховання на цінностях» у двох частинах:

І. Національно-патріотичне виховання на уроках літератур­ного читання

ІІ. Виховуємо патріотів: збірник виховних справ

 

Вірші
Відеоролики, аудиозаписи

 


Методичні рекомендації викладання навчальних предметів у школах в 2017-2018 році

18.08.2017

Ontwikkeling-van-het-jonge-kind

Міністерство освіти і науки України розробило та надіслало для практичного використання методичні рекомендації викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році.

Відповідний лист був надісланий до управлінь (департаментів) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій та Інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Рекомендації містять особливості навчання дітей у початковій школі та особливості викладання шкільних предметів учням 5-9-х і 10-11-х класів.

Документ містить посилання на навчальні програми, за якими навчатимуться учні, форми оцінювання, види контролю їх знань, час для вивчення окремих тем, переліки нормативних документів, якими мають користуватись учителі-предметники та інші особливості вивчення кожного предмета.

Інформує МОН України


20_06_17_S38

ВИПУСКНИЙ !

У житті кожної людини є особливий незабутній період життя – роки дитинства і юності, проведені у школі. Саме там ми пізнаємо перші життєві уроки, знаходимо вірних друзів і перше кохання. Та щасливе дитинство швидко пролітає, і,  хочемо ми цього чи ні, настає пора прощання.

         10.06.2017р. попрощались із школою, щирими друзями,  вчителями- наставниками випускники НВК «Школа-садок І – ІІІ ступенів № 38 м. Львова». Уже завтра перед ними  відкриються двері у нове самостійне життя. А сьогодні вони  батьківська гордість, талановита молодь,  гідні громадяни своєї Батьківщини, випускники – 2017 року!


07_06_17_LPG

Відеоконференція «Багатство та бідність. Благодійність»

25 травня 2017 року в рамках міжнародного проекту «Generation Global» у Львівській правничій гімназії було проведено ще одну онлайн-відеоконференцію на тему: «Багатство та бідність. Благодійність». Цього разу гімназисти мали змогу поспілкуватися та обмінятися думками із учнями однієї із шкіл Об'єднаних Арабських Еміратів.

 


10_05_17_S81

«Зустріч із письменницею»

«Читати – це справді бути в тренді, бути серед тих, хто мислить, розвивається, йде вперед», - ця думка Ірини Мацко, української письменниці, видавця, художниці, стала лейтмотивом її зустрічі з учнями 9-их класів ССЗШ №81 ім. П.Сагайдачного.

Пані Ірина живе і працює в Тернополі. ЇЇ читацька аудиторія дуже різноманітна: від діток, яким адресовані дитячі казки та оповідання, а ще популярні альбоми «Книга мого роду» та «Рости, моє деревце, з міцного коріння» від «Видавництва Старого Лева», до дорослих, які зачитуються новелами- притчами «Шпинат для мізків» та «Мигдаль для серця».

На зустрічі з дев’ятикласниками письменниця презентувала свою книгу «Перехідний вік моєї мами». Відбулася цікава розмова про те, як порозумітися у такий непростий підлітковий період батькам і дітям, адже донька пані Ірини теж дев’ятикласниця. Було багато запитань і відповідей, багато теплих емоцій.  


02_05_17_S81

 «Велосипед – не розкіш»

24 квітня у 6-их класах ССЗШ №81 ім.П.Сагайдачного на уроках предмета основи здоров'я відбулись лекції на тему "Велосипедист у місті: безпека велоруху та рекомендації для учасників дорожнього руху", яку провели представники громадської організації "Львівська асоціація велосипедистів" Микола Ковальський та Юрій Тер-Арутюнян. Уроки пройшли дуже цікаво, в учнів виникало багато запитань, на які вони отримали відповіді. Після уроків шестикласники звернулись до адміністрації школи з проханням зробити біля школи велопарковку.

 

 

 


02_05_17_S81

«Зустріч із Сашком Лірником»

Чи любите ви казки? А чи знаєте ви сучасні українські літературні казки та їх авторів? Така можливість випала учням   ССЗШ № 81 ім.П.Сагайдачного, де відбувся майстер-клас для  учнів 5 класів з неперевершеним українським казкарем, співцем  слави козацької, захисником мови української – Сашком Лірником. 

Учні із захопленням слухали авторські твори у виконанні казкаря і про « Дівчину Варочку», і про « Чорного козака та страшне закляття», і про « Козака Гандрея та яничарський скарб»…

Окрім цього п’ятикласники були активними учасниками інсценівок, із задоволенням виконували запропоновані ролі.

Учні, вчителі та батьки отримали море позитивних емоцій.


01_05_17_S97

«Професія рятувальник».

Мій титане, мужній вогнеборцю!

Я до тебе із пошаною звертаюсь.

Твоїм розумом й гарячим серцем

І хоробрістю і силою пишаюсь!..

Чи їздили ви у пожежній машині? А бачили пожежника, схожого на космонавта? Ні? А ми бачили! Мабуть, однією з найбільш цікавих та корисних екскурсій для школярів є екскурсія до пожежної частини.

20 квітня 2017 року для учнів 4-В класу СЗШ № 97 відбувся незвичайний інтерактивний урок з курсу «Основи здоров’я». Проходив він у пожежній частині міста Львова. Вогнеборці розповіли учням про способи гасіння пожежі, про захист від вогню та можливості сучасних пожежних машин. Школярі ознайомилися з тонкощами професії рятувальника, побачили пожежний автомобіль та захисне спорядження пожежних-рятувальників, бойовий одяг, пожежно-технічне обладнання для гасіння пожеж та рятування людей. Побачили учні як відпочивають пожежники, як вміють швидко реагувати на виклик, а також які вони сміливі, відважні.

Цікавими і повчальними була бесіда про причини виникнення пожеж, небезпеку пустощів із вогнем та вибухонебезпечними предметами. Також рятувальники розповіли школярам про правила пожежної безпеки в побуті, заборону спалювання сухої трави та як необхідно діяти в разі виникнення пожежі чи будь-якої надзвичайної ситуації.

Урок видався дуже цікавим, а головне корисним для дітей, адже дав можливість познайомитись із героїчною професією - рятувальника та навчити їх безпеці життєдіяльності. Після побаченого і почутого кожен учень глибше зрозумів важливість та героїчність професії пожежника. Це заняття познайомило школярів з професією героя-рятувальника та навчило дітей безпеці життєдіяльності.

Звичайно, після спілкування з вогнеборцями не тільки хлопчики, але й дівчатка захотіли стати пожежниками.

Діти запевнили всіх, що такий урок їм запам’ятається назавжди!

Яремків Н.В., заступник директора

з виховної роботи


01_05_17_S43


22_04_17_LPG

Музейний урок з геометрії

20 квітня 2017 року вчителем математики Львівської правничої гімназії Наталею Лукашевською було проведено музейний урок з геометрії у VII(11) класі на тему “Об'єми та площі поверхонь многогранників і тіл обертання. Розв'язування прикладних задач”. Під час уроку гімназисти познайомилися з життям та творчістю митця Михайла Дзиндри, поринули в мистецький світ талановитого українського скульптора, а разом з тим повторили теоретичний матеріал з теми "Площі поверхонь та об'єми геометричних тіл", систематизували та узагальнили свої знання і застосовували їх під час розв'язування прикладних задач. Діти із захопленням знаходили у скульптурах геометричні фігури, вимірювали необхідні елементи для обчислення площі поверхні та об'ємів, а також, використовуючи знання з фізики та хімії, знаходили необхідну кількість цементу, води та піску, що витратив скульптур для виготовлення певного елементу фігури. На уроці був застосований метод "Мозкового штурму" та робота в групах. Результати кожної групи були представлені у вигляді міні-проектів. Урок став підсумком довготривалого дослідницького проекту "Урок математики в музеї".


10_04_17_S43

Цікавий світ природи.

Світ природи - цікавий і неповторний. У цьому переконалися учні 4-А ЛЗШ №43 (учитель Чичелюк Ж.Л.), які були учасниками заходу у Державному природничому музеї НАН України. Працівник музею Середюк Г.В.  продемонструвала цікаві факти з життя тварин і птахів та провела майстер-клас. Діти були не тільки слухачами , а й брали безпосередню участь, презентуючи свої проекти про домашніх улюбленців, розгадували загадки про тварин, декламували вірші. Завершальним етапом стала екскурсія природничим музеєм. Цей захід сприяв вихованню в учнів любові та бережливого ставлення до природи.

 


 


07_04_17_S92

Нестандартні уроки англійської мови у СЗШ №92.

В рамках міського проекту Real Life вчителі англійської мови СЗШ №92 Кривуля Н.М. та Ших І.М. розробили та провели відкриті уроки в нестандартній для школярів обстановці.

    Мета проекту: удосконалити та закріпити навики монологічного та діалогічного мовлення, читання, аудіювання й письма; систематизувати знання учнів й активувати їхню лексику щодо теми; стимулювати мислення учнів через рольові ігри в реальних умовах.

    Завдання: навчити учнів розпізнавати здорову та нездорову їжу, розуміти важливість здорового способу життя для власного організму, розвинути мислення, уяву та творчість учнів в реальних умовах, розповісти про правила поведінки в ресторані, та навчити як слід замовляти страви, користуючись меню.

    Учасниками стали учні 6-А й 10-А класів.

Незвичайні уроки провели на теми:

1) "Seasons and Weather" (у Брюховицькій лісопарковій зоні);

2) "Healthy and Unhealthy Food" (у кафе-барі).

    Навчальний та культурно-виховний аспекти цих уроків мали позитивний вплив на школярів, тому разом з учителями вони створили серію відеороликів по цих заняттях.

 

Переглянути відеоролики можна тут:

1) "Seasons and Weather" 

    Част. І: https://www.youtube.com/watch?v=Wh4DrOfsDyU&sns=fb

    Част. ІІ: https://www.youtube.com/watch?v=FPCA8Fqfrso&sns=fb

    Част. ІІІ: ttps://www.youtube.com/watch?v=lXfjOMCHIiU&sns=fb

 

2) "Healthy and Unhealthy Food"

    Част. І: https://www.youtube.com/watch?v=qp7NlEgOauY&sns=fb

    Част. ІІ: https://www.youtube.com/watch?v=Vw-UfF-JCRo


Круглий стіл «Передові освітні технології сучасного світу».

Учителі 1 – 4 класів СЗШ № 97 беруть активну участь у роботі круглого столу «Передові освітні технології сучасного світу» для голів методичного об’єднання вчителів початкових класів з 27 по 29 березня 2017 року у приміщенні НМЦО м. Львова.

Сеньковська О. М., Гренюх Х. Р. підготували презентацію та відеоматеріали «Загадки фінської школи».


23_03_17_S78

Семінар-практикум для вчителів образотворчого мистецтва.

  


22_03_17_S97

 «Невмируще Слово Кобзаря».

Світ постав зі Слова,

І Україна постала зі Слова,

І те Слово було – Шевченковим.

Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Новини ЛСШ №43
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений
Відвідування сайту
Flag Counter

Copyright MyCorp © 2017
П.Дуда 


Конструктор сайтів - uCoz