Субота, 17.04.2021, 11:11
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                Львівської ОТГ

Меню сайту
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Методична робота

 

             

 Для освітян розробили цикл з чотирьох онлайн-курсів


Онлайн-тести з математики для учнів 5 класу. Середнє арифметичне. Середнє значення величини.


Як зміняться уроки фізкультури.

Нещодавно МОН затвердило «Рекомендації щодо стратегічного розвитку фізичного виховання та спортивної підготовки учнівської молоді до 2025 року». Як зміняться уроки фізкультури в школі розповідається у матеріалі Освіторії: https://bit.ly/3tUlCQE

Основні ідеї:

  • У школах створюватимуть спортивні гуртки, секції та клуби. І не окремо, а в координації з уроками фізичної культури
  • На уроках вводитимуть більше командних ігор, у тому числі такі незвичні для нас, як петанк, фрізбі, флорбол тощо
  • Ніхто не має бути осторонь занять, причому не у примусовому порядку, а заради розвитку та оздоровлення кожної дитини: тому фізична культура стане більш інклюзивною, створять дієві оздоровчі групи
  • Вчителів спонукатимуть проводити такі нові форми уроків, як квест-уроки, сюжетні уроки, уроки-змагання
  • Розпочнуть експерименти з поєднання рухової активності та комп’ютерних ігор. Це може бути пошукова активність, квести з елементами доповненої реальності та симулятори спортивних ігор

Запрошуємо вас на вебінар про методи та прийоми розвитку креативного мислення за допомогою сторітелінгу.

Ефір 2 квітня о 18:00!

Швидка реєстрація→

  Тема: Розвиваємо креативність учнів початкової школи за допомогою сторітелінгу

Лектор: Оксана Словік

Результат участі у вебінарі:

  1. Отримаєте поради щодо використання методу сторітелінгу у початкових класах
  2. Дізнаєтеся про систему ефективних засобів практики реалізації сторітелінгу задля групової взаємодії школярів
  3. + Отримаєте подарунок! Презентація лектора
     

РеєстраціяЛіцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Урок - дискусія на тему "Чи був Шевченко успішною людиною?"

Урок - дискусію на тему "Чи був Шевченко успішною людиною?", у 10-А класі провела вчитель зарубіжної літератури Перестюк С.І.

                    

Учні переконливо довели, що Шевченко для наших сучасників є зразком успішності. Чи може бути неуспішною людина, яка отримала світову славу та визнання?ЛПГ. "Театральний урок за твором Всеволода Нестайка "Тореадори з Васюківки".

3 березня у ІІ(6)-В класі Львівської правничої гімназії відбувся театральний урок за твором Всеволода Нестайка "Тореадори з Васюківки". Учні обговорили основні аспекти твору та відтворили найяскравіші уривки на сцені.

   


Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Мобільна математична наукова лабораторія-цікаві експонати.

У ліцеї продовжує працювати мобільна математична наукова лабораторія. Сьогодні учні поглиблено познайомилися з експонатами: "Квадратне" колесо, центр тяжіння, шифри Цезаря та Скитала. Діти цікаво та пізнавально провели навчальний день.

                    


СЗШ №67. Тиждень історії

Цікаво і різнопланово пройшов тиждень історії в СЗШ №67. Вчителями історії Виздрик І. Ф., Киричок І. Б., Совичем А. Б. були використані різні форми і методи роботи з учнями та проведені такі заходи: інтелектуальні вікторини '' Подорож Київською Руссю '' Козацька доба в історії України '', '' Давній Єгипет '' ; конкурс малюнків '' Історія очима дітей''; розгадування ребусів, кросвордів ; шкільний кінолекторій '' Зима, що нас змінила. Небесна сотня'' тощо.


Ліцей №57 імені Короля Данила ЛМР. Мобільна математична наукова лабораторія

Сьогодні в ліцеї розпочала роботу мобільна математична наукова лабораторія, яка складається з 9 експонатів. Вчителі математики Меланюк Р.В. та Гудз І.Б. надали практичні поради учням, як працювати із цими приладами.

   

Кожен із них спрямований на те, щоб діти розв’язали завдання та дійшли до його суті. За допомогою цих приладів учні на власні очі побачили різні фізичні та математичні явища, про які раніше дізнавалися лише з підручників. Математичну лабораторію учні матимуть змогу відвідати впродовж тижня.


СЗШ №67. "Школа порозуміння"

Розпочинаємо роботу "Школи порозуміння" у СЗШ #67 м. Львова. 16.02. відбувся перший тренінг учасників на тему: "Підвищення комунікативних навичок учнів-медіаторів та учениць-медіаторок"

 

 

 

 


ЦДЮТ. Проведення семінару

«Обдарованість особистості та її ознаки» - над таким питанням працювали керівники гуртків під час триденного семінару, який проходив 9,11 та 16 лютого в приміщенні ЦДЮТ (вул. Чернівецька, 4). Перед усіма керівниками гуртків стоїть непросте питання: як виявити обдарованість дитини та розвинути її. Адже кожна обдарованість розвивається лише на основі діяльності, яка є улюбленою для дитини.

   

Слухали директора, дивились тематичні презентації успішних колективів. Педагоги ділились досвідом, розповідаючи про своїх обдарованих гуртківців. На семінарі народилася ідея створення банку даних «Обдаровані діти»: портфоліо вихованця, адже працюємо над проєктом «Наші випускники творчі та успішні».
Дякуємо нашому практичному психологу Юрію Гораку за організацію семінару.

17.02.21


Ліцей №75 імені Лесі Українки. Педагогічна рада

У ліцеї №75 імені Лесі Українки цікаво була проведена педагогічна рада з використанням нетрадиційних форм та методів роботи. Учителі мали змогу поглибити свої знання про інноваційні технології, а саме STEM-освіту як технологію формування та розвитку розумово-пізнавальних та творчих здібностей учнів. Учителі-предметними ділились досвідом впровадження елементів STEM-освіти на своїх уроках.

 

12.02.21


Проєктний метод навчання

24 ГОДИН ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Курс буде корисним для педагогів-практиків, які прагнуть зробити освітній процес ще продуктивнішим та цікавішим завдяки використанню проєктного методу навчання.

Зареєструватися


Ліцей 81. ВІДКРИТИЙ УРОК З ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ

Кожна людина – неповторна, і кожен із нас має таланти, даровані Всевишнім. Дуже важливо – «не закопати» свій талант, не знеохотитися пізнавати себе, виявляти власні здібності, і використовувати ці Господні дари для добра близьких.
Про це розмірковували на уроці християнської етики учні 6-А класу ліцею 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради разом із учителькою Оксаною Зіновіївною Пугач. А основою для цієї розмови стала Біблійна притча про таланти.

                    

Справді по-дорослому шестикласники ділилися думками, чому важливо розвивати свої здібності, розповідали, які таланти мають вони і яких зусиль докладають, щоб примножувати Божий дар. А талантів у класі ой як багато! Хтось грає на скрипці чи на кларнеті, хтось освоює бандуру, а хтось дивує звучанням дримби. Тут пишуть вірші і творять новітню музику, освоюють балет і народні танці, грають у волейбол і займаються плаванням, а ще малюють, вишивають, працюють з бісером – усього й не перелічиш!
Атмосфера теплої, дружньої розмови панувала на уроці. Оксана Зіновіївна нагадувала талановитого модератора на форумі ідей, вона делікатно скеровувала дитячі розповіді, а йшлося тут і про талант Соломії Крушельницької, і про неперевершені вишивані ікони отця Д. Блажейовського. А потім усі разом діти сформулювали поради, як «не закопати» власний талант.
Мабуть, саме такими, добрими, теплими і лагідними, мають бути уроки християнської етики, етики, якої так бракує в сучасному світі.


Ліцей 81. ВІДКРИТИЙ УРОК З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

У ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради вчителем англійської мови Томіною В М. було проведено відкритий урок у 5 Б класі на тему " Життя дітей у різних країнах світу". Діти активно обговорювали і порівнювали звичний день зі свого життя, практикуючи відповідну лексику та відпрацьовуючи правила вживання Present Simple. Також на основі переглянутого відео Unicef учні висловлювали свою точку зору з приводу нерівних можливостей та умов життя дітей в різних країнах та в межах однієї країни і шукали можливі варіанти вирішення цієї ситуації.

 

 


Ліцей 81. ВІДКРИТИЙ УРОК З МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

У ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради у 3-Г класі відбувся цікавий відкритий інтегрований урок з музичного мистецтва на тему «Козацькому роду нема переводу. Українські козаки в мистецтві» у формі мандрівки в далекі часи козацтва, до яскравих сторінок героїчного минулого українського народу, провела вчитель Черіна Любов Василівна. Пам’ять про козаків, їх сміливість, силу, любов до рідної землі збережеться на віки. Про цих мужніх людей написано багато книжок, картин, оспівано в піснях, їм присвячено фільми.

                    

Різні твори мистецтва – і образотворчого (репродукції картин: І.Рєпін «Запорожці пишуть листа турецькому султанові»; А.Манастирський –«Запорожець»; М.Дерегус –«Народження пісні»; пам’ятник українським козакам у Відні), і мистецтва кіно –(фрагмент к/ф «Вогнем і мечем»), і
музичного( «Запорозький марш» Є. Адамцевича, Пісня козака-запорожця Семена Климовського «Їхав козак за Дунай», яка стала народною; варіації на цю тему Людвіга ван Бетховена та М.Різоля (баян) допомогли учням уявити безстрашних козаків-запорожців, захисників рідної землі і відчути гордість за їх подвиги.
Для усвідомлення дітьми музичної форми РОНДО і ВАРІАЦІЇ, була проведена гра-імпровізація «Музична форма» і показана робота в групах. У групі «Рондо» учні створювали на запропонований текст козацький марш у формі рондо. Для епізодів придумали контрастні мелодії –декламаційну (реп) і наспівну. У групі «Варіації» діти придумали до вірша мелодію танцювального характеру і створили варіації на тему:1)соло; 2)в ансамблі; 3)з ритмічним супроводом.
Вчитель використала на уроці різні методи навчання для розвитку інтелекту учнів, художнього мислення, можливість виявляти власну музичну творчість через імпровізацію, створення ритму, гру на шумових музичних інструментах.
Чудово виконані пісні «Козачата», муз.М.Ведмедері й «Заспіваймо пісню за Україну» . О.Пономарьова підтвердили дитячу любов до рідної Батьківщини. Пишаймося нашим героїчним минулим. Козак поляже, але слава козацька не вмре, не поляже, слава буде жити до кінця віку людей.
Козацькому роду нема переводу!


Ліцей 81. ВІДКРИТИЙ УРОК З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ НА ТЕМУ "ЗАПОРІЗЬКА СІЧ - КОЗАЦЬКА РЕСПУБЛІКА"

У ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради у 8-Б класі відбувся відкритий урок з історії України на тему: "Запорозька Січ - козацька республіка. Козацькі повстання кінця 16 століття", який провела вчитель Герус Оксана Петрівна. Епіграфом уроку були слова: "Про славу козацьку сьогодні згадаймо, історію роду не забуваймо!" Історія народу як і життя людини, має героїчні, трагічні і нещасливі сторінки. В історичному минулому українського народу було таке неповторне і легендарне явище як Запорозька Січ. Шелест козацьких знамен, тупіт козацьких коней, брязкіт козацької зброї - ось наше минуле, про яке ми ніколи не забудемо. Пам'ять про козацтво - це духовне надбання України. І пишатися таким минулим може і повинен кожен українець. Козаччина...Найлегендарніше минуле українського народу, його святиня...Синоніми свободи, людської й національної гідності, талановитості...І сьогодні ми маємо сучасних героїв - це воїни, які беруть участь в операції об'єднаних сил, захищають кордони України. Одним з таких героїв є учень ліцею - Юрко Голуб, який віддав життя, захищаючи нас з вами...
Хай згадки серця зігріють, розбудять почуття. Бо знаймо: ті, що вмерти вміють, ті мають право на життя. Могилам честь! Полеглим слава! Живих до праці кличе справа! До праці, до відродження, до нових випробувань, які ми повинні витримати, щоб не втратити своєї державності.


Ліцей 81. ВІДКРИТИЙ УРОК З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

У ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради у формі творчої майстерні був проведений інтегрований відкритий урок з образотворчого мистецтва у 6-А кл. на тему: "Пейзаж. Творча робота "Прощавай, золота осінь!"
Вчитель використала такі методи навчання: пояснювально-ілюстративний, порівняльний, дослідницький, евристичний.

                    

На уроці було представлено 2 міні-виставки у анімалістичному і пейзажному жанрах.
Завдяки електронним засобам навчання учні презентували дослідження творчості українських художників пейзажистів.
Жовтанецький Марко продемонстрував поетичний творчий доробок свого батька у співпраці з львівською художницею Ольгою Квашею та продекламував власного вірша про осінь.
Слайд-шоу-сюрприз "Палітра 6 - А класу " створили Гуцул Соломія і Шарко Анастасія.
Епітети, порівняння, емоції і кольори та відтінки осені.
Спектральне коло: головні та похідні кольори; лінійну та повітряну перспективи застосували учні під час творчої роботи.
Майстер - клас від вчителя і учня. Паралельна робота за мольбертом з Марком Жовтанецьким.
Поряд з творами митців вчитель презентує роботи учнів і наголошує, що діти малюють спонтанно, як співають чи танцюють, а художники створюють образи свідомо, бо у них є досвід і зрілість.
Під час творчої роботи звучить фонова музика (П. Чайковський "Осінь").
Оцінюються роботи комплексно, як картина класу: за кращі ідеї, за творчість, за старання.
Дітям подяка за співпрацю, а вчителю Даниляк Дануті Ярославівні за майстерність, велику наснагу і любов до творчості, дітей і свого предмета.


ЦДЮТ. ZOOM нарада при директору.

29 жовтня 2020 року в режимі ZOOM відбулась нарада при директорі ЦДЮТ. Усього взяло участь 38 педагогів. Нарада відбулась у два етапи:
І група – поч. 11-00 (координатор Юрій Келемен).
ІІ група – поч. 11-45 (координатор Олена Горшкова).
На нараді було розглянуто такі питання:
- Дотримання Протоколів щодо роботи в умовах карантину.
- Аналіз участі творчих колективів у конкурсах фестивалях, туристсько-спортивних змаганнях, міських заходах у вересні-жовтні 2020 року.
- Аналіз проведених методичних заходів у вересні-жовтні 2020 року та їх ефективність і результативність.
- Планування культурно-мистецьких заходів та науково-методичної роботи на листопад-грудень 2020 року.
Модераторами наради були: директор ЦДЮТ Любомир Войтович, заступник директора Юрій Келемен, методист Олена Горшкова, культорганізатор Надія Шалай, завідувач відділу Мирослава Мишолівська та методист Вікторія Семенова.

Наша zoom-нарада пройшла активно, ефективно та плідно.


СЗШ № 97. «Велика людина знає ціну маленької монети». Сіцілійське прислів'я

   

Учні 6-А та 6-Б класів, за фаховою допомогою учителя географії Стеців І.Р., стали учасниками уроку-гри з фінансової грамотності на тему «Гроші та їх роль у суспільстві». Формування загального уявлення про гроші та фінансову систему країни. Для чого вони потрібні. Що таке кишенькові гроші, які є їх види. Як оптимально витрачати кошти? Що таке бюджет родини і країни? На ці та інші питання знаходили відповіді школярі під час Гри, яка викликала гарні та позитивні емоції!

Яремків Н.В., заступник директора з виховної роботи


Ліцей 81. УРОК-ГРА З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ НА ПРИРОДІ

У ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради учні 2- Г класу з класним керівником Борійчук Ольгою Іванівною провели урок - гру з української мови на природі.

                    

"Наш театр. Гра- драматизація за мотивами оповідання В. Сухомлинського "Осінні сни клена."Відеоуроки (1 - 11 клас)


Організація дистанційного навчання в школі - методичні рекомендації.


     

     

     

     


Виставлення оцінок в Google Classroom.


Ліцей №75 ім. Лесі Українки. Показовий урок-прес-конференція з німецької мови на тему: «Засоби масової інформації Німеччини»

У рамках Місячника іноземних мов відбувся показовий урок-прес-конференція під керівництвом учителя німецької мови Мединськоі Г.Б., у якому взяли участь учні 9-11 класів. Людина може приймати політичні рішення тільки тоді, коли вона всебічно поінформована. Учні були поділені на журналістів, представників ЗМІ та двоє ведучих. Учні представляли найвідоміші німецькі видання «Die Zeit», «Eurosport», «Pro-7» та інші. Учні, дискутуючи, продемонстрували ключову роль ЗМІ у кожному суспільстві. Творчий урок, цікаві думки та чудова атмосфера!!!

 

 


Ліцей №75 ім. Лесі Українки. Нестандартний урок-конкурс у 9-А класі "Словниковий марафон"

Учителі англійської мови, Бойчук Ірина Василівна та Лаврова Світлана Альбертівна, провели нестандартний урок-конкурс у 9-А класі "Словниковий марафон".

Учні виконували завдання у семи раундах різного рівня складності, продемонстрували глибокі знання англійських слів, виразів, фразових дієслів, адіом, дієслів.

 

 


СЗШ №40 м.Львів. Шевченківські дні у школі.

06.03.2020 року, напередодні дня народження Великого Кобзаря, учні 6-А класу СЗШ № 40 разом з вчительками української мови Пташник В.М. та німецької мови Нагірняк О.В. провели інтегрований урок української літератури та німецької мови на тему: «Шевченкіана європейськими мовами.

                    

Т. Шевченко - поет, громадянин, художник». Метою даного уроку було допомогти учням глибше усвідомити художню цінність поетичної творчості Шевченка, розвивати комунікативні вміння, щоб заохочувати учнів використовувати німецьку мову для міжкультурного спілкування. Діти запам’ятали слова Т. Шевченка: ''Учітесь, читайте, чужого навчайтесь, й свого не цурайтесь'', в яких поет наголошує на тому, що не слід забувати про власні національні корені та переконання, але саме діалог різних культур розкриває особливості власної культури, тому самоусвідомлення себе як нації неможливе без розуміння та прийняття чужої культури. Учні переглянули мультимедійну презентацію ''Т. Шевченко - поет, художник'', сучасний мультфільм про життя і творчість Шевченка, декламували вірші ''Садок вишневий коло хати'', ''Заповіт'', ''Думи мої, думи мої'' українською та німецькою мовами, пробували перекладати творчість Шевченка німецькою мовою та слухали пісні на слова Шевченка ''Реве та стогне Дніпр широкий'', ''По діброві вітер виє'', ''Заповіт''. Вивчаючи спадщину великого Кобзаря, учні мають змогу розширювати свій кругозір, пам'ятати про те, що в основі етики мирних міжнаціональних відносин завжди лежить принцип толерантності та взаємної поваги


Ліцей 81. "Я ДЛЯ ТЕБЕ ГОРІВ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДЕ!"

"Я ДЛЯ ТЕБЕ ГОРІВ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДЕ!". Під такою назвою у ліцеї №81 ім. П. Сагайдачного Львівської міської ради відбувся вечір, присвячений 85 річниці від дня народження Василя Симоненка. Свято, яке підготувала і провела вчитель-методист вищої категорії української мови та літератури Проць Галина Михайлівна для старшокласників, учителів-філологів Шевченківського району, пройшло на високому рівні, не залишило байдужими нікого з присутніх у залі.

                    

Перед глядачами проминуло коротке, як спалах, життя геніального 28-річного поета. Присутні зустрілися з мамою Симоненка (Пилипчук Н., 10В кл.), схвилював усіх хлопчик-безбатченко Василько (Білоус Ю. 3А кл.), Василь-підліток (Стеців М. 7А кл.), а особливо - дорослий поет (Сало Володимир 11А кл.). Щиро і зворушливо звучала поезія Симоненка у виконанні учнів 10В і 7А класів.
Окрасою вечора було його музичне оформлення. До глибини душі вразили присутніх пісні у виконанні учнів і вчителів ліцею, які підготували Степанишин А. В., Гулей Л. П., Черіна Л. В. Родзинкою свята став танець вальс у виконанні минулорічних випускників.
Високу оцінку заходу дали директор ліцею Б. М. Проців, голова РМО вчителів української мови та літератури Є. В. Романюк.
На 28 літі згасла Симоненкова зоря та навіки залишиться з нами його любов і мука, його вогненна Поезія.

Заступник директора з виховної роботи Цимбаліста О. А


Ліцей № 38 Львівської міської ради. Інтелектуально-пізнавальна гра «Що? Де? Коли».

27.02. 20 Р. в ліцеї №38 ЛМР в рамках методичного тижня предметів природничо-математичного циклу вчителями Вдовичин С.Й., Сапрука Л.С., Федюк М.Б., Щур Л.П. було проведено інтелектуально-пізнавальну гру «Що? Де? Коли». Члени команд педагогів, учнів і батьків продемонстрували вміння швидко, логічно і оригінально мислити, орієнтуватися в нестандартній ситуації, розуміння, що на осн

Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений

Конструктор сайтів - uCoz