Субота, 08.08.2020, 20:30
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                м.Львова

Меню сайту
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Методична робота

 

             

 Відеоуроки (1 - 11 клас)


Організація дистанційного навчання в школі - методичні рекомендації.


     

     

     

     


Виставлення оцінок в Google Classroom.


Ліцей №75 ім. Лесі Українки. Показовий урок-прес-конференція з німецької мови на тему: «Засоби масової інформації Німеччини»

У рамках Місячника іноземних мов відбувся показовий урок-прес-конференція під керівництвом учителя німецької мови Мединськоі Г.Б., у якому взяли участь учні 9-11 класів. Людина може приймати політичні рішення тільки тоді, коли вона всебічно поінформована. Учні були поділені на журналістів, представників ЗМІ та двоє ведучих. Учні представляли найвідоміші німецькі видання «Die Zeit», «Eurosport», «Pro-7» та інші. Учні, дискутуючи, продемонстрували ключову роль ЗМІ у кожному суспільстві. Творчий урок, цікаві думки та чудова атмосфера!!!

 

 


Ліцей №75 ім. Лесі Українки. Нестандартний урок-конкурс у 9-А класі "Словниковий марафон"

Учителі англійської мови, Бойчук Ірина Василівна та Лаврова Світлана Альбертівна, провели нестандартний урок-конкурс у 9-А класі "Словниковий марафон".

Учні виконували завдання у семи раундах різного рівня складності, продемонстрували глибокі знання англійських слів, виразів, фразових дієслів, адіом, дієслів.

 

 


СЗШ №40 м.Львів. Шевченківські дні у школі.

06.03.2020 року, напередодні дня народження Великого Кобзаря, учні 6-А класу СЗШ № 40 разом з вчительками української мови Пташник В.М. та німецької мови Нагірняк О.В. провели інтегрований урок української літератури та німецької мови на тему: «Шевченкіана європейськими мовами.

                    

Т. Шевченко - поет, громадянин, художник». Метою даного уроку було допомогти учням глибше усвідомити художню цінність поетичної творчості Шевченка, розвивати комунікативні вміння, щоб заохочувати учнів використовувати німецьку мову для міжкультурного спілкування. Діти запам’ятали слова Т. Шевченка: ''Учітесь, читайте, чужого навчайтесь, й свого не цурайтесь'', в яких поет наголошує на тому, що не слід забувати про власні національні корені та переконання, але саме діалог різних культур розкриває особливості власної культури, тому самоусвідомлення себе як нації неможливе без розуміння та прийняття чужої культури. Учні переглянули мультимедійну презентацію ''Т. Шевченко - поет, художник'', сучасний мультфільм про життя і творчість Шевченка, декламували вірші ''Садок вишневий коло хати'', ''Заповіт'', ''Думи мої, думи мої'' українською та німецькою мовами, пробували перекладати творчість Шевченка німецькою мовою та слухали пісні на слова Шевченка ''Реве та стогне Дніпр широкий'', ''По діброві вітер виє'', ''Заповіт''. Вивчаючи спадщину великого Кобзаря, учні мають змогу розширювати свій кругозір, пам'ятати про те, що в основі етики мирних міжнаціональних відносин завжди лежить принцип толерантності та взаємної поваги


Ліцей 81. "Я ДЛЯ ТЕБЕ ГОРІВ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДЕ!"

"Я ДЛЯ ТЕБЕ ГОРІВ, УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДЕ!". Під такою назвою у ліцеї №81 ім. П. Сагайдачного Львівської міської ради відбувся вечір, присвячений 85 річниці від дня народження Василя Симоненка. Свято, яке підготувала і провела вчитель-методист вищої категорії української мови та літератури Проць Галина Михайлівна для старшокласників, учителів-філологів Шевченківського району, пройшло на високому рівні, не залишило байдужими нікого з присутніх у залі.

                    

Перед глядачами проминуло коротке, як спалах, життя геніального 28-річного поета. Присутні зустрілися з мамою Симоненка (Пилипчук Н., 10В кл.), схвилював усіх хлопчик-безбатченко Василько (Білоус Ю. 3А кл.), Василь-підліток (Стеців М. 7А кл.), а особливо - дорослий поет (Сало Володимир 11А кл.). Щиро і зворушливо звучала поезія Симоненка у виконанні учнів 10В і 7А класів.
Окрасою вечора було його музичне оформлення. До глибини душі вразили присутніх пісні у виконанні учнів і вчителів ліцею, які підготували Степанишин А. В., Гулей Л. П., Черіна Л. В. Родзинкою свята став танець вальс у виконанні минулорічних випускників.
Високу оцінку заходу дали директор ліцею Б. М. Проців, голова РМО вчителів української мови та літератури Є. В. Романюк.
На 28 літі згасла Симоненкова зоря та навіки залишиться з нами його любов і мука, його вогненна Поезія.

Заступник директора з виховної роботи Цимбаліста О. А


Ліцей № 38 Львівської міської ради. Інтелектуально-пізнавальна гра «Що? Де? Коли».

27.02. 20 Р. в ліцеї №38 ЛМР в рамках методичного тижня предметів природничо-математичного циклу вчителями Вдовичин С.Й., Сапрука Л.С., Федюк М.Б., Щур Л.П. було проведено інтелектуально-пізнавальну гру «Що? Де? Коли». Члени команд педагогів, учнів і батьків продемонстрували вміння швидко, логічно і оригінально мислити, орієнтуватися в нестандартній ситуації, розуміння, що на основі партнерства можна досягти успіху


Ліцей №75 ім. Лесі Українки. Показовий бінарний інтегрований англо-німецький урок-естафета у 6-А класі

У рамках Місячника іноземних мов відбувся показовий бінарний інтегрований англо-німецький урок-естафета на тему: «Осибистість. Вибір професії» у 6-А класі під керівництвом учителів Дунько О. М. та Крілик І.В.

                    

На уроці відбувалися справжні змагання між командою хлопців та командою дівчат. І все ж перемогла дружба (рахунок нічия)!!! Учні успішно справились з різноманітними творчими завданнями, захистили проекти, розкрили свою особистість та зізнались ким мріють стати у майбутньому. Родзинкою уроку на завершення став конкурс «Зроби комплімент».


ЦДЮТ. Педрада в Музеї визвольної боротьби

Педрада в МУЗЕЇ! Отже, це креативно, незвично, не так, як завжди, не так, як усі…
Одне із питань педради: «Національно-патріотичне виховання як важлива складова в організації навчально-виховного процесу в закладі позашкільної освіти». Тому вибір проведення впав на Музей визвольної боротьби, який розташований у будинку колишнього Стрілецького товариства на вулиці Лисенка, 23-а, в південній частині мальовничого Регіонального ландшафтного парку «Знесіння». Саме в приміщенні Стрілецького товариства, відомого також як «Куркове братство», у 1868 р. відбулись установчі збори товариства «Просвіта», а 10 березня 1869 р. організовано перший у Львові Шевченківський концерт.

   

У такому приміщенні й інформація сприймається по-іншому.
Лютий багатий на сумні й визначні події. Разом зі старшим науковим працівником музею Світланою Кочергіною знову пережили трагедію сімей Небесної Сотні, вшановуючи пам’ять про неї. І не варто приховувати сльози…
25 лютого минуло 149 років від дня народження «чи не єдиного мужчини на всю тогочасну Україну», - так писав про Лесю Українку Іван Франко. Поезії Дочки Прометея брали за душу.
Майже всі керівники гуртків були нагороджені грамотами та подяками за активну участь у житті та діяльності нашого Центру.
На завершення – екскурсія Музеєм визвольної боротьби. Це було неперевершено!


СЗШ №40 м.Львів. День рідної мови у школі.

21 лютого 2020 року учні СЗШ № 40 разом з учителями української мови та літератури відзначили Міжнародний День рідної мови. Учні та вчителі школи на знак пошани та любові до рідної української мови одягли вишиванки та слідкували за чистотою мови при висловлюваннях, у розмовах, при відповідях на уроках.

                    

Також багато різних заходів було проведено сьогодні у школі, присвячених цьому шанованому дню: конкурси, вікторини, брей-ринги серед учнів 5-7 класів, цікаві уроки української мови сьогодні захоплювали учнів та заохочували шанувати рідну мову. Зокрема, учні 5-А класу з учителькою Клипач Т.В. провели мовленнєву гру-пошук "Мова кожного народу-неповторна і свята...", у ході уроку учні з допомогою Google знаходили цікаві факти про українську мову, аналізували казку "Як народ забув свою Мову", міркували над значенням мови для кожного з нас, створювали ілюстрації на тему: "Магія рідного слова". Учні 9-А та 9-Б класів з учительками української мови та літератури Фединяк О.Я. та Юзьків Л.С. у рекреації школи - Шевченковій залі -провели флешмоб «Я люблю рідну мову», під час якого зачитували та демонстрували відомі вислови про рідну мову


Ліцей №75 імені Лесі Українки. Місячник нестандартних уроків

В ліцеї 75 імені Лесі Українки розпочався Місячник нестандартних уроків учителів, що атестуються в 2019-2020 н.р. Учні 7-х класів на уроці зарубіжної літератури творчо працювали над створенням скрапбуків до твору О. Гріна «Пурпурові вітрила» та презентували їх.

   


Ліцей №75 імені Лесі Українки. Показовий урок домашнього читання з англійської мови

19.02.2020р. учитель Дмитренко Н.Ф. провела показовий урок домашнього читання з англійської мови у 10-А класі. У ньому взяла участь учениця 11-В класу Стрийняк Наталя, яка є автором книги «Милосердя». Урок пройшов у теплій атмосфері під гаслом «Живи з Богом. Проявляй милосердя до ближнього свого».

 

 

 


СЗШ №97. «Музей без аналогів»

«Русалка Дністрова» - «кобзарева сестра» О.Гончар
Учні 9-А класу разом з вчителем української мови та літератури Харатинович М.В. провели урок у музеї «Русалка Дністрова». Під час заняття учні ознайомилися з життям і діяльністю членів «Руської трійці» М.Шашкевичем, І. Вагилевичем і Я.Головацьким.

   

Урок сприяв формуванню національної свідомості і вихованню гордості за славетних земляків, прагнення і далі вивчати цікаві сторінки історії та літератури рідного краю.

Яремків Н.В., заступник директора з виховної роботи


Ліцей 81. МОБІЛЬНА НАУКОВА ЛАБОРАТОРІЯ

Сьогодні у ліцеї 81 ім.П.Сагайдачного почала працювати мобільна наукова лабораторія, яку у 2018 році було придбано за кошти міста. Лабораторія складається з 9 експонатів, кожен з яких розкриває цікаве фізичне явище: «Діапазон слуху», «Брахістохрона» «Архітектурні арки», «Слухаючи кістьми», «Магдебурський експеримент», «Вентилятор Бернуллі», «Внутрішні напруги — конструкції під тиском», «Перевернутий зір», «Людина-пазл».

                    

Цього тижня всі уроки фізики будуть проведені у лабораторії, додатково побувають у лабораторії і учні 5-6 класів. Учні ліцею, які побували у Кракові на Малопольській ночі науковців особливо зацікавились і стали прекрасними помічниками вчителів фізики при проведенні уроків в лабораторії. Це Нос Яна, Кунанець Софія, Харко Роксолана, Стойко Інеса, Шевчук Ірина, Лінник Максим, Паюк Андрій, Мандзюк Олег і Щирий Віталій. Перший день роботи в лабораторії ( бо понеділок був зайнятий складанням конструкцій власними силами вчителів і учнів) був насичений і цікавий. Віриться в те, що після всього ліцеїсти почнуть більше розуміти, що без фізики і знань про неї наше життя є просто неможливим.


Ліцей №75 ім. Лесі Українки. Iнтегрований бінарний урок хімії і зарубіжної літератури

Творчою оригінальністю педагогічної майстерності відзначився інтегрований бінарний урок хімії і зарубіжної літератури «Хімічна складова казки-притчі А. Екзюпері «Маленький принц». Відносна молекулярна маса. Головні життєві цінності у творі». Присутні на уроці колеги високо оцінили методичний рівень, масштабність проведеної роботи, продумане використання інноваційних технологій, сучасність і виховний потенціал уроку. Працюйте завжди з радістю і натхненням!

 

 


Ліцей 81. ВІДКРИТИЙ УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ "ТИХА ЛЮБОВ ФРАНКОВА"

Романтична атмосфера панувала на відкритому уроці позакласного читання, проведеного у 10-А класі ліцею 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради вчителем Вонсовською Г.Б. Тема уроку: "Тиха любов Франкова". Саме так називається повість О.Коцюби, у якій розповідається про взаємини І.Франка та молодої письменниці Уляни Кравченко (Юлії Шнайдер).

                    

Застосовуючи метод проєктів, Галина Богданівна спонукала учнів до пошукової, творчої роботи. «Біографи» та «Літературні критики» досліджували маловідомі сторінки життя талановитої поетеси та вчительки У. Кравченко, з’ясовували, який вплив мав І. Франко на її творчість. А групи «Акторів» та «Декламаторів» створювали інсценізацію уривків повісті О.Коцюби. На уроці діти представляли свої напрацювання, а на завершення писали сенкани на символічних сердечках «Дерева любові».
Натхненне читання поезії, лірична музика перетворили урок на справжній гімн коханню.


СЗШ №40 м.Львів. День прав людини - 10 грудня.

День прав людини - 10 грудня
3 грудня 2019 року, напередодні Міжнародного дня прав людини, учні 9-Б та 9-В класів СЗШ № 40 разом з учителькою основ правознавства Макар О.В. провели цікавий урок-зустріч у бібліотеці-філії №22 ЦБС для дітей з піар-менеджеркою ГО Центр «Жіночі перспективи» п. Надією Костіною. Учасники зустрічі мали можливість з фахівцем обговорити важливе складне питання порушення прав людини сьогодні як торгівля людьми. Даний захід проходив у рамках кампанії «16 днів проти насильства». Учні довідалися, як слід уникати небезпек, щоб не стати жертвою торгівлі людьми. Щоб діти краще зрозуміли та запам’ятали такі прояви порушення прав людини в сучасному світі як насильство, торгівля людьми, сучасне рабство, їм було запропоновано переглянути комікси «Твоє життя – твій вибір», а також особливо захоплюючою для учнів виявилася гра «Рожеві окуляри». Діти об’єдналися у групи та давали відповіді на запитання, складаючи карти. Перемагали ті, хто швидше давав відповіді на запропоновані запитання, що стосувалися правових понять з прав людини та життєвих ситуацій, які можуть привести до порушення наших прав.


Ліцей 81. МУЗЕЙНИЙ УРОК АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

28 листопада 2019 року учні 9-Б класу ліцею 81 ім.П.Сагайдачного ЛМР на теренах львівського Національного музею імені Андрея Шептицького провели музейний урок англійської мови на тему " Ancient Ukrainian art from the XII-XV centuries.The Bohorodchansky Iconostasis."

                    

На початку екскурсії, вчитель англійської мови Андрусишин Наталія Миронівна ознайомила учнів з історією заснування музею. Дев'ятикласники підготували цікаву інформацію про сам музей, експозиції та митрополита Андрея Шептицького. Як випереджуюче навчання учні займалися пошуковою роботою, яка передбачала пошук інформації про ікони XII-XV ст. Цікавим був невеличкий квест, де учням запропоновано знайти експозиції, про які вони почули під час уроку. Окрім цього, вони виконували письмове завдання, складали діалоги, дискутували та ділилися враженнями про музей.
Як підсумок уроку, дев'ятикласники мали чудовий майстер-клас, де їм було запропоновано намалювати ікону "Святий Миколай", під час якої вчитель Наталія Миронівна розповіла про вітраж, стиль барокко та мистецтво малювання на склі.


ЛПГ. "Майстер-класи “Сучасний урок. Як зробити його якісною та натхненною працею учнів?”

19-20 листопада 2019 року у Львівській правничій гімназії відбувалась серія майстер-класів “Сучасний урок. Як зробити його якісною та натхненною працею учнів?”.

   

Представники усіх методоб’єднань закладу ділились досвідом, як цікаво і неординарно провести урок. Заходи відбулися в рамках підготовки до прийдешньої педради.


СЗШ №78. Тиждень іноземної мови.

Вивчення іноземної мови-процес складний,але багатогранний і цікавий .Іноземна мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей .Оволодіння іноземною мовою є потребою часу .Під час вивчення іноземної мови ми знайомимось з традиціями і звичаями інших народів та переконуємось у неповторності власної української культури .
З метою покращення знань учнів у СЗШ І-ІІІ ст.№78 м.Львова проводивсь« Тиждень іноземної мови»(04.11-08.11.2019 р.) З метою узагальнення знань з англійської мови ,розвитку логічного мислення та вміння працювати в команді було проведено квести: «We love English» (2-А кл.,вч. Чорнобай Л.В.), «Happy English»(3-Б,3-В кл.,вч. Пемпусь Н.М.), « English with fun»(6-А кл.,вч. Книш Х.Я.), «Our English World» (5-А кл.,вч. Кучминда М.Л.).

   

З метою зацікавлення найменших школярів було проведено змагання «Spelling contest»(промовляння вивчених слів по буквах ) у 2-Б кл, вч. Кучминда М.Л.Учні 1-А і 3-А класів ( вч. Кучминда М.Л.) виконували і презентували свої проектні роботи «All about me » .А учні 8 класу працювали над проектом «Naucz się wyrazy od kolegi» (вч. польської мови Власюк О.В.).
Учні 5-А класу на презентаційному уроці закріпили свої знання з теми «Країни та міста» за допомогою різноманітних ігор та цікавих асоціацій .А також ,у ході командної гри вдосконалили знання дієслів (вч. польської мови Власюк О.В.).А учні 5-Б класу на презентаційному уроці «Moja rodzina i ja » (вч. польської мови Канівець В.О.) у цікавій формі повторили вивчену лексику .
Також під час тижня діяла фотозона для всіх бажаючих .Кафедра вчителів іноземних мов дякує всім,хто долучився до проведення тижня і бажає всім хорошого настрою!


Ліцей 81. ВІДКРИТИЙ УРОК МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У 7-Б КЛАСІ

Музика сповнена гравітації -
Джазу магічні імпровізації.
Контрабас, барабани, гітари,-
Фортепіано на них має чари.
Саксафон першу скрипку грає,
Потопає любов й воскресає...

В рамках методичного тижня в ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради відбувся відкритий урок музичного мистецтва у 7-Б класі на тему "Жанрова палітра музичного мистецтва. Джаз. Витоки джазу", який провела Гулей Лілія Петрівна. Урок відбувся в рамках теми семестру "Музичне мистецтво в нашому житті". Учні познайомились із жанрами музичного мистецтва і їх характерними ознаками, прослухали твори виконавців джазу Луї Армсронга, Елли Фіцджеральд, Раймонда Чарльза Робінсона, взяли участь у вікторині про різновиди джазу, показавши серйозну обізнаність в цьому напрямку.
Всі присутні і учні, і вчителі отримали задоволення від творчої атмосфери уроку.

 

 


Ліцей 81. ІНТЕРАКТИВНИЙ ВІДКРИТИЙ УРОК З БІОЛОГІЇ У 8-В КЛАСІ

24.10.2019 у 8-В класі ліцею 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради відбувся інтерактивний відкритий урок з біології, який проводила вчитель Климочко Галина Петрівна на тему «Харчування та обмін речовин. Їжа та її компоненти. Склад харчових продуктів. Значення компонентів харчових продуктів". На уроці учні складали схеми перетворення білків, жирів, вуглеводів. Також цікавою була групова робота, під час якої розглядалися наступні питання:
1. Вміст білкових речовин в продуктах харчування.
2. Переглянули та обговорили відеоролик «10 найбільш корисних продуктів».
3. Як підсумок, учні висловили свої думки про раціональне харчування.
Урок був насичений цікавою інформацією, практичними завданнями, які можна використати в повсякденному житті.


СЗШ №40 м.Львів. Пленерний бінарний урок на тему: «Складові особистої гігієни. Особиста гігієна під час занять фізичною культурою і спортом.

   

24.10.2019 року учителькою основ здоров’я Іваницькою О.М. та учителькою фізичної культури Черкас С.В. з учнями 6-В класу СЗШ № 40 було проведено пленерний бінарний урок на тему: «Складові особистої гігієни. Особиста гігієна під час занять фізичною культурою і спортом. Відпрацювання елементів передачі м`яча». Метою уроку було формування здоров`язбережувальної компетентності. Також, в процесі ознайомлення з правилами особистої гігієни під час занять фізичною культурою, учні мали змогу перевірити свої знання, як фронтально,так і в роботі у малих групах та готуючи проекти про особисту гігієну. Після фізичної розминки відпрацьовували елементи передачі м’яча в парах, удосконалювали техніку удару по нерухомому м’ячу та м’ячу, який котиться, що сприяло розвитку швидкості, спритності, координації рухів у дітей.


СЗШ №40 м.Львів. Пленерний урок з англійської мови "Мій друг. Хобі".

   

24.10.2019 року учні 3-А класу СЗШ № 40 разом з учителькою англійської мови Романко О.С. провели пленерний урок "Мій друг. Хобі", метою якого було закріплення вивченої лексики з даної теми, вдосконалення навичок читання, розвиток навичок усного і писемного мовлення за допомогою використання інтерактивних форми навчання (ігри, робота в парах, робота в групах). Діти навчалися креативно мислити, розвивали уяву та зацікавленість у вивченні англійської мови.


Лист Міністерства освіти і науки України № 1/11-5966 від 01.07.2019 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році»


 

Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Календар
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений

Конструктор сайтів - uCoz