Субота, 17.04.2021, 10:30
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                Львівської ОТГ

Меню сайту
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Інклюзія
Щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році


Христина Гренюх. СЗШ №97. Новини. Інклюзія для вчителів.


СЗШ №97. Х.Гренюх. Зразок індивідуальної програми розвитку дитини для ЗДО

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/2534-zrazok-ndivdualno-programi-rozvitku-ditini-dlya-zdo?fbclid=IwAR07UA8FfQAestrtmFvCDLpbFIAvrdf0JjownMyCQjYbUfHrymm5nMS1mGY


Субвенція на освіту «особливих» дітей


Путівник для батьків.


Індивідуальний навчальний план для дітей з ООП.

 ІПР.exe

Підготувала: учитель інклюзивного класу СЗШ №97 Шульган М.С.


Шановні колеги!

2018-2019 н.р. рік багатий на нові нормативно-правові документи, які регламентують питання організації навчання дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі ІНКЛЮЗИВНЕ навчання. Мною зібрані основні документи, які допоможуть правильно організувати інклюзивне навчання у закладі освіти. 

З повагою, вчитель інклюзивного класу СЗШ 97 м. Львова, Гренюх Х.Р.

Лист.1_9-639.29.11.2017.Розяснення по субвенції

Лист МОН від06.08.18.№485

Лист-роз'яснення МОН 2.5-281

Наказ №924,2018.Оцінювання1кл.НУШ

Наказ МОН 26.07.2018.Спеціальна Програма1клас

Наказ МОН.01.02.2018_90.Ст.Ас.Вч.

Наказ МОН.08.06.18.№609 Команда

Наказ МОН.26.06.2018, 693.ПрограмаІ.ст.

Наказ МОН.2018, №414.

Наказ МОН.25.06.2018.№677.ГПД.

Наказ МОН.627.ІІ ст.спец ЗОШ, 2018.

Наказ МОН.07.06.2018 №603.Вчитель.року.інкл.вч.

Пост. КМУ.№72_від_2018.Доплата.

Пост.КМУ.№863.Договір.

Постанова КМУ від 21.02.2018р. №88 Субвенція

Пост.КМУ.Зміни.до.Пост.852 (2017 рік)

ПОСІБНИК Критерії оцінювання РВ, 2018 рік.

 


Організація та проведення корекційно-розвиткової та реабілітаційно-відновлюваної роботи фізичним реабілітологом з Німеччини Ерез Пілз.

До Комунального закладу Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ст. Святого Микола» в рамках міжнародної співпраці обміну досвідом в організації та проведенні корекційно-розвиткової та реабілітаційно-відновлюваної роботи, зокрема, фізичної реабілітації, України та Німеччини, з тижневим візитом з 20 до 26 січня 2019 року у прибуде фізичний реабілітолог з Німеччини Ерез Пілз.
В ході візиту заплановано: ознайомлення із системою роботи фізичної реабілітації дітей з особливими освітніми порушеннями у Німеччині та методами фізичної реабілітації, що застосовуються з цією метою, зокрема метод яким безпосередньо займається Ерез Пілз – фельденкрайз-терапія (JKA); майстер-класи з фельденкрайз-терапії, а також особливості застосування даного методу у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, а саме, із порушеннями опорно рухового апарату, з порушеннями аутичного спектру, синдромом Дауна, з дітьми з порушеннями інтелектуального розвитку; обговорення перспектив подальшої співпраці, зокрема, можливе підписання відповідної угоди.
Заходи організовуються для фізичних реабілітологів, вчителів фізкультури та ЛФК, інструкторів фізкультури та ЛФК, вчителів-дефектологів спеціальних шкіл та НРЦ, а також вчителів, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзії у загальноосвітніх навчальних закладах та батьків.
Заходи проходитимуть за адресою: НРЦ Святого Миколая, м. Львів, смт. Брюховичі, вул. Незалежності України, 1.
Дата і час конкретних заходів буде уточнено безпосередньо після прибуття Ереза Пілза до Львова. З детальнішою інформацією про візит та заходи можна буде ознайомитись в понеділок 21.01.2018р. на сторінці комунального закладу Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ст. Святого Микола»
..


СЗШ №97. ОБЛАСНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ПІДТРИМКА МОДЕЛІ ПОЗИТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ІНКЛЮЗІЇ».

Сьогодні, 16 січня 2019 року, на базі Навчально-реабілітаційного центру Святого Миколая відбувся обласний науково-практичний семінар «Підтримка моделі позитивної поведінки дітей з порушеннями інтелектуального розвитку в умовах інклюзії». Власним досвідом та практичними порадами ділилися педагогічні працівники центру.

Навчальний семінар відвідало понад 150 педагогів з різних куточків Львівської області. Серед них було присутні 16 вчителів СЗШ 97 м. Львова, де є інклюзія та індивідуальна форма навчання.

Під час семінару педагоги з працівниками центру говорили про:

 • Соціально-психологічні та дидактичні передумови навчання дітей з порушеннями інтелектуального розвитку в умовах інклюзії;
 • Впровадження арт-технологій в освітній процес;
 • Дисципліна в умовах інклюзії;
 • Механізми виникнення та профілактики відхилення поведінки дітей з інтелектуальними порушеннями.

В кінці заходу заступник директора з навчально-виховної роботи Юрій Михайлів вручив усім учасникам сертифікати про проходження семінару «Підтримка моделі позитивної поведінки дітей з порушеннями інтелектуального розвитку в умовах інклюзії».

 


ССЗШ №81. ТИЖДЕНЬ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ. КОЛЬРОВИЙ ТИЖДЕНЬ.

З 26 по 30 листопада в нашому ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради проходив тиждень інклюзивної освіти. Метою тижня було показати спільну роботу вчителя, асистента вчителя, психолога щодо створення умов для повноцінного навчання та розвитку дітей з особливими потребами з урахуванням їх індивідуальних здібностей, інтересів та показати, яким має бути правильне сприйняття таких діток у справжній шкільній родині.

                    

Практичний психолог та соціальний педагог школи спільно підготували та провели низку заходів, спрямованих на привернення уваги учасників навчально-виховного процесу до проблем людей з особливими потребами, захисту їх гідності, прав і благополуччя.

На тренінговому занятті «Всі ми такі різні» школярі розкрили питання толерантності, чуйності та поваги до кожної особистості.

Соціальним педагогом було проведено заняття з елементами тренінгу «Толерантність, як сильна активна позиція». На практиці було відпрацьовано алгоритм толерантного спілкування, який би допоміг вийти з конфліктної ситуації, зберігши власну гідність і не принизивши іншого.

Крім того, до тижня інклюзивної освіти відбувся конкурс малюнків на цю ж тематику. Переможницями конкурсу стало одразу дві учениці Шатєєва Марія (7-А клас) та Шмайда Анастасія (6-В клас). Їх роботи були направлені в НМЦО на виставку малюнків за даною тематикою.

Яскравого різнобарв’я здобув Тиждень інклюзивної освіти за рахунок проведення у ці дні і Кольорового тижня в ліцеї. Кожен день мав свій колір і учні та вчителі мали дотримуватися даного кольору в одязі. Психолог та соціальний педагог проводили свої спостереження та дали висновки наприкінці тижня щодо впливу того чи іншого кольору на фізичний стан та настрій учнів.

Пам’ятаймо: коли люди навколо з розумінням поставляться до дитини з особливими потребами, прагнутимуть допомогти їй, підтримати, тоді у неї з’явиться довіра, впевненість в тому, що можна здолати усі перешкоди і бажання жити… Кожен з нас може допомогти людям з особливими потребами бути щасливими. Треба тільки побачити в людях з обмеженими можливостями людей, в особливих дітях – дітей, адже вони такі ж, як і ми, тільки трішечки особливі.

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2 · Картинка 3

 
СЗШ №97. Семінар-практикум "СВІТ ПОТРЕБУЄ ТВОЄЇ ДОБРОТИ"

В рамках тижня толерантності та інклюзії.

                 

Учителі початкових класів СЗШ 97 м. Львова  Гренюх Х.Р., Шульган М.С., Пиріг В. А., практичний психолог Кульчицька Л.С. та асистенти учителів Марків О. М., Білокур М. В., Павлишин М. Є. провели семінар-практикум "СВІТ ПОТРЕБУЄ ТВОЄЇ ДОБРОТИ".

Доброта й милосердя – міцні два крила,

Що тримають все людство в польоті

В порятунок природа дала їх людям.

Через них визначається хто ти!

                              

Скачати презентацію Світ потребує твоєї допомоги

Скачати презентацію Інклюзія


Запрошуємо на семінар !

 


Що таке інклюзія.

«Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей» (Концепція розвитку інклюзивної освіти. Наказ МОН від 01.10.2010 № 912 «Про затвердження Концепції розвитку інклюзивного навчання»).

Інклюзивне навчання означає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання, в загальноосвітніх класах, в яких в разі необхідності їм буде надаватися підтримка як у навчальному процесі, так і з перепланування школи, класів, програм і діяльності з тим, щоб всі учні без виключення навчалися і проводили час разом.

Інклюзивне навчання:

 • Ґрунтується на правах людини і принципах рівності.
 • Спрямоване на всіх дітей і дорослих, особливо тих, хто є виключеним з загальної системи навчання.
 • Це процес усунення бар’єрів в системі освіти та системі підтримки.

Основа інклюзивного навчання

Всі учні:

 • Можуть навчатися різними методами і в різний період часу.
 • Мають індивідуальні здібності й особливості.
 • Хочуть відчувати, що їх розуміють і цінують.
 • Мають різне походження і бажають, щоб їх відмінності поважалися.
 • Пізнають скрізь.

Хто такі діти з особливими потребами?

Термін «діти з особливими потребами» стосується дітей до 18 років, які потребують додаткової навчальної, медичної і соціальної підтримки з метою покращання здоров’я, розвитку, навчання, якості життя, участі в громаді, тобто включення. Сьогодні в Україні немає єдиної офіційної термінології для характеристики дітей з особливими потребами.

Що таке інвалідність?

«Інвалідність» розглядається як «нормальне» явище, яке базується на життєвому досвіді, з системною вірогідністю прояву серед населення будь якої країни, регіону. Інвалідність за природою може бути постійною або тимчасовою.

 • Люди з інвалідністю та їхні сім’ї мають такі ж самі права на соціальну і економічну участь в житті суспільства.
 • Соціальне і фізичне середовище повинні бути модифіковані задля рівної участі всіх.
 • Політика і практична діяльність повинні відображати цінності рівності і правовий підхід.

З прийняттям Конвенції ООН про права людей з інвалідністю було визнано єдиний підхід до трактування цього поняття: «інвалідність є результатом взаємодії, яка відбувається між людьми з інвалідністю та перешкодами у стосунках і середовищі. Інвалідність – поняття яке еволюціонує». Конвенція прописує динамічний підхід, що дозволяє певні адаптації із збігом певного проміжку часу та в різних соціально — економічних обставинах.

Наше бачення інклюзивного навчання

Інклюзивне навчання означає, що всі учні отримують освіту в звичайних класах. Це не означає, що учень не може залишити клас з якихось певних причин. Кожен учень може отримати індивідуальну допомогу з того чи іншого предмету.

Якщо система освіти є інклюзивною, це не означає, що учні можуть розподілятися по групам за своїми характеристиками в окремих класах на цілий день або пів дня. В інклюзивному класі можливості створюються для всіх учнів з тим, щоб вони навчалися разом. Інклюзивне навчання не розділяє учнів у класі.

Переваги інклюзивного навчання.

Всі діти отримують користь від інклюзивного навчання. Воно дозволяє їм:

 • Розвивати індивідуальні сильні сторони і таланти.
 • Приймати всіх дітей без виключення в загальноосвітню шкільну систему і суспільство.
 • Працювати над досягненням індивідуальної мети беручи участь в житті громади та їхнього класу.
 • Залучати батьків в процес навчання і життя школи.
 • Розвивати культуру поваги і належності до школи. Мати можливість навчатися і поважати різні здібності інших.
 • Створювати дружні стосунки з іншими дітьми
 • Позитивно впливати на школу, громаду та поважати різноманіття та включення на більш широкому рівні.

Спільні дії в просуванні інклюзивного навчання.

 • Приймати всіх дітей до загальноосвітніх шкіл та шкільного життя.
 • Надавати всебічну допомогу учням з особливими потребами, їх одноліткам та вчителям в разі потреби.
 • Дивитися на кожного учня з огляду на те, що він може, а не на те, що він не може.
 • Створювати навчальні цілі згідно індивідуальних можливостей кожної дитини беручи до уваги, що діти можуть мати різні навчальні цілі, але навчатися разом в класі.
 • Переобладнати школи і класи з тим, щоб вони зосереджували увагу на потенціалі кожної дитини.
 • Сприяти сильному лідерству в особі директора школи і адміністрації
 • Сприяти підготовці вчителів, які ознайомлені з різними методами викладання.
 • Формувати команду — директорів шкіл, вчителів, батьків, учнів та інший персонал, що працюють разом у визначенні найефективніших шляхів надання якісної освіти в інклюзивному середовищі.
 • Підтримувати виважене ставлення до батьків, особливо до мрій батьків та цілей щодо майбутнього їхніх дітей.

Міністерство освіти і науки України. Про організаційно-методичні засади забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами.


Концепція розвитку інклюзивної освіти.


Міністерство освіти і науки України. Сучасні підходи до навчально-виховного процесу учнів з особливими учнівськими потребами.


Центр для дітей з особливими освітніми потребами буде у Львові.

Інклюзія або включення – методика, при якій дітей з особливими потребами навчають у звичайних школах разом зі здоровими дітьми. Інклюзивне навчання прийшло на заміну інтернатам та навчанню таких дітей вдома.

Батьки, які зіткнулися із фактом, що їхня дитина особлива, знають, що до неї потрібен особливий  підхід, як в навчанні так і в вихованні. Та як навчати і виховувати таких дітей, батьки знають не завжди. Депутати від «Об’єднання «Самопоміч» неодноразово наголошували: інклюзивна освіта важлива і треба створювати установи, які надаватимуть її якісно.

Комісія гуманітарної політики у Львівській міській раді, яку очолює депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Іванів, напрацювала проект ухвали «Про створення комунальної установи Інклюзивно-ресурсного центру міста Львова». Окрім Тетяни Іванів, до комісії також входять представники нашого об’єднання в міськраді Оксана Рубай, Олена Пасевич та Ігор Стояновський.

«Центр створюємо для того, щоб вивчити потреби дитини і надати їй якісні послуги. Так діти зможуть навчатися в садку чи школі. Окрім того, цей центр буде покликаний підтримувати тих педагогів, які працюватимуть з дітьми, де в класах будуть діти з особливими потребами.

Для Львова це перший інклюзивно-ресурсний центр. Законодавець визначив, що на кожних тисячу учнів має бути один такий. Тому таких центрів буде щонайменше дев’ять у Львові. Відкриємо перший і зрозуміємо, які працівники потрібні для послуг, які там будуть», - розповіла депутат Львівської міськради від «Об’єднання «Самопоміч» Оксана Рубай.

На важливості інклюзивної освіти наголошує і директор школи, депутат Львівської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Іванів: «Діти з особливими потребами не повинні ніяк відчувати меншовартості. Дуже важливо, щоб вони навчалися у звичайних садочках, школах та університетах».

Джерело: https://lvivrada.gov.ua/trybuna-deputata/item/7071-centr-dlya-ditey-z-osoblyvymy-osvitnimy-


У ЛЬВОВІ СТВОРИЛИ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР

Комунальна установа має надавати психологічну та педагогічну допомогу дітям із особливими освітніми потребами.Зображення: .protothema.gr

У Львові з’явиться інклюзивно-ресурсний центр, який забезпечуватиме освітні потреби дітей з інвалідністю. Відповідну ухвалу прийняли вчора, 22 березня, на пленарному засіданні сесії ЛМР.

У центрі для дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років надаватимуть психолого-педагогічну допомогу під час навчання у садочках і школах, а також проводитимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини. 

Видатки на утримання установи здійснюватимуть із міського бюджету, зокрема з коштів, передбачених на освітню галузь. На пленарному засіданні львівські

депутати висловили побажання, щодо створення ще кількох інклюзивно-ресурсних центрів.


Соціальна адаптація дітей з особливими потребами

Соціальна адаптація – це інтерпретація людини в суспільство, у процесі якої відбувається формування самосвідомості та рольової поведінки, здатності до самоконтролю й адекватних зв’язків і стосунків.

Соціальна адаптація дітей з особливими потребами

Життя людини від самого початку і до кінця є адаптацією до середовища.

Соціальна адаптація – це інтерпретація людини в суспільство, у процесі якої відбувається формування самосвідомості та рольової поведінки, здатності до самоконтролю й адекватних зв’язків і стосунків.

Психологічна адаптація здійснюється шляхом пристосування людини до наявних у суспільстві узгодження індивідуальних цінностей і переконань та суспільних норм.

Соціальна адаптація – активний процес пристосування до соціального середовища, спрямований на збереження та формування оптимального балансу між людиною, її внутрішнім станом і навколишнім середовищем тут і тепер та з перспективою на майбутнє. Успішність адаптації не так від особливостей та об’єктивних властивостей ситуації, як від особливостей і наявності індивідуальних ресурсів, адекватності й ефективності стратегій їхнього застосування. Важливу роль у процесі адаптації відіграють особистісні якості педагога, його чутливість до іншої людини, гуманність у помислах і діях.

Діти з особливими освітніми потребами дуже чутливі, емоційні і тонко відчувають, коли педагог ставиться прихильно до їхніх почуттів, думок, ідей. Тому вихованців заспокоюють підбадьорливі коментарі вихователя, наприклад: « Мені подобається, як ти використав жовтий колір у своєму малюнку», « Ой, я бачу, що в тебе багато ідей», «Молодець, добре міркує!» тощо. Водночас необхідно уникати запитань, на які дитина могла б відповісти одним словом «так» або «ні».

Одним із методів досягнення емоційної рівноваги дитини є подолання її невпевненості та відчуття страху перед навколишнім середовищем. Вихователь може допомогти малечі у процесі малювання фарбами , олівцями, фломастерами, крейдою звільнятися від страху, напруження, негативних переживань. Задля цього можна запропонувати різні теми малюнків: «Коли я вдома один», «Я засмучений», «Що мені снилося?», «Ми радіємо», «Мій страх» тощо. Головне, щоб дитина усвідомила свої переживання і спробувала передати їх на папері.

Розвиток емоційної сфери учнів з особливими освітніми потребами відбувається завдяки розширенню уявлень малюків про світ людських почуттів: радості, інтересу, подиву, горя, презирство, страху, провини, сорому, заздрості, жадібності, прикрості, гніву. Старших дошкільників важко навчати розпізнавати почуття, передавати їх мімікою, жестами, пов’язувати з певними життєвими подіями, відтворювати у грі або в малюнках. Важливим аспектом співіснування в колективі ровесників є вміння дітей емоційно адекватно реагувати на подію, вчинок, результат діяльності. Закономірно, що педагог має вправляти дітей дошкільного віку в умінні правильно переживати як перемогу, так і програш, формувати помірковане ставлення до труднощів, оптимістичне ставлення до необхідності їх долати. Зміст педагогічної роботи, спрямованої на забезпечення емоційної рів

Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений

Конструктор сайтів - uCoz