Неділя, 05.05.2024, 05:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                Львівської ОТГ

Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [16]
Кук І.Р. [1]
Оверко Г.А. Суха М.Я. [1]
Учителі початкових класів.
Сізова Н.Б. [1]
Конспект уроку.
Христина Гренюх [2]
Інклюзія
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

План-конспект музейного уроку з інформатики в 11-У класі СЗШ №43.
17.11.2013, 17:59

Урок № 17

Дата 05.11.2013

Клас 11-У

Тема уроку : Використання найпростіших формул. Абсолютні,відносні,мішані посилання на клітинки та діапазон клітинок. Модифікація формул по темі музейного уроку «Іконопис XII-XV століття»

Мета уроку:навчити дітей використовувати найпростіші формули,вводити дані та модифікувати їх за допомогою формул табличного процесора;сформувати поняття формули,посилань та як ними користуватися;розвивати – уяву,логіку; виховувати – культуру,дисципліну,зацікавленість до вивчення предмету інформатики в музейних умовах при розгляді іконної експозиції.

Тип уроку: засвоєння нових знань,формування вмінь і навичок.

Місце уроку: м. Львів,пр..Свободи,20 Національний музей імені Андрея Шептицького; 2-поверх експозиція ікон «Іконопис XII-XV століття у Львівській області,Галичині,Польщі»

Хід уроку

Організаційний етап

Актуалізація опорних знань

Як на вашу думку музейний урок можна пов'язати з уроком інформатики? Яким чином можна оформити те що ви зараз прослухаєте, а ви прослухаєте екскурсовода,який розкаже і покаже вам експозицію ікон , ікон які малювалися в Україні,у Львівській області у XII-XV столітті.

Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні в нас дещо інший як звично урок,тому у нього інша назва – «музейний».Тому зараз ми уважно слухаємо розповідь екскурсовода,чемно занотовуємо назви, століття створення, та походження ікон. І пізніше вам потрібно буде з цих даних створити відповідні таблиці у табличному процесорі.

Сприйняття нового матеріалу

Розповідь екскурсовода :

Експонати які ви бачите перед собою це є надбання нашої української спільноти, ікони мальовані вручну художниками   XII-XV століття, і знайдені на території Львівській області,Галичини,Лемківщини, а вже сьогодні Польщі. Мова йтиме про покровителя міста Лева  – Юрія Побідоносця, іменини якого відзначаємо 6 травня за новим стилем,і 23 квітня за старим стилем. Інша назва Святого Юрія Побідоносця – Святий  Георгій Побідоносець – ікона датована XV століттям знайдена у с.Кропивник Львівської області, а раніше завезена на терени України з Візантії,тому Юрія Побідоносця інколи чуємо як називають Юрієм Візантійським,або Святим Георгієм,життя якого було досить важким, і сама назва ікони говорить про боротьбу Святого Юрія із змієм,у якого він хоче вцілити стрілою. Ще один подібний образ Святого Юрія знайдений у с. Станиля Львівської області але вже датований XIV століттям,що говорить про відомість цього чудотворця бо славився він надзвичайними чудами.

         Йдемо далі, і ось перед вами Архангел Михаїл з Діяннями,мальований у 2 половині XIV століття і знайдений у с.Сторонна Львівської області. Архангел Михаїл – покровитель полів,бо ж знаємо що коли на Михайла падає сніг то вкриває землю,а отже гріє її від негод,і допомагає зійти врожаю. Ви бачите ікону Митрополичого Хреста,який говорить про те що кожен Митрополит того часу присягав на віру своєму краю,як лікар давав клятву Гіппократа. Цей образ датований 1181 року знайдений на Галичині. Цікавий образ Матері Божої Оранти – заступниці всіх знедолених. Її малював сам Святий Лука , а її копія перемальована у XV і знайдена у с.Підгородці Львівської області. Далі бачимо Мученика Георгія із Молитвою який зображений з піднятими вверх до неба руками,ця ікона датована кінцем XIV початком XV століття, і знайдена у с.Тур'є.Ікона Вознесіння Господнього з с.Підгородці мальована у XV столітті збереглася і до сьогодні,показує нам як Вознісся Господь після його Воскресіння. Собор  Святих Йоакима та Анни говорить про двох святих мучеників заступників від несправедливих життєвих обставинах,милосердні блаженні які заступаються за кожного прибігаючи до них просити будь яке прохання. Цей образ зображений на справжньому візантійському полотні мальований оліями у XІV із с.Станиля. Богородиця Одигітрія з Похвалою – ікона заступництва Матері Божої Одигітрії,покровителька всіх хто молиться вірить і просить заступництва у неї мальована у XV і знайдена у с.Грушів.Святий Миколай з Житієм, церкви якого знаходяться не тільки в Україні,а й навіть у Туреччині мальований у с.Вільшаниця,теж датований XV століттям. Ікона Богоявлення,Нерукотворного образу,Зшестя Святого Духа,Святий Миколай датовані кінцем XІV початком XV століття знайдені у с.Радруж що на Галичині , а тепер вже територія Польщі.   Преображення Господнє ,Свята Великомучениця Параскева з Житієм датовані XV століттям і знайдені у с.Вільшаниця. Ікона Святого Онуфрія і Святий Марко Трацький знайдені у с.Ільник і датовані XV століттям. Святий Іван Златоуст мальований у другій половині XV століття знайдені у с.Коросне.Ікони XV  століття : Святий Апостол Петро, Спас ,Святий апостол Павло, Архангел Михаїл, Святий Миколай були знайдені у с.Явора що на Львівщині. Іконка Святої Параскеви з с.Турка теж датована XV століттям. Христос Пантократор (на поземі з Євангелією) датований кінцем XV століття – говорить нам про справедливість і чесність Господа Бога Всемогутнього, і знайдена ця ікона  у с.Старичі. Ікони Христос Суддя, Христос на Престолі, Розп'яття Хреста, Воздвиження Чесного Хреста, Клеймо Різдва Христового знайдені у с.Милик що на Лемківщині і датовані XV століттям.

Розповідь вчителя :

Як уже зазначалося у клітинки електронної таблиці крім чисел і текстів можна вводити формули. Формула у табличному процесорі – це вираз який задає порядок обчислення.

 

Починається формула із знаку = і може містити тексти,числа,посилання на клітинки і діапазони клітинок,які ми виділяємо вручну,знаки дій (оператори),дужки,функції. За замовчуванням після введення в клітинку формули – результат обчислення відображається в цій клітинці,а введена формула – у рядку формул,якщо зробити її поточною. Щоб оформити музейний урок у стилі табличного процесора вам потрібно проробити наступне завдання.

Формування вмінь і навичок

Практичне завдання

1.Музейний урок потрібно втілити в урок з інформатики використовуючи табличний процесор.

2.Створити таблицю № 1 у табличному процесорі з даними учнів які були присутніми на експозиції, і відсутніми.

3.Порахувати у відсотках присутніх від чисельності всього класу.

4.Створити таблицю № 2 у табличному процесорі, куди потрібно ввести дані про назви ікон, їх походження, дату створення.

3.Підібрати загальний кошторис ікон в музеї.

4.Підібрати кошторис кожної ікони окремо.Задати вартість у гривнях.

5.У відсотках , використовуючи найпростіші формули та посилання на клітинки розрахувати вартість кожної ікони окремо відносно всієї вартості музейної експозиції.

6.Вирахувати загальну кількість відсотків експозиції яку ви переглянули відносно всієї експозиції у музеї.

 

Підбиття підсумків уроку

Оцінювання роботи учнів на уроці

 

Домашнє завдання: виконати практичне завдання створити таблицю №1 і №2 по темі уроку.

Фото із присутності 11-У класу на музейному уроці додаються нижче (фотографій мала кількість,так як фотозйомка заборонена).

    

Категорія: Мої файли | Додав: dudaps
Переглядів: 1841 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений

Конструктор сайтів - uCoz