Понеділок, 23.12.2024, 21:15
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                Львівської ОТГ

Меню сайту
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Форма входу

Новини

Головна » 2014 » Жовтень » 2 » Як продовжити життя SSD-накопичувача.
12:03
Як продовжити життя SSD-накопичувача.

 

Как продлить жизнь SSD-накопителю

Твердотільні накопичувачі (SSD) стають все популярнішими з кожним днем ​​по всьому світу за рахунок значного зниження ціни на них. Сьогодні багатьом користувачам відомий список основних переваг твердотільних накопичувачів в порівнянні з неминуче застаріваючими носіями на жорстких магнітних дисках (HDD): помітно коротший час завантаження і доступу до даних, відсутність шуму і надійність. Якщо поглянути на ситуацію з поширенням нового типу зберігання даних, то SSD виглядає беззаперечним лідером у цій боротьбі. 

Тим не менш, навіть в самій зручній для користувача технології зустрічаються спірні моменти. В рядах професіоналів розгораються дискусії щодо обмеженого числа циклів запису і довговічності пристроїв. Відлуння цих дебатів доноситься до обивателя. Це викликає замішання і роздуми на тему, чи варто довіряти свої дані пристроям з твердотільними накопичувачами. Виразно, відповідь позитивна, але раніше необхідно розібратися з діями, які, можливо, припустимі в експлуатації HDD-накопичувачів, але неприйнятні в тих випадках, коли мова йде про SDD. 

1. SDD не можна дефрагментувати 

Цей процес, знайомий кожному користувачам HDD, не має ніякого сенсу у випадку з SDD і здатний лише нашкодити. Як було сказано вище, технологія SDD передбачає кінцеве число циклів запису. Таким чином, кожен сектор пам'яті володіє цією властивістю. А дефрагментация веде до постійного перезапису файлів. Сам же процес не приведе до збільшення швидкості або продуктивності пристрою. Коли мова йде про магнітних дисках, перевага оптимізації логічної структури розділів полягає в тому, що механічної частини HDD не доводиться звертатися до розрізнених частин одного файлу в різних секторах. Дефрагментація впорядковує їх, що веде до збільшення швидкості обробки даних. Твердотільний накопичувач не робить ніяких механічних дій. Він читає файли, записані в різних секторах, з однією і тією ж швидкістю. 

2. Не використовуйте повне скидання налаштувань (Wipe) 

Сучасні операційні системи використовують TRIM, команду, яка надіслала повідомлення SSD-накопичувачі про те, які блоки даних вже не містяться в файловій системі і можуть бути фізично видалені. Завдяки цьому людям, які зробили свій вибір на користь твердотільних накопичувачів, не доведеться вдаватися до функції Wipe. У випадку з механічними жорсткими дисками вилучені файли насправді не видаляються моментально. Сектора, в яких вони зберігалися, позначаються вільними, але фактично файли в них перезаписуються не відразу, а тільки коли на диск копіюються нові дані. Тому файли можуть бути відновлені за допомогою спеціальних інструментів. Щоб запобігти можливості відновлення, люди звертаються до таких засобів як DBAN або функції Drive Wiper в CCleaner. Однак в ОС, що використовують функцію TRIM, файли видаляються моментально. Тому наявність SSD само по собі має на увазі те, щоб сектор з непотрібними даними був очищений відразу, і його вміст згодом відновити буде не можна. 

3. Не використовуйте Windows XP, Vista і не вимикайте TRIM 

Коріння цього правила сягають знову ж у функціонування команди TRIM. Якщо ви користуєтеся SSD-накопичувачем, то вам потрібно працювати тільки з сучасними операційними системами, до яких на сьогоднішній день не відносяться Windows XP і Vista. Якщо все ж користувач порушує це правило, рано чи пізно він втратить всю очевидну вигоду твердотільних накопичувачів. ОС, що не підтримує команду TRIM, не зможе забезпечити повноцінне видалення файлів. Коли вони будуть видалені з пам'яті жорсткого диска, система не зможе повідомити його про це. Таким чином, вони залишаться в своїх секторах. Крім того, що дані зможуть бути відновлені, знизиться і швидкість роботи SSD. Під час запису нового файлу буде потрібно більше часу, щоб спочатку видалити старі дані. 

4. Не заповнюйте SSD-накопичувач до відмови 

Ігнорування цієї ради може привести до значного зниження продуктивності пристрою. Коли твердотільний накопичувач володіє великим запасом пам'яті, фактично це виражається в наявності порожніх блоків на ньому. Дані записуються саме в них. Невеликий запас пам'яті SSD говорить про велику кількість частково заповнених блоків. Запис даних в цьому випадку призведе до читання цієї інформації в кеші, їх зміни і тільки після цього самому процесу запису. Це відбуватиметься з кожним блоком, в який повинен бути збережений файл. Саме тому для повноцінного функціонування SSD-накопичувача радиться заповнювати не більше 75% пам'яті для того, щоб зберігати оптимальний баланс між продуктивністю і ємністю. 

5. Не зберігайте інформацію тільки на SSD 

Даному раді необхідно слідувати, щоб збільшити тривалість експлуатації пристрою. Користувачі SSD повинні по можливості мінімізувати запис даних на свій накопичувач. Цього можна досягти, наприклад, зміною налаштувань програм. Важливо домогтися того, щоб тимчасові файли записувалися на сторонній носій (HDD, наприклад). 

6. Не зберігайте великі, рідко використовувані файли на SSD 

Очевидно, що гігабайт вільної пам'яті на SSD коштує дорожче аналогічного показника на жорстких магнітних дисках. Тим не менш, SSD виграє у головного конкурента в плані енергоспоживання, шуму і швидкості. Тому даний тип накопичувача економічно недоцільно використовувати для зберігання великих файлів, які до того ж рідко використовуються. Ідеальний варіант експлуатації SSD - вміст на ньому системних файлів, операційної системи, важливих програм та ігор. Не варто присовокупляют до цього списку свою медіатеку, оскільки швидкість в її обробці не має ніякого значення, але витрачається дорогоцінний простір. Саме тому краще зберігати такого типу файли на HDD. Носії на жорстких магнітних дисках досі пропонують найдешевшу вартість одного гігабайта. 

Дотримання цих нескладних правил допоможе продовжити життя SSD-накопичувача і крім значного збільшення продуктивності свого пристрою отримати економію за рахунок тривалої експлуатації.

Переглядів: 968 | Додав: dudaps | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Календар
«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений

Конструктор сайтів - uCoz