Понеділок, 23.12.2024, 21:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                Львівської ОТГ

Меню сайту
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

Новини

Головна » 2020 » Жовтень » 2 » Ліцей 81. МІЖНАРОДНИЙ ПРОЄКТ "ПОЗНАЙОМИМОСЯ КРАЩЕ"
00:43
Ліцей 81. МІЖНАРОДНИЙ ПРОЄКТ "ПОЗНАЙОМИМОСЯ КРАЩЕ"

З 14 по 25 вересня відбувався міжнародний онлайн-проєкт з обміну молоддю «Познайомимося краще» між школою № 5 імені ксьонза Яна Твардовського міста Білґорай (Польща) та ліцеєм № 81 імені Петра Сагайдачного ЛМР міста Львова (Україна). Проєкт отримав спонсорську підтримку від Польсько-Української Ради з обміну молоддю за фінансової підтримки міністра Освіти республіки Польща.

                    

Головною метою проєкту було познайомити польських та українських школярів-однолітків та сприяти їх комунікації, виявити спільності та відмінності, навчити презентувати себе, свій навчальний заклад, своє місто. Крім цього, важливо також було розкрити творчий потенціал дітей, дати їм можливість самовираження та самореалізації, показати і розкрити традиції свого народу і міста, а також дослідити і розказати як ті самі традиції впливають на сучасну молодь, втіливши результати вище зазначеного у спільному фільмі-виставі.
Учасниками проєкту стали учні 8-А класу ліцею № 81 імені Петра Сагайдачного ЛМР міста Львова та учні 8 класу школи №5 міста Білґорай.
Підготовка до проєкту розпочалася заздалегідь. Його координатори змогли зустрітися, спланувати та втілити в життя цікаві ідеї та креативні плани. Але пандемія коронавірусу змінила усе… На щастя, виявилося, що і за таких обставин є можливість співпрацювати на відстані.
Координаторами і наставниками з Польщі п. Маріушем Польовим, п. Катажиною Бастшик та України п. Аллою Степанишин, п. Вірою Дацьків, була опрацьована попередньо складена програма і підлаштована до умов, що склалися.
Важко згадати всі етапи роботи над проєктом, оскільки їх було незліченно багато, стільки ж довелося докласти й праці.
Учасникам проєкту вдалося зняти фільм про чудові міста Білґорай та Львів, створити галерею плакатів про наші країни, а галереї світлин, що відображають результати діяльності вразили учнів, вчителів обох шкіл та мешканців міст.
Кожна зустріч була цікавою і насиченою. Одна з таких зустрічей, що запам’яталась школярам обох шкіл, відбувалася в український тиждень (14.09-18.09) із назвою «Українські вечорниці». Школярі зі Львова відтворювали найцікавіші традиції та обряди наших українських свят (Великдень – гаївки, Івана-Купала, Обжинки, Андріївські вечорниці, Різдво – Старий Новий Рік).
У польський тиждень (21.09-25.09) запам’яталась зустріч із заступником бурмістра міста Білґорай Ярославом Бондирою, на якій учні обох шкіл задавали ті питання, які їх цікавили.
Та найбільше вражень залишилося від написання сценарію та втілення в життя фільму-вистави «Мандрівка до Львова». Зйомка та монтаж цього фільму подарували учасникам проєкту та їх наставникам багато емоцій. У фільм увійшли найцікавіші події проєкту: стрічки про Львів і Білґорай, танець «Полонез», український народний танець «Дзвіночки». Не обійшлося і без знаменитої пісні «Гей, соколи» у спільному двомовному виконанні, яка стала своєрідною родзинкою проєкту. А скільки праці було вкладено у відбір кадрів та монтаж фільму! Цього навчили викладачі на спеціальних заняттях. Крім цього цікавими та насиченими були музичні заняття, на яких учні обох шкіл не лише співали, а й створювали музичні інструменти з підручних матеріалів, які використовувались під час виконання пісні «Соколи».
Під час проєкту учні обох шкіл мали можливість комунікувати за допомогою соціальних мереж: у створених групах учасники планували роботу і ділилися враженнями від втіленого. Виявилося, що їх ніщо не розділяє, вони дуже подібні: мають однакові уподобання, інтереси, слухають подібну музику, надають перевагу подібним способам відпочинку, вживають молодіжний сленг. У перші зустрічі, коли українські школярі ще не адаптувалися до польської мови, а польські до української, учні активно використовували англійську мову. Пізніше, діти, за допомогою перекладача, знайшли спосіб спілкуватися своїми мовами, при чому поляки писали українською, а українці перекладали польською.
Молодь з Польщі та України відкрита, має велике бажання до співпраці, ми шануємо культурні традиції та звичаї своїх предків.
Якою ж була радість від втілення задуманого! Інколи ми хвилювалися, але, в основному, посміхалися. Спогади про проєкт залишаться назавжди.
Хочеться зустрітися наживо, щоб діти відвідали своїх нових друзів. Сподіваємося, що це вдасться!
Під час проєкту усі: і діти, і дорослі, багато чому навчилися: не тільки, як поводитися на сцені, як зняти і змонтувати фільм, але, насамперед, українці і поляки дізналися одне про одного – які маємо уподобання, як можемо працювати в групах дистанційно.
Дякуємо за цікаві змістовні заняття з камерою викладачам п. Михайлові Лишаку та п. Роберту Лазару, за креативні музичні заняття п. Любові Черіній та п. Мірославу Кужинські, а також особлива подяка директорці школи №5 ім. кс. Яна Твардовського м. Білґорай п. Тересі Богдановіч-Бордзань та в.о. директора ліцею №81 ім. П. Сагайдачного ЛМР п. Ромі Махомет.

Переглядів: 190 | Додав: mariyavrublevska | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Календар
«  Жовтень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений

Конструктор сайтів - uCoz