Вівторок, 24.12.2024, 04:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                Львівської ОТГ

Меню сайту
Категорії розділу
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

"Комета віку".

Землянам незабаром належить рідкісне видовище , що випадає не кожному поколінню: очікується , що з 3 грудня , особливо в досвітні години , в північній півкулі можна буде спостерігати неозброєним оком велетенський світний хвіст комети Ісон .

У середні століття комети вважалися провісниць велика і грізних подій . У наші дні ніхто в це, зрозуміло , не вірить.

Для вчених ж найбільший інтерес представляє проходження комети через сонячну корону , яке матиме місце 28 листопада. Таке буває виключно рідко.

У певний момент Ісон знаходитиметься всього в мільйоні кілометрів від поверхні Сонця - в 150 разів ближче , ніж Земля.

За підрахунками астрономів , гравітація світила збільшить швидкість комети до 380 кілометрів на секунду , а сонячні промені нагріють ядро, що складається з металу і каменю , до 2760 градусів за Цельсієм. В результаті , за прогнозами деяких експертів , її можна буде бачити навіть удень.
три сценарії
 
Доктор Метью Найт з обсерваторії Лоуелла в Арізоні , що спостерігає за кометою Ісон весь останній рік, каже, що можливі три варіанти долі космічного прибульця.
 
У першому випадку з нею відбудеться те ж , що з кометою Лавджой восени 2011 року. Сонячне тяжіння розірве її на частини.
 
Згідно з розрахунками , для цього ядро має бути невеликим : менше двох кілометрів у поперечнику . Діаметр ядра комети Ісон якраз становить близько двох кілометрів , так що вона знаходиться в зоні ризику.
 
Другий варіант реалізувався у випадку з кометою Енке , яка швидко випарувалася.
 
Проте вчені і астрономи - любителі сподіваються на третій результат : подібно кометі Ікейя - Січи , також пройшла через корону в 1965 році , Ісон переживе небезпечне сусідство , але випустить блискучий в сонячних променях газовий хвіст довжиною в кілька мільйонів кілометрів.
В очікуванні сенсації
Оскільки інструменти для спектрального аналізу за останні півстоліття радикально удосконалилися, вчені в цьому випадку сподіваються здійснити відкриття, що проливають світло на процес формування Сонячної системи 4,6 мільярда років тому.
 
Однак найбільшою сенсацією стало б виявлення в кометної речовини прекурсорів амінокислот, що підтвердило б гіпотезу про те, що життя, можливо, була занесена на Землю з космосу. Розрахунки, проведені в лабораторії НАСА в північній Каліфорнії, теоретично таку можливість не виключають.
Гостя з далекого космосу.
Комети прилітають в околиці Землі з Хмари Оорта - області за орбітою Плутона , де їх число , за розрахунками астрономів , обчислюється мільйонами .
 
Комета Ісон була відкрита у вересні 2012 року двома російськими астрономами за допомогою телескопа -рефлектора , встановленого в обсерваторії в околицях Кисловодська. У той момент вона перебувала ще за орбітою Юпітера , але вже тоді вразила вчених небувалою яскравістю.
 
Зараз комета проходить через сузір'я Діви в східній частині небосхилу. Стежити за її наближенням можна в інтернеті . Вже з'явилися перші знімки , зроблені не тільки на професійній апаратурі , але й любителями за допомогою слабких домашніх телескопів.
17_04_14_C
Категорія: Мої статті | Додав: dudaps (01.12.2013) | Автор: Петро Дуда E
Переглядів: 1123 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений

Конструктор сайтів - uCoz