Учні 10 класу провели годину пам'яті "Небесна Сотня у вирій полетіла". Вони згадали події, які відбулися у 2013-2014 роках.
У глибокій скорботі учасники низько схилили голови перед пам'яттю Героїв, пам'яттю людей різного віку, які боролися за честь, правду, гідність і віддали своє життя у мирний цивілізований час XXI століття у центрі Європи.
https://www.facebook.com/100008131627698/videos/pcb.889256835196485/2922703908010635
З 22 по 26 лютого 2021 р. у ліцеї №57 імені Короля Данила ЛМР пройшов тиждень природничо-математичних наук під девізом "Єдиний шлях, який веде до знань - це діяльність".
2021 рік до 150 - річчя з дня народження великої поетеси названо роком Лесі Українки. Тому пізнавати її життя, творчий шлях можна не під час окремих заходів, проведених у певних днях лютого місяця. Це треба робити і надалі. Цими днями у ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради проходило дуже багато різних заходів, приурочених пам'яті Лесі.
В 10-Б класі вчитель Кобзіств Г.А. провела інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?» з нагоди 150-річчя з Дня народження Лесі Українки, в 1-В класі пройшов святковий урок- концерт. Учні дізналися про дитинство Лесі, декламували вірші поетеси, у 3 - Г класі відбувся конкурс віршів до дня народження славної поетеси, конкурс віршів відбувся і для учнів 5-7класів, який провели вчителі української мови та літератури Вонсовська Г.Б. та Савицька Н.І. У 6-Б, 2В, 3-А, 4-А, 5-В класах відбулись ГКК, присвячені 150- річчю від дня народження великої поетеси. 2-А клас вивчав творчість поетеси протягом тижня, провівши багато цікавих заходів. Учні 2-Г та 3-Г класів провели
... Читати далі »
25 лютого, 150 років тому, на українському небосхилі спалахнула нова, яскрава зірка з доти нікому не відомим найменням. Спалахнула крізь зловісні хмари хвороб, тенета самодержавних указів, які забороняли рідну мову.
Це їй, геніальній українській поетесі Лесі Українці, було присвячено літературне свято "Я буду вічно жити!", яке 25.02.2021р. на високому рівні підготувала і провела вчитель української мови та літератури Проць Галина Михайлівна разом із учнями 6-В класу ліцею 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради.
Гарно вели захід ведучі Книш С. та Волчанський М. Цікавою була зустріч із Мавкою (Тучапська Є.), Лукашем (Лісний С.), Лісовиком (Кретковський Я.) із "Лісової пісні" ; бабусею (Крат А.) і дівчникою Лесею (Кулівацька М.).
На святі лунали пісні і щирі, натхненні вірші безсмертної поетеси.
Мудре слово Великої Лесі назавжди залишиться у серцях дітей.
Чим є рідна українська мова для кожного з нас? Чому одну з найбагатших і найдавніших мов світу рідною вважають лише 64,3% громадян України? Як може змінити проблемне «мовне» питання «Закон про забезпечення функціонування української мови як державної»? Що можемо зробити ми для збереження і збагачення рідної солов’їної?
Такі непрості, але дуже важливі питання обговорювали учні 6-А класу Ліцею № 81 ім. П. Сагайдачного ЛМР на тематичному уроці «Починаймося з рідної мови», який було проведено вчителькою української мови та літератури Маїк О. М. 23 лютого 2021 р.
Лінгвістичні ігри та мовний квест допомогли шестикласникам збагатити свої знання про рідну мову. Своєрідною родзинкою уроку була зустріч шестикласників із випускниками ліцею 2019р. Оленка Яворська, студентка Українського католицького університету, розповіла про те, чим для неї є рідна мова, як впливає вона на активне громадське життя дівчини. Андріан Хома, який навчається в Національному університеті «Львівська політехніка» і водночас працює в
... Читати далі »
Ряд заходів, приурочених до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні відбулись у ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради: у 6-Б, 5-В, 5-Б, 7-А класах проведено години класного керівника на тему: "Герої не вмирають. Небесна Сотня. Ангели Майдану", в 11-Б класі проведено урок-реквієм : "Озброєнні словом пам' яті", у 9В класі відбувся урок гідності ,,Молодь за волю України". У 7-Б класі була проведена ГКК
" Герої не вмирають". Учні декламували вірші, присвячені подіям Майдану, переглянули уривки відеофільму "Зима, що нас змінила". Під супровід пісні "Пливе кача" діти вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Герої не вмирають! Вони назавжди у нашій пам'яті.
Учні ліцею 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради Стецишин Вікторія, Стрішна Анастасія, Мороз Максим, Куделич Дарія та Антоник Анастасія під керівництвом вчителів історії Подолюх Галини Павлівни та Герус Оксани Петрівни взяли участь в обласному етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції "Моя Батьківщина-Україна", завоювавши 2 місце та в обласному етапі української краєзнавчої акції учнівської молоді "Українська революція: 100 років надії і боротьби", отримали 1 місце. Це серйозні досягнення. Вітаємо і учнів, і вчителів.
19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Золотий тризуб на синьому фоні можна знайти на листівках УПА та гербі УНР.
Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення народу до власної державності. Обравши знак Володимира Великого за національний символ, українці чітко означили власне коріння та історичне правонаступництво наших державних утворень. Тризуб - це символ нашої незалежності, гордості та жаги до волі. Тож шануймо його!
Учнівський парламент "Сузір'я" ліцею 81 ім. П. Сагайдачного ЛМР прийняли челендж до Дня герба України від @Миклашівський Нвк , виготовили герб власноруч і передає челендж Середня загальноосвітня школа № 99 м. Львова
Доброта – це те, що може побачити сліпий і почути глухий
(Марк Твен) Сьогодні у всьому світі відзначають День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day). Доброта — це виявлення турботи про інших, близьких та незнайомих людей без очікування на те ж саме у відповідь. Проте піклуючись про інших, ми зокрема піклуємося й про себе.
Учнівський парламент "Сузір'я" ліцею 81 ім. П. Сагайдачного ЛМР в цей день дарували смайлики з посмішками. На їх думку, саме в посмішці і очах міститься невичерпне джерело людської доброти.
Бажаємо вам зазнавати щоденно спонтанні прояви доброти від оточуючих і творіть добро самі.
Майбутні випускники ліцею 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради мали нагоду потренувати навички підготовки до ЗНО з англійської мови спільно з учителями та методистом Dinternal Education Геннадієм Білоусом, викладачем англійської мови (кваліфікація CELTA), сертифікований екзаменатор міжнародних мовних іспитів Pearson Test of English (PTE).
Ліцеїсти щиро вдячні за надану їм методичну допомогу.
Тисячі дітей, які боряться з раком в Україні, проводять у суворій ізоляції місяці та навіть роки. Вони змушені жити в умовах постійної дезінфекції, уникати контактів з однолітками, спостерігаючи з вікон лікарні за тим, як вирує життя.
З 2003 року 15 лютого вважається Міжнародним днем дитини, що хвора на рак. Основна мета цього дня — покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб.У цей день проводиться ряд акцій, що покликані звернути увагу суспільства на проблеми онкохворих дітей. Крім акцій, проводяться різноманітні фотовиставки та виставки малюнків на дану тематику, флешмоби для підтримки хворих діток.
Учнівське самоврядування ліцею 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради також організували флешмоб. Колір цього дня - ЖОВТИЙ! Ось представники парламенту і одяглися в сонячний колір і запропонували учням ліцею приєднатися до них, підготували плакати з даної тематики, де, крім уже зазначених акцій в дописах раніше, закликали відправити смс за номером 88077 ( Благодійний фонд Запорука ). До речі, відправити
... Читати далі »
Цікаво і несподівано пройшов День дарування книг у ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради. Ще напередодні, в учнівському самоврядуванні вирішили обмінятися в цей день подарунками - книгами. Витягали папірці з іменами хто кому дарує і в цьому був, власне, інтерес, бо більшість намагалися підібрати тематику книги у подарунок таку, яка би підходила внутрішньому світу того, кому даруємо.
Як наслідок, і книги, і тематика були несподіваними, а також могли побачити, якими бачать одне одного учні по парламенту
Радісно, що учні ліцею долучилися до Дня дарування книг і поповнили бібліотеку новими цікавинками. Приємного читання.
СЗШ № 97. «Співачка зорі провідної»
Не стерлась райдужна сторінка.
Не вмерла пісня лісова,
Безсмертна Леся Українка
Була і є навік жива!
Українська земля народила багатьох письменників і поетів, які не тільки збагатили нашу літературу, але й уславили її серед інших літератур світу. Одне з найвеличніших імен серед них — ім'я Лесі Українки. Вітаємо геніальну дочку Прометея з ювілеєм!!!
Яремків Н.В., заступник директора з виховної роботи
Кажуть, що поет формується у дитинстві. Маленька тендітна дівчинка мріяла про надзвичайну дивну казку… Це була Леся Українка.
З нагоди 150-річного ювілею учні 4-В класу ( класний керівник – Сеньковська О.М.) на уроці літературного читання вивчали творчість поетеси і складали Дерево життя.
Яремків Н.В., заступник директора з виховної роботи
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.»
1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.