20 травня 2021 року в СЗШ № 40 проведено традиційне свято «Посвята у господині» для учнів 8-х класів. Дівчатка під керівництвом учительки трудового навчання Мороз О.П. старанно готувались, щоб сьогодні у День вишиванки показати свої вміння на вправність бути достойними українськими господиньками.
Щоб проводити свята чи зустрічати гостей у хаті, завжди українські жінки старанно готувалися, дбали і про свій зовнішній вигляд. У конкурсні завдання входив показ та розповідь про старовинний національний вишиваний одяг різних регіонів України, зав’язування та носіння головних уборів (хустка), заплітання коси – обов’язкового атрибуту дівочого строю, адже завжди була «руса коса – дівоча краса». Змагалися дівчатка і у перебиранні гороху та квасолі, чищенні фруктів тощо. За свою сумлінність всі учасниці були нагороджені пам’ятними подарунками, які обов&r
... Читати далі »
Сьогодні, 20 травня 2021 року, учні 4-А класу СЗШ № 40 разом з класним керівником Бернацькою З.Б., відроджуючи давні традиції українців, взяли участь у майстерці з виготовлення ляльки-мотанки.
Майстер-клас для учнів провела мисткиня Наталя Івженко. Адже, ляльки-мотанки – давні родинні обереги українців. Традиції створення таких ляльок збереглися та продовжують відроджуватися сьогодні. Вони уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь. Мотанка – символ добра та благополуччя, символ родючості, достатку та оберіг для родини. Діти з захопленням створювали свої маленькі шедеври – свої родинні обереги
#ДеньВишиванки2021
Сьогодні, 20 травня 2021 року, у Всесвітній День вишиванки, коли це свято ми відзначаємо в п’ятнадцятий раз, ніхто не залишився байдужим та не пройшов повз цю подію у нашій #СЗШ40. З самого ранку всі одягли свою улюблену вишиванку.
А в школі нас очікувало безліч чудових заходів. Починаючи з першого уроку, учні 10А класу висловлювали свої думки через есе на тему «Я душу одягну у вишиванку» на уроці громадянської освіти, адже під таким гаслом і проходив сьогоднішній день у нашій школі. Учні 7-х класів мали змогу послухати цікаву розповідь директора школи Пенцак Г.Є. про традиції вишивання в українців під час музейного уроку в народознавчій світлиці школи на тему: «Код української вишиванки» . Надзвичайно яскраво колоритно проходили сьогодні і шкільні перерви, коли учні мали змогу за допомогою мультиборду переглядати відеоролики про український
... Читати далі »
Насичено та барвисто проходив День вишиванки 20 травня 2021 року у молодшій школі СЗШ № 40. Виховні години «Я люблю вишиванку», «З вишиванкою у серці», тематичні уроки, розмальовування вишиванок, виконання поезії та пісень про гарну українську вишиванку, музична етнокомпозиція «Моя вишиванка» – далеко не всі заходи, що залучили у нинішній день маленьких школяриків до пізнання свого коріння, усвідомлення своєї приналежності до давньої нації. Діти показали свою зацікавленість, любов та повагу до наших українських традицій, прагнення продовжувати та розвивати все, що так трепетно впродовж віків наповнювало душу нашого народу, та не забувати своє коріння.
У рамках проведення STEM-тижня "Я - дослідник" у СЗШ № 40 вчителі географії Пенцак Г.Є. та Яремко Л.З. разом з школярами підвели підсумок роботи над проектами.
Працюючи над дослідженнями, учні 6-х класів мали змогу дізнатися деталі дослідів Торрічеллі, який довів існування атмосферного тиску; відповісти на запитання: "Чому віє вітер?"; змоделювали фрагменти плану місцевості, повторили основні способи орієнтування на місцевості. П`ятикласники представили свої моделі "Будови Сонячної системи". Учні 7-х класів, досліджуючи материки, створили проект "Унікуми материків". Участь у проектах допомогла дітям ознайомитися із винятковими та загадковими явищами природи нашої планети. Учні зрозуміли, що багато природніх явищ пояснюють закони фізики, адже, природа - найкращий учитель!
Ось і добігає до завершення ще один навчальний рік в опорному закладі "Рудківська СЗШ І-ІІІ ступенів імені Володимира Жеребного"! Скільки нових звершень, перемог, відкриттів і просто щасливих днів у ньому. Рік, який запам'ятається кожному! У незвичних для всіх умовах суворого карантину, викликаного пандемією, більшу частину ІІ семестру працювали з використанням технологій дистанційного навчання. Разом ми змогли організуватися та забезпечити освітній процес в умовах жорсткого карантину. Кажуть,що прекрасні душі породжують прекрасні вчинки. Тож ніколи не зраджуймо своєму покликанню, бо воно залишається в нашому суспільстві таки найблагороднішим! Здоров’я Вам і сили, оптимізму й шляхетності!
Людмила Давидюк. «Найкраще не мати думок. Почуття: от їх варто мати» Луїза Глюк народилася в Нью-Йорку 22 квітня 1943 року в родині єврейських вихідців з Австро-Угорщини. Крім неї, в родині було ще двоє дітей: старша сестра Сюзанна, яка померла до народження Луїзи, та молодша – Тереза. Смерть старшої сестри мала неабиякий впив на формування світогляду майбутньої поетки.Вірші Луїза почала писати у дитинстві. З раннього віку вона […]
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.»
1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.