9 березня Учнівський парламент "Сузір'я" ліцею 81 ім. П. Сагайдачного ЛМР організували і провели для учнів 7-их класів інтелектуально-розвиваючу гру "Як? Чому? Навіщо?" Участь взяли три команди - представники 7-А, 7-Б, 7-В класів. Конкурси були багатогранними: "Бліц", питання якого стосувалися життя та творчості Тараса Шевченка, "Знавець діалектів", у якому командам довелося шукати прості тлумачення непростих маловідомих нам слів, "Мовою логіки", де командам потрібно було показати свої знання у різноманітних галузях і своє логічне мислення, "Час компліментів" - конкурс капітанів, в якому наша ведуча отримала неймовірні та креативні компліменти від учасників, "Розповідь "Один день нашого шкільного життя" - конкурс, у якому за допомогою речень з одного-двох слів потрібно було змістовно розказати про свій день у школі, а на останок "Намалюй свою мову", де команди малювали свою уяву, асоціацію про нашу мову.
Між конкурсами учасники мали музичні паузи, під час яких слухали реп про наголоси в українській мові, незвичне, але захоплююче поєдна
... Читати далі »
У ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради для учнів 9-их класів відбулася зустріч з Тимуром Баротовим - капітаном 2-го рангу запасу, підполковником, бійцем батальйону «Айдар», громадським діячем, журналістом, актором і режисером. Тема зустрічі - "Невідомий Шевченко". Пан Тимур розповідав про Кобзаря як про художника-мариніста, аналізував його картини у цьому напрямку. Зокрема, учні разом із гостем ретельно і детально розбирали картини Тараса Шевченка "Пожежа в степу", "Місячна ніч на Косаралі 1848-1849", "Автопортрет на березі Сирдар'ї".
Якщо про Т.Шевченка як поета та художника відомо широкому загалу, то мало хто знає, що він був у складі експедиції О. І. Бутакова, яка досліджувала Аральське море. А те, що Тараса Шевченка можна сміливо назвати картографом, взагалі відомо одиницям.
Наш гість розповідав також про дослідження першого видання "Кобзаря" у Києві та аналізував розбіжності першої та пізніших редакцій "Кобзаря". Розповідав про зйомки власного фільму
... Читати далі »
Впродовж останнього тижня практично у всіх класах ліцею 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради відбулися заходи по вшануванню пам'яті Великого сина України, невмирущого Кобзаря, славетного співця нашої минувшини і сьогодення Тараса Григоровича Шевченка. Переглядали відеопрезентації про життєвий і творчий шлях поета, читали його поезію, співали пісні, брали участь у вікторинах, робили ілюстрації до творів. У багатьох класах і в шкільній бібліотеці організовано виставку книг. Знайомились із кращими проектами учнів ліцею, що присвячені поету. Дізнавалися цікаві факти про його життя і творчість , Брали участь в обласному конкурсі читців поезії Шевченка, в якому Кавка Тимофій - 2-А клас отримав І місце, Уляна Іванців 4-А клас -1 місце а Москалюк Тадей 2-А клас- 3 місце. Вчитель Проць Галина Михайлівна провела у 8-А класі тематичний урок "Апостол правди і науки". Члени учнівського парламенту ліцею взяли участь у флешмобі читання творів Шевченка серед шкіл Шевченківського району.
У ліцеї 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради у 8-В класі відбувся урок пам'яті: з нагоди ювілею співака, композитора, легенди української естради Володимира Івасюка; учні відкрили для себе сторінки життя і творчості митця, згадали його невмирущі твори: "Червона рута", " Водограй", "Мальви"; а також вшанували великого поета і художника Тараса Шевченка; читали його вірші, розглядали репродукції картин. Гордимося, що є нащадками, і маємо любити свою Батьківщину віддано як вони.
Учні 9-А кл. СЗШ N 67 відвідали Львівське вище професійне художнє училище. Дякуємо заступнику директора з нвр Луб Н.І та ст.майстру Габі Л.В. за цікаву та пізнавальну екскурсію.
Діти оглянули аудиторії та майстерні закладу. Було надзвичайно цікаво. Можливо, хтось із них вирішить навчатись саме там. Тому і працюємо над розширенням знань потенційних абітурієнтів. П - профорієнтація!
З нагоди святкування 207 річниці від дня народження Кобзаря у школі відбулися змагання на кращих знавців творчості Кобзаря, квести "Шлях до Тараса", "Що я знаю про Шевченка", читали твори поета. Учні СЗШ N 67 Заграй Максим та Гілета Ігор взяли участь у конкурсі створення інфографіки " Матриця життя Щевченка", який ініціювало Управління освіти ЛМР.
Наші ліцеїсти взяли участь у міській акції #Жива_картина та відтворили один із автопортретів Т.Шевченка та фрагмент картини "Катерина".
Автопортрет 1843 р. Папір, туш.
"Катерина" 1842р. Полотно, олія.
Фотокопія: Юрків Богдан (8-Б клас), Середюк Марта (8-Б клас)
Учні 10-11 класів переглянули фільм "Справжній Шевченко: невідомо про українського генія", адже він був не зовсім таким, яким ми його знаємо.
Крім того, що Шевченко "пас ягнята за селом" - поет умів веселитися. А ще не був таким бідним, як більшість з нас вважає.
Мав велет слова і свої слабкості.
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.»
1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.