17 квітня 2019 року у ліцеї було проведено День цивільного захисту
Для проведення Дня ЦЗ було залучено:
керівний, педагогічний склад і технічний персонал ліцею;
керівний та особовий склад формувань цивільного захисту;
учнів 1-11-х класів.
Під час проведення Дня ЦЗ із учасниками навчально-виховного процесу практично відпрацьовано:
дії за сигналом «Увага всім!»;
вміння користуватись засобами індивідуального захисту, виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання;
дії в разі виникнення пожежі та можливих аварій на об`єктах, які використовують у виробництві небезпечні хімічні речовини;
виконання нормативів ЦЗ;
дії формувань ЦЗ за функціональним призначенням;
організаційні роботи пункту видачі засобів індивідуального захисту;
евакуацію учасників навчально-виховного процесу.
![](/_bl/20/s12761956.jpg)
День цивільного захисту розпочався із тематичної лінійки. Було розгорнуто пункт видачі засобів індивідуального захисту, на якому силами особового складу пункту (з числа постійного складу ліцею) було практично відпрацьовано порядок і послідовність роботи пункту по видачі ЗІЗ учнями ліцею (до роботи пункту в якості статистів було залучено учнів старших класів).
Відповідно до плану підготовки і проведення Дня цивільного захисту було проведено показові уроки у 3-А (Вонсовська С.А.), 3-Б (Кізима М.О.), 3-В (Волянюк М.Д.), 5-А (Бандурка Н.В.), 10-Б (Олійник Д.Л.), на яких з учнями було відпрацьовано порядок дій у небезпечних ситуаціях, які виникають у сучасному суспільстві, ознайомлено із порядком застосування та виготовлення первинних засобів захисту, надання першої долікарської допомоги, вивчено правила поведінки при виявленні підозрілих і вибухонебезпечних предметів, вивчено способи орієнтування на місцевості. Класний керівник 6-А класу Бойчук І.В. організувала і провела виховний захід «Чорнобильська балада».
Цікаво пройшла військово-спортивна естафета між командами учнів 10-х класів, організована вчителем предмету «Захист Вітчизни» Стукаліним А.М. та вчителями фізичної культури Дрогомирецьким Ю.Р. та Шукаткою Н.І., на якій учні виявили добрі теоретичні знання з основ цивільного захисту та безпеки життєдіяльності та практичні навички елементів рятувальної справи «Школи безпеки».
Також було організовано огляди-конкурси на кращу наочну агітацію з тематики ЦЗ та військово-патріотичного виховання, тематичну книжкову виставку, присвячену Дню ЦЗ.
На належному рівні відпрацьовано дії невоєнізованих формувань ЦЗ ліцею та етапи проведення термінової евакуації учнів з приміщень ліцею.
На завершення заходу у ліцеї розгорнули збірний евакуаційний пункт, призначений для прийому еваконаселення і своєчасної відправки його до місць розселення, з метою підвищення рівня забезпечення цивільного захисту населення та території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Педагогічний колектив та учні ліцею проявили розуміння, дисциплінованість, злагодженість дій та вміння мобілізуватись у моменти виникнення надзвичайних ситуацій.
Заняття показали, що керівний і командно-начальницький склад, невоєнізовані формування ЦЗ, постійний склад і учні ліцею мають необхідні знання і навички для виконання своїх обов’язків в надзвичайних ситуаціях.
Проведені тренування і навчання показали реальність «Плану дій органів управління та сил ЦЗ СЗШ №75 із запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій», здатність керівного і командно-начальницького складу ЦЗ керувати особовим складом формувань і практично виконувати заходи ЦЗ.
|