Учні протягом часу вивчали історію, архітектуру, звичаї та традиції нашого міста, удосконалювали свої знання екскурсіями мальовничими вуличками та походами в затишні кафе та музеї Львова. Під керівництвом Глущак О. В. ліцеїсти взяли участь у загальноміському мистецько – краєзнавчому конкурсі «Львівське рондо». Ініціативна група 10-Б класу: Іваницький Максим, Поврозник Юрій, Собенко Марта написали роботу, обравши напрям: «Солодкий Львів. З історії львівських цукерень, мануфактур», на тему: «Історія української пошти з ароматом львівської кави» та отримали в цій номінації друге місце.
Відвідини кав’ярні на вулиці Друкарській під назвою «Пошта» надихнула нашу ініціативну групу дослідити історію виникнення і розвитку поштової справи у Львові. Тим більше, що недалеко від цього кафе знаходиться палац Бандінеллі, в якому розміщується музей пошти. Ця установа у нашому місті має свою історію. В дослідженні ми описали історію створення пошти у Львові та свої враження від побаченого в кав’ярні.
Установи між собою пов’язані тематикою під словом – пошта. Одна будівля доносить нам саму історію створення найстарішої у Східній Європі пошти, а інша – креативна кав’ярня, в якій не тільки можна насолодитись від побачених раритетних речей пов’язаних з поштою, а й скуштувати фірмові страви. Львівські кав’ярні це особливе явище в історії нашого міста і займають вони одне з перших і почесних місць в ієрархії львівських цінностей, якими так пишаються в нашому місті. Тому відвідини львівських кав’ярень, це обов’язок і один з головних пунктів в програмі кожного львів’янина та гостя міста. Це необхідно для того, щоб спробувати відчути, що ж таке Львів, в чому полягає особливість і суть львівського життя, в чому секрет шарму, чарівності і якоїсь особливої атмосфери нашого старого міста. Директор відділу історичного музею «Пошта» Сергій Васильович Чайковський розказав нам про цінні експонати , в яких відображено історію розвитку поштової справи у Галичині. Серед експонатів ми побачили – старовинні дорожні скрині, поштові сумки, зброю, яку носили поштарі, сурму, перші листівки та мундир 30-х рр..XIX ст.. При дослідженні даної теми ми дізнались про постать Роберта Бандінеллі, як засновника першої пошти в Україні та про польського короля Сигізмунда III, який надав патент на відкриття цієї установи. Директор музею розказав нам про Р. Бандінеллі наскільки він був захоплений своєю справою, що навіть помер, виконуючи обов’язки головного поштаря. 1650р. він виїхав у Відень із наміром поширити туди доставку кореспонденції – там і помер.
Учні 8-ого класу Виграновська Софія, Гринишин Анастасія, Срко Іванна взяли участь у іншому напрямку: «Видатні львів’яни і гості міста», написали роботу на тему: «Осінній вальс оперної діви Соломії Крушельницької» і були відзначені у номінації «Юні дослідники міста Львова». Досліджуючи дану тему, ми не тільки вивчили життя та діяльність С. Крушельницької, але й більш детально оглянули експозиції музею. Занурились в цей казковий світ витворів мистецтва в музеї, насолодились від побаченого і зрозуміли, наскільки краса може привернути увагу людей, надихнути їх на науково - дослідницьку та творчу діяльність.
|