Понеділок, 23.12.2024, 21:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів                                Львівської ОТГ

Меню сайту
Реєстрація у ДНЗ
BannerFans.com
Освіта Львів
Статистика

Онлайн всього: 37
Гостей: 37
Користувачів: 0
Форма входу

Новини

Головна » 2020 » Листопад » 09

9 листопада 2020 року, у День писемності, учні V-VI класів Львівської правничої гімназії традиційно взяли участь у написанні Ювілейного ХХ Радіодиктанту національної єдності. Також у гімназії відбувся літературний вечір, де всі охочі ділилися своїми авторськими віршами та улюбленими поезіями.

   

Переглядів: 182 | Додав: muroslava | Дата: 09.11.2020

Хай це, можливо, і не найсуттєвіше,
але ти, дитино,
покликана захищати своїми долоньками
крихітну свічечку букви "ї",
а також,
витягнувшись на пальчиках,
оберігати місячний серпик
букви "є",
що зрізаний з неба
разом із ниточкою.
Бо кажуть, дитино,
що мова наша – солов'їна.
Правильно кажуть.
Але затям собі,
що колись
можуть настати і такі часи,
коли нашої мови
не буде пам'ятати
навіть найменший
соловейко.
Тому не можна покладатися
тільки на солов'їв, дитино.
Іван Малкович.

                    

Свято української мови та писемності - день, коли у нас є нагода вклонитися СЛОВУ в його красі та виразності, влучності та розмаїтості. XX ювілейний радіодиктант національної єдності зібрав сьогодні шанувальників рідного слова. Серед них і учасники ліцею 81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради,учні 9-11 класів.

Переглядів: 163 | Додав: mariyavrublevska | Дата: 09.11.2020

У понеділок, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. День встановлений указом президента України 6 листопада 1997 року “на підтримку ініціативи громадських організацій… в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця”.

Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 млн, більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де мешкають українці. Українська є другою чи третьою слов’янською мовою за кількістю мовців (після російської та, можливо, польської) та входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Українська мова є результатом інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови – полянського, деревлянського та сіверянського. Для запису української мови використовують адаптовану кирилицю, зрідка – латинку в різних варіантах. З погляду лексики найближчою до української є білоруська мова (84% спільної лексики), потім польська (70% спільної лексики) і словацька (68% спільної лексики).

Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються.

“Мова м ... Читати далі »

Переглядів: 192 | Додав: dudaps | Дата: 09.11.2020

Переглядів: 229 | Додав: dudaps | Дата: 09.11.2020

«Грамотність – це одна з головних рис, які характеризують людину набагато більше, ніж це робить одяг або зовнішність», – доктор філологічних наук Віктор Мойсієнко.
Усеукраїнський радіодиктант національної єдності — традиційна щорічна загальнонаціональна акція, присвячена українській мові. Лунає на Першому каналі Українського радіо в День української писемності та мови — 9 листопада. Цьогоріч він був ювілейним – 20. Його ще називають наймасовішим флешмобом осені, який загартовує націю, об’єднує українців усього світу (бо отримав міжнародний статус).
Тисячі прихильників української мови щороку долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. У нашому Центрі творчості сьогодні, 9 листопада 2020 року, теж перевіряли свою грамотність: директор Любомир Войтович, культорганізатор Надія Шалай та керівники гуртків Мирослава Мишолівська й Наталя Нестерук. Цікаво, чи можна написати без помилок?

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Переглядів: 172 | Додав: nadiyashalay | Дата: 09.11.2020

Духовна велич Львова
СЗШ №33
Упр.освіти ДГП ЛМР
Осв.портал Львівщ
Новини Педпреса
Збірник сценаріїв
Для допомоги у роботі класним керівникам, педагогам-організаторам, учителям-предметникам. Збірник сценаріїв знаходиться у розділі "Каталог файлів".
Увага ! Конкурс
1.1. Правила конкурсного приймання учнів у спеціалізовані школи укладаються з врахуванням Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2000р. №946 «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад»,наказу Міністерства освіти та науки України від 19.06.2003 р. за № 389 «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного прийняття дітей (учнів,вихованців) до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл.» 1.2. До 16.05.2014 р. в закладах освіти будуть затверджені графіки проведення конкурсного випробовування у спеціалізовані школи, гімназії та ліцеї та графіки засідань апеляційних комісій відповідно до Правил конкурсного приймання.
Пошук
Календар
«  Листопад 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів
Соціальні закладки
Друзі сайту
Відвідування сайту
счетчик посещений
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений

Конструктор сайтів - uCoz